Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Harcerze obozują w naszych lasach

Dodał: red Data: 2016-07-16 22:03:45 (czytane: 4472)

Pięć obozów harcerskich zorganizowano w lasach Powiatu Biłgorajskiego. cztery z nich znajduje się w kompleksach leśnych wokół Biłgoraja, jeden w Gminie Aleksandrów. -Te lasy są piękne, jest tu czyste powietrze, spokój cisza i ludzka życzliwość. Poza naszym zapałem niczego więcej nam nie trzeba - mówią organizatorzy.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolObozy harcerskie czy skautowskie to forma wypoczynku i wychowania dzieci i młodzieży, jako wyjazd zorganizowanej grupy trwający kilka lub kilkanaście dni. Jest podstawową formą pracy grup harcerskich i skautowskich oraz nauką samowystarczalności uczestników. W Szostakach w Gminie Aleksandrów dobiegł końca obóz Roztoczańskiego Środowiska Harcerek i Harcerzy Diecezji  Zamojsko - Lubaczowskiej. W okolicach Biłgoraja nadal biwakują harcerze, harcerki i skauci, obozuje w nich młodzież z całej Polski. Wszystkie obozy mają zgodę Nadleśnictwa Biłgoraj, Józefów oraz PSSE w Biłgoraju. O obozowaniu wie także Kuratorium Oświaty w Lublinie.

skauci_bilgoraj__1_.JPG


My odwiedziliśmy skautów ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego, którzy obozują w lesie między Bukową, a Dąbrowicą. Skauting Europejski, to ruch wychowawczy dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, prowadzony przez kadrę wychowawczą, którą stanowią młodzi ludzie w wieku 18 - 26 lat, którzy pomagają młodym stworzyć wielki świat młodzieńczej przygody. Ruch skautowy opierający się na pedagogice Baden - Powella. Odwiedziliśmy obóz, który młodzi ludzie własnoręcznie zbudowali i zabezpieczyli.

skauci_bilgoraj__2_.JPG


Wszystko wykonaliśmy własnoręcznie, przez to także uczymy się samodzielności, odpowiedzialności za dobro wspólne oraz cenę pracy i braterstwa. Nasze działania opierają się na zasadach, harcerz dba o swój honor, aby zasłużyć na zaufanie; jest lojalny wobec swojego kraju, rodziców, przełożonych i podwładnych; jest powołany do służby bliźniemu i jego zbawieniu; jest przyjacielem wszystkich i bratem dla każdego innego Harcerza; jest uprzejmy i rycerski; widzi w przyrodzie dzieło Boże, szanuje rośliny i zwierzęta; każde zadanie wykonuje sumiennie i do końca; jest panem samego siebie; troszczy się o dobro innych oraz jest czysty w myśli, mowie i uczynkach - informuje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Norbert Ropiak drużynowy Puszczy Lubelskiej.

Reklama.

Skauting był pomyślany przez swego założyciela jako metoda wychowawcza, możliwie jak najbardziej pełna, a więc jako formująca całego człowieka. Wydaje się być oczywistym fakt, że potrzeby organizacyjne ruchu skautowego nie mogą być ważniejsze niż potrzeby wychowawcze jego członków. Młodzi ludzie uczą się odpowiedzialności za siebie i innych, dyscypliny, umiejętności działania w grupie, radzenia sobie z przeciwnościami losu oraz własnymi słabościami. Uczą się przełamywania barier i własnych lęków i po prostu dobrze się bawią  ciesząc się swoja obecnością.

skauci_bilgoraj__4_.JPG


-Federacja Skautingu Europejskiego wyznaje wiarę chrześcijańską. Wszystkie swoje działania i decyzje podejmuje zgodnie z wymaganiami tej wiary. Jedność Europy została urzeczywistniona w chrześcijaństwie. Stąd moja obecność w obozie, stąd codzienna Eucharystia, spowiedź, rozważanie Słowa Bożego i umacnianie się w dobrym - podkreśla ks. Krzysztof Maj.

skauci_bilgoraj__3_.JPG


Podczas obozowania - obok zajęć codziennych związanych m. in. z funkcjonowaniem obozu i zajęciami wyznaczonymi - młodzi ludzie uczestniczą także w grach terenowych, wspólnych ogniskach, zwiadach, podchodach, doskonaleniu technik harcerskich, biegach na orientację. Ważnym elementem jest budowa masztu na proporzec i flagę państwową oraz poranne zbiórki, wciągnięcie flagi na maszt i dyscyplina.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: harcerze   skauci   biłgoraj   obozy harcerskie biłgoraj

Zobacz także

II Rodzinny Rajd Rowerowy

Dodane: 2019-08-19 23:36 - Komentarze  (0)  czytane (440)

TAGI: rajd rodzinny, rajd rowerowy, gmina frampol, porytowe wzgórzeKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.169.76

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Rajd Osiedla Puszcza Solska (FOTO)

W sobotę 27 lipca br., Rada Osiedla "Puszcza Solska" była organizatorem integracyjnego rajdu rowerowego. Na wspólną wycieczkę zaproszone zostały całe rodziny. Łącznie na szlaki Puszczy Solskiej w kierunku miejscowości Brodziaki ruszyło kilkadziesiąt osób. 20 kilometrowa trasa zakończyła się ogniskiem turystycznym. więcej»

Rajd rowerowy w 100-lecie Nadleśnictwa Biłgoraj (FOTO)

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Nadleśnictwo Biłgoraj oraz Oddział PTTK w Biłgoraju zaprosili do udziału w rajdzie rowerowym "Szlakiem Leśniczówek Nadleśnictwa Biłgoraj", w 100-lecie jego powstania. Na rowerową, blisko 50 kilometrową wyprawę wyruszyło kilkudziesięciu cyklistów. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Pułkownik z Biłgoraja, powalczy o mandat posła. Bogdan Kiełbasa startuje z list

Pułkownik rezerwy Bogdan Kiełbasa będzie walczył o mandat poselski....

Dożynki w Gminie Tarnogród. Rolnicy świętowali w Luchowie Górnym (FOTO)

Tradycyjne święto plonów, dziękczynienie za Boże błogosławieństwo,...

Sanepid ostrzega, "nowe narkotyki" to śmiertelne niebezpieczeństwo (AUDIO)

W ostatnim czasie został wydany Raport Głównego Inspektora Sanitarnego...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Ogłoszenia