Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Honorowe tytuły dla Zbocha, Tokarskiego i Dechnika

Dodał: red Data: 2017-09-24 10:07:32 (czytane: 1827)

We wrześniu br. Rada Miasta Biłgoraj ma podjąć uchwały w sprawie nadania tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Biłgoraj” Ludwikowi Zbochowi i Marianowi Tokarskiemu oraz uchwałę w sprawie nadania tytułu „Zasłużony dla Miasta Biłgoraj” pośmiertnie Józefowi Dechnikowi.

SASS - usługi i materiały budowlane
www.sass-bilgoraj.pl,sass, usługi budowlane, materialy budowalne, kompleksowe usługi budowlane, roboty ziemne, odwodnienia terenu, transport samochodowy, usługi ślusarsko spawalnicze

ul. Zamojska 88. 23-400, Biłgoraj

Gabinet Psychologiczny mgr Lidia Przybylska
,psycholog, psychologia, uzależnienia, Lidia Przybylska, kryzysy, leczenie zaburzeń depresyjnych, badanie osób ubiegających się o broń, opiniowanie psychologiczne Biłgoraj, bilgoraj, badanie na broń, badania broń,

ul. Poprzeczna 16/4. 23-400, Biłgoraj

Biuro Podróży i Ubezpieczeń CZIMAD
www.czimad.pl,bilety autokarowe, bilety lotnicze, bilety online, wycieczki, zwrot podatku za pracę za granicą, ubezpieczenia, tłumaczenia

ul. gen. Komorowskiego 3, I piętro pok.107. 23-400, Biłgorajdechnik_jozef_bilgoraj.JPG

Pomnik Józefa Dechnika w Biłgoraju

Wręczanie honorowych tytułów ma odbyć się na podstawie uchwały Rady Miasta Biłgoraj z lutego 2004 roku i uchwały z marca 2008 roku w sprawie przyjęcia regulaminu przyznania tytułu honorowego "Zasłużony dla Miasta Biłgoraj". Tytuł ten honorowo władze Miasta chcą przyznać pośmiertnie Józefowi Dechnikowi. W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że Józef Dechnik rozpoczął swa działalność w Biłgoraju już w pierwszych latach po zakończeniu II wojny światowej. Podkreślono, że dzięki staraniom Józefa Dechnika doszło do szybkiej odbudowy Miasta, do powstania nowych zakładów pracy i budowy niezbędnej infrastruktury, dzięki czemu Biłgoraj stał się jednym z najszybciej rozwijających się Miasta nie tylko Lubelszczyzny alei i całego kraju. Przypomniano także jego zaangażowanie w powstanie szerokotorowej linii kolejowej Katowice - Hrubieszów przez Biłgoraj, powstanie nowych zakładów pracy takich jak Włosiankarska Spółdzielnia Pracy, Zakład "Bitra", Zakład Przemysłu Dziewiarskiego "Mewa", później "Mewa II", Biłgorajskie Zakłady Naprawy Samochodów, kamieniołom w Żelebsku, Spółdzielnią Pracy Inwalidów "Tanew", Spółdzielnia Pracy metalowców "Biłmet" oraz fabryki mebli na rapach. W 1961 roku powstało Powiatowe Przedsiębiorstwo Budowy Dróg, a w 1963 roku Powiatowy Zarząd Dróg Lokalnych, przekształcony następnie w Przedsiębiorstwo Budownictwa Kolejowo - Drogowego w Biłgoraju. Z inicjatywy Józefa Dechnika i dzięki jego staraniom powstały szkoły Liceum Pedagogiczne, Liceum Pielęgniarskie, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Technikum Leśne, Szkoła Mechaniczna, Technikum Elektryczne i Zasadnicza Szkoła Elektryczna, a także Zasadnicza Szkoła Budowlana, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Zbiorcza Szkoła Gminna oraz Szkoła Podstawowa Nr 4. W 1950 roku utworzono Powiatowe Przedsiębiorstwo Budowlane i Powiatowy dm Kultury oraz Kino "Związkowiec", a osiem lat później powołano Spółdzielnię Mieszkaniową "Łada". W 1957 roku powstała Spółdzielnia "Promień". W 1974 roku z inicjatywy Dechnika i Stręciwilka rozpoczęto budowę Wioski Dziecięcej. W uzasadnieniu przypomniano także tytułu i odznaczenia jakie Józef Dechnik otrzymał i podkreślono: -Józef Dechnik ceniony był za swą kulturę osobistą i skromność, określany był jako człowiek najbardziej ofiarny, uczciwy, oddany pracy dla dobra społeczeństwa.

marian_tokarski.JPG

Marian Tokarski

Tytułu honorowych Obywateli Miasta Biłgoraj, Rada Miasta chce przyznać Marianowi Tokarskiemu i Ludwikowi Zbochowi. Marian tokarski od 1 marca 1995 roku pełnił funkcje kierownika Urzędu rejonowego w Biłgoraju, a od 1999 roku rozpoczął prace w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, najpierw jako kierownik Wydziału Organizacyjnego, a następnie etatowy członek Zarządu Powiatu. W latach 2010 - 2017 pełnił funkcje Starosty Biłgorajskiego. W uzasadnieniu do uchwały zwrócono uwagę, że współpraca z Zarządem powiatu, którego praca kierował Marian tokarski, poprawiła relacje między samorządami, co w krótkim czasie zaowocowało powstaniem wielu nowych inwestycji mających nie rzadko strategiczne znaczenie dla rozwoju Miasta. Przypomniano także duże inwestycje realizowane wspólnie przez Miasto i Powiat. -Dobra współpraca i życzliwe relacje pomiędzy samorządami, które zostały wypracowane w okresie kiedy funkcje Starosty pełnił Marian Tokarski, owocują do dziś - napisano w uzasadnieniu.

ludwig_zboch.JPG

Ludwik Zboch pierwszy od prawej

Tytuł honorowy ma trafić także do Ludwika Zbocha, który w 1995 roku został powołany na dyrektora Wioski Dziecięcej w Biłgoraju i funkcje tę pełnił do roku 2013, natomiast od stycznia 2014 roku do końca 2016 roku był dyrektorem Programu SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju. Przypomniano przeprowadzony przez Ludwika Zbocha remont generalny Wioski Dziecięcej oraz dokonanie zmian "modelu pedagogicznego Wioski" oraz nieustanne zabiegi i wysokie standardy opieki nad dziećmi i ich wychowania. W 2002 oku, z jego inicjatywy na terenie Wioski Dziecięcej w Biłgoraju została utworzona nowa forma opieki - Rodzinny Dom Czasowego Pobytu "Puchatek". Podkreślono i wymieniono w uzasadnieniu także podejmowane przez Ludwika Zbocha inicjatywy zmierzające do polepszenia bazy sportowej Wioski oraz organizację licznych imprez i wydarzeń kulturalnych i sportowych, pomagających w integracji dzieci przebywających w Wiosce z lokalnym społeczeństwem oraz dbanie o dobrą współpracę z instytucjami pracującymi na rzecz dzieci i młodzieży. -Dyrektor Ludwik Zboch wychował wiele pokoleń, nie tylko dzieci, ale i profesjonalnych pracowników. pomagał uwierzyć w siebie dzieciom i pracownikom - czytamy w uzasadnieniu.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: tytuły honorowe   józef dechnik   marian tokarski   ludwik zboch

Zobacz także

Wysoka lokata Biłgoraja w ogólnopolskim rankingu

Dodane: 2017-10-11 12:22 - Komentarze  (25)  czytane (813)

TAGI: ranking pisma samorządowego wspólnota, ranking wspólnoty, miasto biłgoraj, miasto powiatowe biłgorajKomentarze (53)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.73.2

Avito321Ged (2017-09-29 04:27:44)

[b]Ďîďîëĺíčĺ áŕëŕíńŕ Ŕâčňî (Avito) çŕ 50%[/b] | [b]Ňĺëĺăđŕěě @a1garant[/b]

[b]Ěîĺ ďî÷ňĺíčĺ, äîđîăčĺ äđóçü˙![/b]

Đŕäű áóäĺě ďđĺäîńňŕâčňü Âńĺě âŕě óńëóăč ďî ďîďîëíĺíčţ áŕëŕíńŕ íŕ äĺéńňâóţůčĺ ŕęňčâíűĺ ŕęęŕóíňű Avito (ŕ ňŕęćĺ, ńîâĺđřĺííî íîâűĺ). Ĺńëč Âŕě íĺîáőîäčěű ęîíęđĺňíűĺ áŕëŕíńű - ďčřčňĺ, áóäĺě đĺřŕňü. Ďîňđŕňčňü ěîćíî íŕ ňóđáî ďđîäŕćč, ëţáűĺ ďëŕňíűĺ óńëóăč Ŕâčňî (Avito).

[b]Ŕęęŕóíňű íĺ Áđóň. Ćčâóň äîëăî.[/b]

Ďđîöĺíň ďîďîëíĺíč˙ â íŕřó ńňîđîíó č ńňîčěîńňü ăîňîâűő ŕęęŕóíňîâ: [b]50% îň áŕëŕíńŕ íŕ ŕęęŕóíňĺ.[/b]
Ĺńëč ňđĺáóĺňń˙ çŕëčâ íŕ âŕř ŕęęŕóíň, â ýňîě ńëó÷ŕĺ ňđĺáóţňń˙ ëîăčí č ďŕđîëü Âŕřĺăî ŕęęŕ äë˙ äîńňóďŕ ę ôîđěĺ îďëŕňű, ďîďîëíĺíč˙ áŕëŕíńŕ.
Äë˙ ďîńňî˙ííűő çŕęŕç÷čęîâ ăčáęŕ˙ ńčńňĺěŕ áîíóńîâ č ńęčäîę!

[b]Ăŕđŕíňč˙: [/b]

[b]Č, ęîíĺ÷íî ćĺ íč÷ňî íĺ óęđĺďë˙ĺň äîâĺđčĺ, ęŕę - Ďîńňîďëŕňŕ!!![/b] Âďĺđĺä äĺíĺă íĺ ďđîńčě...

Đŕäű ńîňđóäíč÷ĺńňâó!

[b]Çŕëčâű íŕ áŕëŕíńű Ŕâčňî[/b]
________

óäŕëčňü ŕęęŕóíň ń ŕâčňî ÷ĺđĺç íîěĺđ
ăîňîâűĺ ŕęęŕóíňű â ŕâčňî
ďđîäŕćŕ ŕęęŕóíňîâ ŕâčňî ń áŕëŕíńîě
đŕçäŕ÷ŕ ŕęęŕóíňîâ avito
đŕçâĺëč íŕ äĺíüăč ŕâčňî

jak mnie się podoba jak tu piszacy (2017-09-27 20:29:51)

opisują jakim komuchem był Dechnik ,ale nie widzą jakich mają komunistycznych rodziców co byli za przynależność PZPR-owską dyrektorami ,kierownikami, brygadzistami i zajmowali inne intrakte komusze stanowiska a co najdziwniejsze z tymi komunistycznymi karierowiczami zasiadają razem przy świątecznym stole i pewnie składają sobie świateczne komusze życzenia ...

s (2017-09-27 17:26:07)

Żenada i to na siłę wyszukiwanie zasług niejakiego cyt. tokarskiego przez małe t. Jakoś tak mgliście i niekonkretnie to wszystko wygląda, brak osiągnięć więc coś na siłę szukają. Podpowiem- Arion i dzierżawa szpitala.

Silk (2017-09-27 15:14:15)

Taaa, no to podaj cwaniaczku swoje typy na ten "honorowy tytuł". Będziemy mieli z czego się pośmiać... :(I)

cp (2017-09-27 06:41:02)

W Lublinie do tej pory przyznano tytuł"honorowego Obywatela" 11 osobom i zobaczcie komu.Na Na taki zaszczyt należy sobie zasłużyć.Może rajcy i burmistrz nie rozdawali tych tytułów jak znoszonych gaci.

rd (2017-09-27 06:33:56)

całkowita dewaluacja tytułu"Honorowy Obywate lBiłgoraja"i i "Zasłużony dla Biłgoraja".Burmistrz iradni wstydu nie mają.Szafują tymi tytułami,które stają się bezwartościowe.Wstyd jeszcze raz wstyd

CzAd (2017-09-26 20:22:15)

A ten poziom kultury osobistej, tez wzorowany na Dechniku?
Tylko winszowac.... proletariackiej oglady

hje, hje, hje (2017-09-26 18:57:23)

dobre 100/100

Błagam (2017-09-26 18:45:46)

CzAd i inni, nie przerywajcie leczenia...:)

CzAd (2017-09-26 18:28:15)

EKB,
To ich "nie rusza", gdyby historia potoczyla sie inaczej i bylibysmy pod wplywami niemieckiego okupanta, Oni ochoczo stawiali by dzisiaj pomniki folksdojczom.
A jeden z nich, "jak nikt inny" zaslugiwalby na miano honorowego obywatela Bilgoraja.
Taka jest komusza logika...

EKB (2017-09-26 17:44:07)

Dechnikowi "zawdzięczam" to że komuchy okroiły mi posesję o połowę , byłam u tego osobnika , bez reakcji, taka to była sprawiedliwość komusza odbierać właścicielom działki i darować "swoim"

(2017-09-26 16:34:30)

Plyta, kosciol, kaftan....
Argumenty prosze, chetnie ich wyslucham.
I tu zapanowala cisza....

do poniżej (2017-09-26 14:42:51)

Co płyta ci się zacięła, że powtarzasz w kółko to samo? Jak to mówią: "słyszałeś że dzwonią, tylko nie wiesz w którym kościele".

CzAd (2017-09-26 12:39:24)

Oni nie sa w stanie pojac, ze Dechnik i podobni do Niego w zaden sposob nie przyczynili sie do rozwoju naszego miasta czy tez kraju. Wzniecili komunistyczna pozoge I gasili ja benzyna. Czerwoni siepacze zniewolili kraj na kilkadziesiat lat, Dechnik taki byl dumny ze swoich osiagniec, ze az strzelil sobie w leb....

abc (2017-09-25 21:50:42)

ja tam od razu za jednym zamachem bym całej trójcy przyznał tytuł doctor honoris causa, a co

komuno wróć...! (2017-09-25 20:37:13)

CzAd (2017-09-25 20:24:37)

Uderz w stol....
Dziekuje za troske, dobre rady, zyczenia, diagnozy etc. lol
A sprawdzcie Towarzysze, czy ten Wasz Idol nie rzucal kwiatow, we wspominanej w innym artykule, Bramie Korchowskiej; na powitanie czerwonoarmijnym podpalaczom, mordercom i gwalcicielom.
Rozejrzyjcie sie dookola, zobaczcie jak wyglada swiat nietkniety tragiczna lapa komunizmu, porownajcie to z siermieznym, zacofanym PRLem, moze przestaniecie gledzic, ze "za komuny to sie budowalo".

PL (2017-09-25 20:04:04)

W materiale nie słowa o tym, kto składa wniosek(ki) dot. nadania tyt. honorowych tym osobom.
Chyba to powinno być podane do wiadomości ogólnej ? Co do wyboru - sądzę, że gdyby społeczeństwo mogło się wypowiedzieć na temat kandydatur, to byłaby to ocena pełniejsza.
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że jedna z tych osób nie przeszłaby -nie dostałaby pozytywnej oceny. Uważam, że łatwo ją wskazać.!? W niektórych komentarzach są dosyć trafne wskazania...

hje, hje, hje (2017-09-25 19:39:09)

Ten CzAd nie łyka, tylko wciąga i nie białe kółka, tylko piały proszek. Widać wyraźnie, że mózg (o ile jeszcze ma) całkiem mu się zlasował. W przeciwnym razie takich głupot by nie wypowiadał, jak Piekarski na mękach. No cóż zapewniam, że kaftan (biały) już na ciebie czeka :)

te CzAd nie łykaj tyle (2017-09-25 19:07:04)

tych okrągłych białych kółek w kościele bo będziesz miał więcej nienawiści w oczach do własnego narodu jak stalin co tych białych kółek nie łykał

CzAd (2017-09-25 17:21:26)

Zadziwiajace sa argumenty poplecznikow Dechnika. Nie wytrzymuja jednak juz pierwszego starcia z rzeczywistoscia I na nic sie zda ich obrona, nawet ta wzorowana na Czestochowie.
Dechnik to komunistyczny kryminalista, a nie zaden dzialacz spoleczny. Ten wielbiony przez Was Dechnik, czlonek KPP, byl zwolennikiem likwidacji naszego panstwa, opowiadal sie za przylaczeniem Polski do Zwiazku Sowieckiego.
Czerwony upior, ale o niezwyklej kulturze osobiste, komunistyczny wywrotowiec, ale skromny, reprezentant sowieckiego okupanta, ale oddany, pospolity zdrajca Narodu Polskiego, ale najbardziej ofiarny... sic!
Najwyzszy juz czas obalic ten mit... wraz z pomnikiem-straszydlem...

Silk (2017-09-25 15:24:08)

Dokładnie tak! Dechnikowi należał się taki tytuł wiele lat wcześniej. Ale oczywiście są takie głąby, którzy widzą w nim tylko komunistę. Zatem przypomnę wszystkim świętojebliwym, a kim byli św. Paweł i św. Maria Magdalena??? Chcecie więcej przykładów? To wystarczy że sięgniecie po Biblię. Od przykładów aż się roi... :(I)

żarty sobie z ludzi robią (2017-09-25 10:38:33)

bk (2017-09-25 08:21:31)

Pan DECHNIK powinien otrzymac tytuł pare lat wczesniej bo nikt na ten tytuł zasłużył jak on

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe , księgowość, doradztwo.

Ul. Komorowskiego 3/113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Biuro Podróży i Ubezpieczeń CZIMAD

ul. gen. Komorowskiego 3, I piętro pok.107, 23-400 Biłgoraj

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

Wejściówki na Monster truck

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego otrzyma 9 mln zł na wsparcie rozwoju sektora MŚP

Ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach...

Nuncjusz apostolski, przedstawiciele Sejmu i Senatu na spotkaniu z niepełnosprawnymi w Biszczy (FOTO)

W Biszczy już po raz XI odbył się przegląd poezji recytowanej...

Wesprzyj rehabilitację Jagody

Terapia prowadzona w Warszawie przynosi rezultaty i Jagoda Stasiewicz...

25-lecie Legionu Maryi w Józefowie (FOTO)

"Hej w górę serca, niech brzmi pieśń, A ty ją wietrze w niebo...

Jubileusz 15-lecia UTW w Biłgoraju (FOTO)

Już po raz 15. w Biłgoraju seniorzy zainaugurowali rok akademicki...

I Biłgorajski Festiwal Smaków (FOTO)

Impreza odbyła się 1 października 2017 roku na terenie Ośrodka...

Ogłoszenia