Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

I Konkursu na uczniowski scenariusz lekcji historii 'Historia oczami uczniów' (WYNIKI)

Dodał: red Data: 2017-12-04 16:17:39 (czytane: 2074)

Poseł Piotr Olszówka był organizatorem I Konkursu na uczniowski scenariusz lekcji historii "Historia oczami uczniów", który adresowany był do uczniów szkół średnich Powiatu Biłgorajskiego. Na konkurs wpłynęło 8 prac.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol-Jako Poseł na Sejm RP pragnę przekazać zamiłowanie do historii, uczniom szkół położonych na Ziemi Biłgorajskiej. Stąd konkurs dla uczniów szkół średnich, którego celem jest jest rozwijanie u młodych ludzi zamiłowania do historii, zainteresowania Małą Ojczyzną i współtworzenia lekcji historii oraz rozbudzenie kreatywności, pracy w zespole, współdziałania i pogłębiania swej wiedzy oraz budzenie zainteresowania historią Regionu i Polski - przyznaje poseł Piotr Olszówka.

Komisja konkursowa w składzie Wiesława Kubow, Adam Balicki, Marian Kurzyna, Jan Koman, Andrzej Czacharowski stwierdziła, że na konkurs wpłynęło 8 prac z następujących szkół Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju - 3 prace, Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jan Pawła II w Biłgoraju - 1 praca, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej  w Biłgoraju - 1 praca, Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju - 3 prace.

konkurs_lekcja_historii_piotr_olszowka_plakat.jpg

Komisja Konkursowa w wyniku głosowania podjęła decyzję o następującej kwalifikacji pisanych na konkurs prac:
I miejsce - Człowiek z bunkra”. Andrzej Kiszka - żołnierz niezłomny. Scenariusz lekcji historii opracowany przez uczniów klasy pierwszej technikum pod kierunkiem Marii Lipianin i Mirosława Późniaka nauczycieli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.
II miejsce - Bohaterka II wojny światowej  Danuta „Inka” Siedzikówna - ZSZiO, Technikum Gastronomiczne w Biłgoraju, Anna Oleszek, Agnieszka Rak, Patrycja Powroźnik.
III miejsce ex aequo - Młodzież polska podczas II wojny światowej, Aleksandra Piaskowa, Natalia Grabias, Paulina Krawczyk, Klasa II A LO , ZSBiO im. Józefa Dechnika w Biłgoraju i Żołnierze Wyklęci w ocenie współczesnej młodzieży Magdalena Marzec i Iwona Liwak, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.
IV miejsce - Obozy koncentracyjne na ziemiach polskich, Paulina Wójcik, Justyna Spustek, Iwona Szyszka, klasa III TF, ZSZiO w Biłgoraju.
V miejsce - Czasy PRL-u wspomnienia bliskich, Patrycja Grzybowska, Gabriela Maciocha, Klaudia Koman, IA LO, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju.

Reklama.

Pozostałe prace wyróżnione:
Polacy na frontach II wojny Światowej, Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II; Żołnierze Wyklęci w ocenie współczesnej młodzieży, Magdalena Marzec i Iwona Liwak, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju; Szlachta w Polsce. Życie polityczne, struktura i zwyczaje, Kuc Natalia (II b LO), Błazik Jagoda (II b LO), Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. J. Dechnika w Biłgoraju.

-Komisja Konkursowa zachęca szkoły do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu z sugestią położenia akcentu na historię Ziemi Biłgorajskiej i regionu. Ja ze swej strony dziękuję uczniom nauczycielom za udział w konkursie, podjęty trud i pracę. Dla najlepszych drużyn przygotowałem wyjazd do Warszawy, w programie m. in. zwiedzanie Sejmu RP, wizyta w Ministerstwie Cyfryzacji i zwiedzanie Warszawy - dodaje Poseł.

/red./

Tagi: konkurs historyczny   uczniowie szkół średnich   oświata biłgoraj   poseł piotr olszówka

Zobacz także

Bitwa o Biłgoraj - interaktywna gra miejska przypomni nieznaną historię

Dodane: 2020-08-06 13:17 - Komentarze  (4)  czytane (441)

TAGI: gra miejska, bitwa o biłgoraj, harcerze biłgoraj, dotota woźniakKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.59.154

(2017-12-05 21:48:06)

Nie rozumem tej krytyki. Młodzież szkolna pod kierunkiem nauczycieli bierze udział w konkursie. W nagrodę poseł ufundował wycieczkę do Warszawy i inne nagrody i komu to przeszkadza?. O co chodzi?

(2017-12-05 13:05:46)

pośle, a co prócz tego! Wiemy co czynią koledzy, inwestycje, inwestorzy, a tu konkurs! Masz babo placek.

Pytanie(a) (2017-12-04 18:44:20)

Czy to szukanie wyborców i poparcia dla pisowców!?
Czy to znowu kolejna próba pisania historii pod partię pis.?
Jedno jest pewne - historia kraju jest JEDNA i ZNANA - już napisana.
Chleba z tego nie będzie. Może poseł zaproponuje bardziej praktyczny, dot. teraźniejszości lub przyszłości!?

No prosze (2017-12-04 18:35:58)

Widać kolega uczy się od posłanki i są efekty :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia