Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Grupa HED1 z Hedwiżyna laureatem turnieju FIRST Lego League

Dodał: red Data: 2018-01-19 09:38:09 (czytane: 2006)

Turniej miał miejsce 13 stycznia br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym i wzięło w nim udział 12 zespołów z województwa lubelskiego, a w tym grupa HED-1 z Hedwiżyna, która zdobyła III miejsce w klasyfikacji końcowej konkursu i I w kategorii pracy zespołowej.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolFIRST Lego League to międzynarodowa inicjatywa, w której bierze udział ponad 255 tys. uczestników z 88 krajów świata. Turniej w Lublinie zorganizował Wschodni Klaster Innowacji przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Tematem przewodnim zawodów był woda. Robot zbudowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie musiał m. in. osadzić w wyznaczonym miejscu studnię, uwolnić wodę z deszczownicy czy dostarczyć wodę w beczce w określone miejsce. Zespoły oceniane były za zbudowanie najlepszego robota, precyzje jego przejazdu oraz za współpracę w grupie i współpracę między zespołową. Najlepszym zespołem pod względem organizacji grupowej i współpracy okazał się zespół HED-1. Robot skonstruowany przez członków hedwiżyńskiego teamu okazał się jednym z najlepszych podczas zawodów, a cała grupa zajęła III miejsce w klasyfikacji ogólnej turnieju.

hed_1_hedwizyn.JPG

15 stycznia w Szkole Podstawowej w Hedwiżynie miało miejsce spotkanie społeczności szkolnej z grupą HED-1. Laureaci turnieju FIRST Lego League opowiadali o przeżyciach i doświadczeniach związanych z udziałem w zawodach. Prezentowali oni możliwości swojego robota oraz opowiadali o tym jak został on zbudowany. Mentorem grupy jest Pani Zofia Nowińska i to ona czuwała nad przebiegiem prac zespołowych, motywowała uczniów do pracy i wspierała podczas turniejowych rozgrywek. Nie było by sukcesu grupy HED-1 gdyby nie zaangażowanie Pani Małgorzaty Wasilewskiej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie oraz Wójta Gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego. Korzystając z uroczystego spotkania w ramach społeczności szkolnej Wójt  pogratulował uczniom wspaniałego wyniku i zachęcał do dalszej wytężonej pracy w ramach programowania i budowania robotów.

Reklama.

W skład grupy HED-1 wchodzą: Martyna Biernat (III kl gimnazjum), Adrian Jagiełło (III kl. gimnazjum) Damian Łukasik (III kl. gimnazjum),  Maciej Maksymiak (III kl. gimnazjum), Klaudia Markiewicz (III kl. gimnazjum), Magdalena Mazurek (III kl. gimnazjum), Kacper Paluch (III kl. gimnazjum), Nikodem Szuper (III kl. gimnazjum), Jakub Szuper (II kl. gimnazjum), Dawid Bugała (VII kl. SP).

/EL/

Tagi: grupa head1   first lego league   hedwiżyn   oświata biłgoraj

Zobacz także

Bitwa o Biłgoraj - interaktywna gra miejska przypomni nieznaną historię

Dodane: 2020-08-06 13:17 - Komentarze  (4)  czytane (666)

TAGI: gra miejska, bitwa o biłgoraj, harcerze biłgoraj, dotota woźniakKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.245.48

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia