Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Grzegorz Wróbel kandydatem do Sejmiku Województwa Lubelskiego

Dodał: red Data: 2018-09-10 13:47:57 (czytane: 4582)

Sekretarz Gminy Obsza i działacz rolniczy, będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Lubelskiego. -Chcę w Urzędzie Marszałkowskim dbać i zabiegać o interesy naszego Regionu - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgorajbilgoraj.com.pl: Dla tych, którzy pana nie znają, kim jest Grzegorz Wróbel?
Grzegorz Wróbel: To samorządowiec i działacz społeczny, zaangażowany w spraw rolnictwa. Mam 39 lat, prywatnie jestem mężem Joanny, mam dwoje wspaniałych dzieci syna Szymona i córkę Emilkę. Mieszkam i pracuję w Obszy. Jestem absolwentem Wydział Prawa i Administracji UMCS oraz Wydziału Menadżerskiego i Nauk Technicznych Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie. Zawodowo pracuję na stanowisku Sekretarza Gminy Obsza, jestem także zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Obszy, koordynatorem działań organu prowadzącego szkoły i przedszkola w Gminie, a także przewodniczącym Zespołu Interdyscyplinarnego w Gminie Obsza. Aktywnie działam także na rzecz rolnictwa i rozwoju wsi. Byłem również radnym gminnym.

Startuje Pan z listy Prawa i Sprawiedliwości? Jest Pan członkiem PiS?
Byłem członkiem Prawa i Sprawiedliwości, zakładałem struktury PiS między innymi w Gminie Obsza. Rozpoczęło się to w 2006 roku, kiedy zostałem wybrany jako najmłodszy radny Gminy Obsza, startowałem wówczas z komitetu niezależnego. Moja aktywność i praca w Radzie została zauważona przez ówczesnego szefa okręgu PiS i w zasadzie od tego czasu zacząłem tworzyć struktury Prawa i Sprawiedliwości w Gminie Obsza i zostałem ich przewodniczącym, byłe także członkiem Zarządu Powiatowego partii. Jednak ze względu na pracę zawodową, tj. piastowanie urzędu Sekretarza Gminy Obsza musiałem zrzec się partyjnej legitymacji. Jednak program wyborczy, wartości i działania Prawa i Sprawiedliwości są mi bliskie. Nie porzuciłem swoich poglądów i na tyle ile mogłem, cały czas uczestniczyłem w życiu społeczno - politycznym oraz organizowałem różne typu spotkania skierowane do lokalnej społeczności, na które zawsze byli zapraszani politycy i działacze o poglądach prawicowych.

grzegorz_wrobel.jpg
Z Wojewodą Lubelskim Przemysławem Czarnkiem

Radny rady Gminy Obsza, to nie jedyne pana doświadczenie w wyborach samorządowych?
Nie, w 2010 roku mimo niskich sondaży PiS, które oscylowały na granicy 16%, zdecydowałem się jako jeden z dwóch kandydatów w całym Powiecie, wystartować z komitetu Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko Wójta Gminy Obsza. Pomimo dużej konkurencji, startowało wówczas aż 7 kandydatów, osiągnąłem trzeci wynik, "ocierając się" o drugą turę.

Jest pan samorządowcem czy rolnikiem?
Pewnie i jednym i drugim. Jako Sekretarz Gminy jestem trwale związany z Powiatem, gdyż tu mieszkam, pracuję. Jako Sekretarz stale współpracuję z innymi samorządami, instytucjami oraz zrzeszeniami i stowarzyszeniami. Jestem w stałym kontakcie z mieszkańcami naszego Regionu. Jednocześnie prowadzę gospodarstwo rolne o powierzchni około 14 ha specjalizuję się w produkcji roślinnej. Nasza ziemia to Region typowo rolniczy, gdzie uprawiany jest w szczególności tytoń, owoce miękkie i zboża. Ze względu na posiadaną wiedzę oraz doświadczenie administracyjno - samorządowe i umiejętności organizacyjne, zostałem poproszony o pomoc w rozwiązaniu problemu z zaległościami finansowymi Firmy Luxor i FTK Krasnystaw wobec plantatorów tytoniu. Obie te Firmy są winne rolnikom 15 mln zł za oddany w latach 2014 - 2016 surowiec. Oprócz zaległych problemów, dochodzą bieżące, niekorzystne kwestie związane z nowo utworzonymi przepisami w tej branży. W związku z powyższym, wraz z grupą innych tytoniarzy podjąłem decyzję o utworzeniu Łukowsko Obszańskiego Okręgowego Związku Plantatorów Tytoniu. Nadmienię tylko, że w powiecie biłgorajskim, zamojskim i tomaszowskim uprawia się około 70 - 80% tytoniu w Polsce i zajmuje się tym kilka tysięcy gospodarstw. Działamy prężnie już od roku, organizując szkolenia, zebrania, na które przyjeżdża 400 - 500 tytoniarzy z kilku powiatów. Ponadto zorganizowałem mnóstwo wyjazdów do Ministerstwa Rolnictwa, Finansów, Rozwoju oraz na Komisje Rolnictwa, gdzie była ze mną zawsze spora grupa zaangażowanych rolników i działaczy. Współpracuję z posłem na Sejm RP Sławomirem Zawiślakiem i Piotrem Olszówką oraz Wojewodą Lubelskim Przemysławem Czarnkiem. Efekt naszej pracy jest już widoczny, to gotowy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który częściowo rozwiązuje nasze postulaty, a mianowicie jest szansa że rolnicy otrzymają w 80% zaległych pieniędzy za sprzedany tytoń i świnie. Dodatkowo rolnicy którzy ucierpieli przez grad w 2017 roku, będą mogli uzyskać częściową rekompensatę od Rządu za straty w uprawach.

Reklama.

Dlaczego zdecydował się Pan kandydować do Sejmiku?
Ubiegam się o mandat radnego wojewódzkiego, by reprezentować interesy powiatów biłgorajskiego, zamojskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego oraz rolników naszego Regionu w Lublinie. Mam wieloletnie doświadczenie administracyjno - samorządowe, bardzo dobre relacje z samorządami wielu gmin, zrzeszeniami rolników, organizacjami pozarządowymi i administracją rządową w naszym Województwie. Jestem stąd, tutaj żyję, pracuję, mam więc żywotny interes, by Region się rozwijał i był liderem na Lubelszczyźnie. Znam problemy i bolączki mieszkańców, mam pomysły i zapał by im zaradzać.

Jest także program?
Mój program opieram na 7 filarach, są nimi: wartości, takie jak wiara, rodzina, Ojczyzna i tradycja; kwestie dotyczące rolnictwa, w tym tworzenie warunków do rozwoju przetwórstwa rolno - spożywczego; remont infrastruktury dróg wojewódzkich w powiatach biłgorajskim, zamojskim, hrubieszowskim  i tomaszowskim; kwestie zabezpieczenia medycznego; działania urzędy bliżej obywatela, by większość ważnych spraw można było załatwić bez konieczności wyjazdu do Lublina; współpraca z samorządami z naszego Regionu i organizacjami pozarządowymi (OSP, KGW, kluby sportowe, stowarzyszenia) oraz angażowanie w życie społeczne osób młodych.

z_minister_rafalska.JPG
Z minister Elżbietą Rafalską

Jest poparcie?
W rozmowach ludzie motywują mnie, wręcz namawiają do startu w poważniejszych wyborach, obiecując poparcie i pomoc. Dzięki tej rozpoznawalności zgłaszają się do mnie osoby zajmujący się innymi branżami sektora rolniczego np. uprawy ekologiczne (owoce miękkie), gdzie sytuacja tego sektora wygląda bardzo źle wręcz tragicznie, ceny poniżej kosztów produkcji. Utrzymuję bardzo dobre kontakty z kołami wędkarskimi, łowieckimi, pszczelarskimi. Dla przykładu, pomagałem w rejestracji Stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Tanew, zrzeszające kilkudziesięciu miłośników przyrody i mam zaplanowane z nimi kilka inicjatyw. Utrzymuję dobre relacje z klubami piłkarskimi, pomagam im szukać sponsorów, a jednemu z nich również pomogłem w czynnościach rejestracyjnych. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych inicjatyw współpracuję z Ochotniczą Strażą Pożarną, Kołami Gospodyń Wiejskich, Lokalnymi Organizacjami Kombatanckimi. Dodatkowo organizowałem mnóstwo spotkań szkoleniowych dla rolników z takimi instytucjami jak KRUS, ARiMR i ODR oraz z prywatnymi firmami szkoleniowymi. Myślę więc, że jest poparcie dla mojej osoby i oddany na mnie głos nie będzie zmarnowany, angażuję się w wiele przedsięwzięć, bo jestem aktywny.

Jakie palny na kampanię wyborczą?

Merytoryczne działanie, spotkania z ludźmi, dyskusje i rzetelna praca. Nie zamierzam uczestniczyć w jałowych utarczkach słownych, krytyce poczynań innych kandydatów. Chcę się skupić na przedstawianiu konkretnych rozwiązań i zapewnienia, że jestem godny zaufania.

Dziękujemy za rozmowę.
Ja dziękuję za zainteresowanie się moją kandydaturą.

Tagi: grzegorz wróbel   kandydat do sejmiku województwa lubelskiego   pis   wybory samorządowe 2018

Komentarze (18)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.124.77

Bozena (2018-10-13 22:18:09)

Tytoń zabija.

Ilona (2018-09-14 11:57:17)

Grzesiu startuj dużo masz ludzi za sobą a zazdrośnikom mowię nie tak trzymaj musimy mieć swojego w Sejmiku Wojewódzkim. Brawo TY.

Ilona (2018-09-14 11:18:26)

Grzesiu startuj dużo masz ludzi za sobą a zazdrośnikom mowię nie tak trzymaj musimy mieć swojego w Sejmiku Wojewódzkim. Brawo TY.

Rysiek (2018-09-11 11:33:14)

ale i tak nie pobije Jana Dudka z Lipin Radnego Powiatu był w koalicji z PSL i Biłgorajszczyzną do momentu gdy Starosta mu syna nie zatrudnił w Komunikacji a teraz znowu PRAWICOWY ten to jest model jakiego świat nie widział ale wyborcy wiedzą

Leuoisa (2018-09-11 11:07:37)

Henryku, czy lepiej by było gdyby to Ciebie tak obejmował? Nie bądź zazdrosny.

etam (2018-09-11 10:36:21)

Panie Wróbel. Jako przyszły radny zabiega Pan wyłącznie o glosy rolników? Nie przypominam sobie aby pomocą w postaci zwrotu z budżetu państwa (naszych podatków) objęci byli inni kontrahenci upadających podmiotów, np. upadłych deweloperów. Dlatego myślę, że to rozporządzenie, które ponoć Pan inspirował nie zostanie podpisane. PIS nie zawiesi tego przygotowanego dla siebie stryczka, bo wtedy zgłoszą się kolejne grupy pokrzywdzonych, które jeśli nie otrzymaja analogicznej pomocy zagłosują przeciwko PIS.

Henryk (2018-09-11 10:29:47)

Zdjęcie z panią minister Rafalską trochę pokazuje. Obejmować za rękę panią minister panie Wróbel? Nie wypada.

Grzegorz ma mój głos (2018-09-11 09:09:36)

Agata (2018-09-11 08:52:33)

Wróbel o nie ... to ja Wolę Łukasza Borowca

Wyborca PiS (2018-09-11 07:54:30)

Ten Mulawa co nie mieszka u nas tylko gdzieś w Lublinie ?
Znowu ma startować?
Nie głosujmy na spadochroniarzy tylko na takich co mieszkają u nas na miejscu codziennie.

Andrzej (2018-09-10 23:12:32)

Tylko Michał Mulawa wygra wybory bo najlepszy jest.

hihihi (2018-09-10 22:00:10)

Wróbel hahaha - jak myślcie - kto to napisał?

Wróbel hahaha (2018-09-10 21:50:46)

ŁUKASZ (2018-09-10 20:10:28)

super i czysty kandydat. KIEDY DYZMA CZYLI OLSZÓWKA ODDA PRAWO JAZDY...

Wyborca (2018-09-10 18:11:18)

Jakk to jest panie wrobel? Siostra startowala z psl w ostatnich wyborach ojciec tez dzialacz zdaje sie a pan malowany pisowiec? Nie damy sie nabrac

zagłosuję na każdego (2018-09-10 15:14:09)

byle tylko nie na pisowca

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Dożynki w Gminie Tarnogród. Rolnicy świętowali w Luchowie Górnym (FOTO)

Tradycyjne święto plonów, dziękczynienie za Boże błogosławieństwo,...

Sanepid ostrzega, "nowe narkotyki" to śmiertelne niebezpieczeństwo (AUDIO)

W ostatnim czasie został wydany Raport Głównego Inspektora Sanitarnego...

Areszt dla 42-latka z Gminy Potok Górny za atak na policjantów (AUDIO)

Przesłuchanie, przedstawienie zarzutów i tymczasowy areszt. Dziś...

Budżet obywatelski. Wpłynęło 12 wniosków na ponad 1,9 mln zł

Zakończył się właśnie nabór wniosków do przyszłorocznego budżetu...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia