Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Hala Targowa i 'Baltona' sprzedana. Nowy właściciel chce tchnąć tam 'nowe życie'

Dodał: red Data: 2016-02-08 15:42:46 (czytane: 10579)

Rozmowy z biłgorajską Spółdzielnią Niewidomych „Tanew” trawy kilka tygodni w 2015 roku, w styczniu bieżącego roku zostały sfinalizowane i teren „Baltony” i Hali Targowej - na skrzyżowaniu ulic Komorowskiego i Bohaterów Monte Cassino wraz z budynkiem został sprzedany.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajNieruchomości kupiła firma MOTO - TECH, działająca od 15 lat w branży motoryzacyjnej. -Zakup tego terenu to przede wszystkim inwestycja dla naszej firmy i chęć zmiany oblicza tej części Biłgoraja oraz tchnięcie „nowego życia” w tzw. „Baltonę”. Po rozmowach z właścicielem, tj. Spółdzielnią Niewidomych „Tanew”, złożyliśmy konkretną propozycję, która zamknęła okres rozmów i pozwoliła sfinalizować zakup tych nieruchomości - informuje Krzysztof Ćwiek właściciel firmy MOTO – TECH.

baltona.JPG


Jak podkreśla nabywca, w najbliższym czasie planowany jest remont terenu oraz budynków, ma powstać nowe ogrodzenie. Ponadto wyremontowane zostaną pomieszczenia Hali Targowej i terenu przyległego. -Chcemy podnieść standard lokali i doprowadzić je do wymogów XXI wieku. Jesteśmy elastyczni i zapraszamy przedsiębiorców do wynajmowania lokali. Ceny ustalane będą z poszczególnymi zainteresowanymi osobami, i zapewniam, że nie będą wygórowane. Chodzi o to by ten teren - położony w dobrej lokalizacji Biłgoraja i kojarzony przez mieszkańców naszego Regionu złapał drugi oddech i uzyskał „nowe życie”, by się ożywił zarówno poprzez sprzedających jak i kupujących - dodaje właściciel.

Reklama.

W chwili obecnej z osobami już wynajmującymi lokale zostały podpisane umowy na ustalonych obustronnie warunkach, są jednak wolne lokale. Nowi właściciele nie chcą także zmieniać profilu działalności zarówno „Baltony” jak i Hali Targowej, nadal będzie można tam kupić artykuły odzieżowe, artykuły gospodarstwa domowego czy AGD i RTV. -Atrakcyjność tego terenu i jego rozwój zależy zarówno od nas, jak i od oferty jaką dla klientów będą mieli wynajmujący poszczególne lokale. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt pod telefonem 600 980 721 - zaznacza Krzysztof Ćwiek.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: baltona   hala targowa   moto-tech   sprzedaż baltony

Zobacz także

Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze

Dodane: 2021-03-03 11:40 - Komentarze  (0)  czytane (46)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.71.247

janek (2016-02-12 16:45:31)

teren ma wartość ale rudera nie da kokosów.

(2016-02-10 09:09:03)

No to Tanew z 'mądrymi' i Lubiarzem poszli z torbami - oto chodzi .G.....no chłopu nie zegarek!

hje, hje, hje (2016-02-09 16:36:32)

Dobre! Chętnie też zostanę jej klientem :)

(2016-02-09 09:43:11)

jak będzie galeria to Kasia będzie robiła za "galeriankę"

kasia (2016-02-08 22:55:09)

Zróbcie tam galerię handlową

ccc (2016-02-08 21:06:30)

No zobaczymy co z tego wyjdzie, ale ja jestem sceptyczny.
Wygląda na to, że zostanie zrobione nowe ogrodzenie, pewnie nowa elewacja i w środku trochę wyremontowane, aby nie straszyło jak teraz. To chyba niewiele da, wg mnie ten budynek jest całkowicie niefunkcjonalny, jakieś labirynty wąskich korytarzy, to nie standard dzisiejszych czasów.
Jedyna opcja, żeby coś z tego było to wyburzenie i budowa czegoś nowoczesnego.

(2016-02-08 18:43:50)

Jeśli nowi właściciele urządzą tam galerię, z atrakcyjnym towarem, to może klienci będą tam przychodzić.

alix (2016-02-08 17:45:48)

No faktycznie czasy świetności Baltony i Hali to były lata 90-te, a to z prostego powodu, bo nie było wtedy zbyt wielu alternatyw.
Biłgorajski handel skupiał się praktycznie w 3 miejscach: Hala targowa, SDH i czwartkowe targi.
Sam pamiętam za dzieciaka to praktycznie tylko tam się robiło zakupy jeśli chodzi o odzież, czy choćby artykuły biurowe/szkolne.
Czasy się zmieniły, teraz jak tai ogromy wybór punktów handowych, do tego markety, handel internetowy, po większe zakupy typu odzież/buty coraz więcej osób jeździ do galerii w Rzeszowie, Lublinie, czy Zamościu, bo sieciówek odzieżowych w Biłgoraju praktycznie nie ma.
No cóż dobrze, że chociaż trochę poprawią dzięki temu wygląd i te okolice nie będą tak straszyć. SDH po wydzierżawieniu przynajmniej z zewnątrz wygląda teraz przyzwoicie.

Ja osobiście nie widzę, raczej szans, żeby rozkręcić na nowo ruch na Hali, ale poczekamy zobaczymy, może nowi właściciele coś wymyślą.

Silk (2016-02-08 16:55:11)

Tere fere kuku! Czasy świetności hali targowej i Baltony już dawno minęły. Obecnie blisko połowa lokali jest nieczynna, a nie wierzę że nowy właściciel nie podniesie czynszów, choćby o przysłowiową złotówkę. Będzie to "gwóźdź do trumny" tego przybytku. Obym się mylił... :(I)

a (2016-02-08 16:27:38)

Czyli w sumie nic się nie zmieni, tylko teren będzie trochę ładniej wyglądać.
Zobaczymy czy to coś zmieni, bo ostatnio to tam mizeria. Chyba połowa lokali pusta, a klientów jak na lekarstwo.
Ciężko będzie jednak tam ściągnąć ludzi, zarówno przedsiębiorców jak i kupujących. Handel w mieście jest już dość nasycony i większość klientów ściągają albo markety, albo ul. Kościuszki.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ku czci Żołnierzy Wyklętych

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Konrad Berdzik zbiera na protezę bioniczną

Koncert charytatywny w Majdanie Starym

Konferencja on-line z prezes KRUS dr Aleksandrą Hadzik

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Czy Plac Wolności zmieni nazwę na Rynek?

Zwrócili się do nas mieszkańcy Biłgoraja z pytaniem, czy podczas ew. rewitalizacji centrum Miasta przewiduje się powrót nazwy tej części...