Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Hej strzelcy wraz, nad nami Orzeł biały...'

Dodał: red Data: 2018-01-25 13:51:39 (czytane: 986)

22 stycznia 2018 roku z okazji 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego Samorząd Uczniowski ZSS im. Jana Pawła II w Tereszpolu - Zaorendzie we współpracy ze Szkolnym Kołem PTTK oraz Wójtem Gminy Tereszpol Jackiem Pawlukiem zorganizował „Powstańczy patrol” - wspólny marsz na wzgórze „Polak”.W godzinach popołudniowych grupa uczniów, nauczycieli i rodziców niosąc flagi Polski i Węgier oraz biało-czerwone opaski,  udała się na miejsce powstańczej bitwy pod Panasówką rozegranej z Rosjanami dnia 3 IX 1863 roku, by oddać hołd bohaterom walk o niepodległość. Po drodze „patrol” rósł w siłę, bo dołączali kolejni uczestnicy.

powstanczy_patrol__1_.jpg

Po dotarciu na miejsce odśpiewano „Jeszcze Polska nie zginęła”, przypomniano pokrótce historię powstania styczniowego i bitwy pod Panasówką , zapalono znicze, uroczyście wybrzmiała też  „Rota” i „Boże, coś Polskę…”. Znicze, płonące ogniska, skupienie, powaga i bycie razem przy powstańczych pomnikach współtworzyły patriotyczną atmosferę.

powstanczy_patrol__2_.jpg

Uczestnicy patrolu - obecni i byli uczniowie (m. in. Paweł Skiba, który lasem przedzierał się z Szozdów na nartach), rodzice, nauczyciele, pracownicy Gminy mieli możliwość nie tylko uczcić pamięć o historycznym wydarzeniu i jego bohaterach, ale przede wszystkim zastanowić się przez chwilę, jak cenną wartością jest niepodległość Ojczyzny. Organizatorzy składają podziękowania pracownikom gminy i sołtysowi wsi Panasówka za odśnieżenie trasy przemarszu i rozpalenie ognisk oraz policjantom z posterunku w Józefowie za czuwanie nad bezpieczeństwem.

/ZSS Tereszpol Zaorenda/Zobacz także:

Konferencja w 155. rocznicę wybuchu powstania styczniowego

Powstanie styczniowe. Mieszkańcy Biłgoraja pamiętają

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: gmina tereszpol   zss tereszpol zaorenda   oświata biłgoraj   powstanie styczniowe

Zobacz także

Matematyka do potęgi trzeciej

Dodane: 2018-08-10 15:26 - Komentarze  (0)  czytane (283)

TAGI: matematyk, gmina józefów, powiat biłgorajski, miejska biblioteka publiczna w józefowieKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.38.2

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia