Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Harmonogram wyborów samorządowych w 2014 roku

Dodał: red Data: 2014-08-22 08:17:01 (czytane: 6505)

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 16 listopada br. - ewentualna II tura 30 listopada br. Premier Donald Tusk podpisał już rozporządzenie. My znamy wszystkie terminy związane z jesiennymi wyborami samorządowymi.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajKomitety wyborcze
Partie polityczne, stowarzyszenia, organizacje społeczne oraz wyborcy będą mieli do 8 września możliwość utworzenia komitetów wyborczych. Dopiero od dnia przyjęcia zgłoszenia przez PKW, komitety mogą prowadzić kampanię wyborczą i zbierać podpisy pod listami poparcia dla kandydatów.

Listy kandydatów
Listy kandydatów na radnych gminnych, powiatowych i do sejmików województw powinny zostać zgłoszone do 7 października. Przynajmniej 35% miejsc muszą na nich zająć kobiety. W wyborach do rady gminy może startować obywatel UE, jeśli na stałe mieszka na terenie danej gminy.

wybory_samorzadowe_bilgoraj.JPG

Prezydenci, burmistrzowie, wójtowie
Do północy 17 października komitety mogą zgłaszać kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast . Komitet wyborczy może zgłosić kandydata jeśli zarejestruje listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie. Kodeks wyborczy nie zakazuje kandydowania jednocześnie na radnego i na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

Głosowanie korespondencyjne
27 października mija termin, do kiedy osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego.

Głosowanie przez pełnomocnika
Do 7 listopada osoby niepełnosprawne i osoby, które w dniu głosowania będą miały ukończone 75 lat, muszą złożyć wniosek ws. głosowania przez pełnomocnika.

Reklama.

Cisza wyborcza
Cisza wyborcza rozpocznie się piątek 14 listopada o północy i potrwa aż do zakończenia głosowania. Najwyższa kara, bo od 500 tys. zł do 1 mln zł grozi za publikowanie w tym czasie sondaży przedwyborczych. Za prowadzenie agitacji podczas trwania ciszy wyborczej grozi kara grzywny.

Głosowanie
W niedzielę, 16 listopada w godz. 7-21 odbędzie się głosowanie.

Druga tura głosowania
Dwa tygodnie później, 30 listopada, tam, gdzie w pierwszej turze nie zostanie wybrany wójt, burmistrz lub prezydent miasta, przeprowadzona zostanie druga tura głosowania . Do drugiej tury przechodzi dwóch kandydatów, którzy otrzymali najlepszy wynik

Drodzy czytelnicy
To od NAS zależy jaki będzie wynik wyborów. To my zdecydujemy kto przez najbliższe 4 lata będzie decydował o losach naszego regionu. Zanim oddamy swój głos warto poznać kandydatów. Z myślą o tym, jak w poprzednich latach uruchomimy wkrótce PLATFORMĘ WYBORCZĄ gdzie przedstawimy wszystkich kandydatów.


Wyborcom damy możliwość świadomego dokonania wyboru odpowiedniej osoby na stanowisko burmistrza, wójta czy radnego, kandydatom zaś możliwość zaprezentowania swojej osoby, przedstawienia programu wyborczego w formie tekstu, spotów wyborczych, relacji video ze spotkań z wyborcami.

Wkrótce więcej szczegółów.

/MC/

Tagi: wybory samorządowe 2014   wybory do rad gmin i powiatów   wybory biłgoraj   harmonogram wyborów samorządowych w 2014 roku

Zobacz także

Sprawozdanie z działalności Komisji Stałych Rady Miasta Biłgoraj

Dodane: 2020-02-16 11:10 - Komentarze  (0)  czytane (175)

TAGI: rada miasta biłgoraj, komisje stałe rady miasta biłgoraj, sprawozdania, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.226.244.70

-do ja poniżej (2014-10-25 16:54:13)

Jestes z komitetu wyborczego i bazgrolisz ciagle te same naiwne teksty .Twojemu kandydatowi dla ktorego tak tu na forum śmiecisz , daleko jest do obecnego burmistrza.Co rozumiesz pod pojeciem "Najważniejsze aby potrafił stworzyć mieszkańcom przestrzeń do normalnego i godnego życia. " Zanim zajmiesz sie pracą w komitecie wyborczym powinienes sie przeszkolic . Jak na razie robicie czarną robotę błaźniąc się tak niskim poziomem wpisów,ciągle takich samych i dennych.

-ja (2014-09-04 00:01:11)

Z dwojga kandydatów na dzisiaj, to Szeliga wg mnie byłby lepszym burmistrzem. Nie interesuje mnie jego życie prywatne, po pracy to on może nawet harem doglądać. Najważniejsze aby potrafił stworzyć mieszkańcom przestrzeń do normalnego i godnego życia.
Rosłan nieudacznik, ignorant, komuch i pewnie więcej minusów by się znalazło i bardziej niecenzuralnych określeń.

-zadumany (2014-09-02 12:17:37)

na koga glosować ? czy na osobę które zgłębiła tajniki seminarium i agencji towarzyskiej? czy na hamulec powiatowy? czy na zagubionego prezesa? a może na wiecznie młodych zaczerwienionych czy też na wiejskie klimaty?

- (2014-08-28 13:50:40)

Do Marty i Janusza, a ja nie zagłosuję na osobnika pozbawionego zasad moralnych, oraz honoru. Łajdakom NIE !!!!

- (2014-08-28 13:46:00)

Nie wiek istotny co predyspozycje, nienaganna opinia, kulturalne obycie, aktywność, dobre wykształcenie, społeczna postawa, umiejętność współdziałania, empatia, słowem stawiajmy wyłącznie na przyzwoitych ludzi. Wszelkie pieniactwo czy łajdactwo należy absolutnie wyeliminować.

- (2014-08-25 18:53:06)

Nigdy nie bylem w żadnej partii chciałbym również poznać ludzi którym leży na sercu dobro naszego miasta.Nie mogę spokojnie patrzeć jak rodziny z gminy pracują w urzędzie miasta,rodziny z UM pracują w gminie lub w starostwie ze starostwa w UM.Układy,układy,układy.Spotkajmy się wszyscy nie skażeni polityczną zgnilizną,zróbmy coś za co podziękują nam nasze dzieci,Jesteśmy zniewoleni przez armię urzędników ta armia to blisko milion urzędników utrzymujących się za nasze pieniądze i wrogo do nas na stawionych.Odezwijcie się młodzi z otwartymi głowami,liczę na Was na waszą mądrość.

-Biłgorajanka (2014-08-25 18:20:35)

Ja i moja rodzina głosujemy na Pana Szeligę przynajmniej będzie otwarty dla ludzi , stara się pomagać wszystkim którzy tego potrzebują . Obecny Burmistrz zadufany w sobie zapomniał komu ma służyć i kto go wybrał na to stanowisko, uwikłany w układy myśli że Burmistrzem będzie do emerytury.

-bishop (2014-08-25 16:17:07)

Jak ktokolwiek może zagłosować na posła szeligę po tym jak błysnął wiadomo czym w mediach i wyrobił o sobie opinie na Lubelszczyźnie ale i w całej Polsce , on nie ma szans na bycie burmistrzem.
PS. Do hiperpoprawnych, którzy zaraz mnie obrzucą żebym sobie słownik kupił, celowo użyłem małych liter .

-Jan (2014-08-24 18:13:10)

Rosłan w odstawkę. Facet utracił kontakt z rzeczywistością. On jest manipulowany przez kacyków z SLD. Co oni mu każą to on robi. Kazali mu w poprzedniej kadencji zatrudnić Rysia Korniaka na drugiego zastępcę to go zatrudnił. Sitwa SB-cka każe mu zatrudniać radcę Batkowskiego / mimo tego, że ten pobiera emeryturę i jeszcze w Spóldzielni Mieszkaniowej pracuje/ to on go na posadzie trzyma. Do diabła z Rosłanem. Trzeba kogoś innego wybrać.A on niech stanie w pośredniaku i się zatrudni jako nauczyciel. Specjalistą jest od nauczania języka niemieckiego to robotę znajdzie choćby przy zbiorze jabłek w Niemczech. I żadnych nauczycieli na burmistrza. Już jeden nam wystarczająco dużo nerwów zjadł. A tu się pchają jacyś specjaliści od wuefu i gimnastyki. No i jeden taki co też niemieckiego uczył. Przegonić tę nauczycielską tępotę. Późniak też wuefista za..rany. Co ci ludzie mają w tych mózgach, że oni taki ciąg do władzy mają mimo umysłowej tępoty. Bo wiadomo , jak młody człowiek tępy był to rodzina pchała go na nauczyciela gimnastyki albo nomen omen germanistyki.

-Marta (2014-08-24 15:36:36)

Ja też zagłosuje na Posła Piotra Szeligę.

-Janusz (2014-08-24 15:18:57)

Ja będę głosował na Szeligę bo on ma tylko Szanse pokonać Rosłana

-ooo ja (2014-08-24 14:40:34)

popieram jg. Powinien być zakaz kandydowania po 60 roku życie. Z głosowaniem to trochę pojechałeś. Zrobiłabym zakaz od 70 tki.
Jak my będziemy mieli po 60 i 70 lat to będziemy jeszcze żyli pełnią życia, sprawniejsi też będziemy bo medycyna do przodu poszła. A obecni dziadkowie to co? schorowanie robotą na roli, tylko wojnę rozpamiętują, komunę przeklinają, księdzom datki ślą od ust sobie odejmując. To nie są świadomi wyborcy.

-PiS (2014-08-24 12:19:16)

Tokarski i Schidziński z Późniakiem kolejny raz okłamali społeczeństwo. Niech NFZ zrobi kontrole w szpitalu. I to szybko. Nie ma leków ani opatrunków. Ludzie uciekają z Biłgoraja do innych miast na leczenie.

-do wpisu (2014-08-23 19:47:27) to jest nas dwóch (2014-08-23 22:23:55)

może znajdzie się jeszcze kilka osób i założymy pierwszy komitet wyborczy składający się z normalnych ludzi którzy nigdy nie należeli do żadnych partii i ugrupowań politycznych bez spadochroniarzy i karierowiczów pseudo politycznych ,niezależnych od rodzin na zajmowanych po znajomości stanowiskach nie bojących się głośno mówić o tym co boli mieszkańców Biłgoraja. Pierwszy komitet którego członkowie wchodzący do rady zrzekną się diety radnego , komitet ludzi nieskorumpowanych i nie będących od nikogo zależnych .

-do wpisu z godz. 12. 48 (2014-08-23 19:47:27)

również poszukuję komitetu wyborczego, w którym nie ma SB-ków, kameleonów i innych partyjnych kombinatorów, skaczących z partii do partii , zdrajców i krętaczy

-Mirek (2014-08-23 16:52:06)

Max trafnie określiłeś Kitę. On zawsze pchał się do koryta. Swoją drogą Kita jako pracownik RIO bawi się w politykę. Ciekawe co na to prezes RIO.

- (2014-08-23 12:38:57)

~ szukam ugrupowania które bedzie startowało do wyborów samorządowych ale jej działaczami są ludzie którzy nigdy nie byli w żadnej partii i w statucie ugrupowania jest zapisane że nie będą do niego przyjmowani ludzie którzy wcześniej należeli do partii politycznych

- (2014-08-22 23:49:29)

ciekawe komu kampanie bedzie robil ,,redaktorek"

-popieram kryteria wiekowe (2014-08-22 22:08:59)

zaleciałości dawnej epoki to nic dobrego , do 60 lat i kropka, dalej to wnuki bawić ,dbać o zdrowie i doradzać swoim dzieciom, a nie pielęgnować jakieś stare układy

-jhg (2014-08-22 21:23:52)

60 czy 70 latkowie nic nowego nie zrobią , stoją tylko pod pomnikami i wspominają , stary człowiek powinien się nauczyć schodzić ze sceny

-do "jg" (2014-08-22 19:27:04)

Przykro,oj przykro jaki jesteś biedny w rozwoju.Chyba już masz 59 latek.

-x (2014-08-22 17:38:41)

do jg..ty tez kiedys bedziesz miał 60 lat i co wtedy powiesz... ze pora umierac..

-jg (2014-08-22 15:11:37)

ludzie powyżej 60 roku życia powinni mieć zakaz startowania w wyborach i zakaz głosowania ,powinni raczej już myśleć o następnym życiu

- (2014-08-22 12:51:00)

Przydałaby się debata w kablówce z udziałem wszystkich kandydatów na burmiastrza.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

BIURO RACHUNKOWE Marek Zwolak - rozliczenie podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość, doradztwo.

ul. Komorowskiego 3/102, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Studniówka uczniów ZSZiO (FOTO, VIDEO)

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju,...

78. rocznica powołania Armii Krajowej. Uroczystości powiatowe w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

14 lutego 1942 roku powołana została Armia Krajowa. Wówczas decyzją...

Otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta WGiGN Starostwa Powiatowego (VIDEO)

Dziś z udziałem Starosty Biłgorajskiego nastąpiło otwarcie nowej...

Światowy Dzień Chorego w Biłgoraju (FOTO)

Biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża i parafia św. Jerzego...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia