Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Gra terenowa w Soli (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-11-08 17:23:26 (czytane: 856)

Blisko 200 osób wzięło udział w zorganizowanej w Soli, przez tamtejszą szkołę grze terenowej. Tegoroczna odsłona jest drugą edycją patriotycznej gry, przybliżającej dzieciom i młodzieży samo święto 11 listopada jak i lokalną historię.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajNa szlak gry wyruszyli uczniowie szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum. W zależności od wieku uczestników, wydarzenie miało inny przebieg. Wspólnym jednak elementem było pogłębienie wiedzy historycznej, kształtowanie postaw patriotycznych i wspólna integracja wokół ważnych dla każdego polaka wydarzeń. W grę zaangażowali się także uczniowie szkół średnich grając na punktach kontrolnych historyczne postacie.

gra_terenowa_sol.JPG

-Chcemy upamiętnić 11 listopada, dla dzieci i młodzieży najlepsza formą jest interaktywna zabawa. Razem z harcerzami przygotowaliśmy specjalną trasę, na której znalazło się dziesięć punktów, sprawdzających wiedzę oraz sprawność uczniów. Trasa wiodła przez miejsca związane z lokalną historią, dzięki temu mogliśmy przybliżyć uczestnikom historię i pokazać jak ważna jest pamięć i szacunek - przyznaje Paulina Mróz, koordynator Projektu Patriotyczna Gra Terenowa w Soli.

Reklama.

W przygotowanie wydarzenia zaangażowało się wiele osób, obok rodziców i nauczycieli także liczni sponsorzy i darczyńcy. Wśród nich znalazł się poseł Piotr Olszówka. -Pan poseł obecnie przebywa w Warszawie, trwają obrady Sejmu. Jednak zawsze chętnie włącza się w tego typu przedsięwzięcia i je wspiera. W tym roku ufundował puchar i nagrody rzeczowe - zaznacza Jacek Haraf, dyrektor biura poselskiego Piotra Olszówki.

gra_terenowa_sol__2_.JPG

Dla najlepszych drużyn przygotowano puchary i pamiątkowe dyplomy. Dla wszystkich uczestników nagrody i upominki rzeczowe. Wydarzenie zakończyło ognisko turystyczne, było wspólne pieczenie kiełbasek i słodki poczęstunek.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 38

Tagi: gra terenowa   sól   gmina biłgoraj   100-lecie odzyskania niepodległości

Zobacz także

Z piosenką do wolności. Niezwykłe widowisko muzyczne w ONZ-cie (FOTO, VIDEO)

Dodane: 2018-11-16 17:17 - Komentarze  (0)  czytane (540)

TAGI: koncert patriotyczny, i lo im. onz w biłgoraju, 100-lecie odzyskania niepodległości, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.221.75.68

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Wyniki tegorocznych matur. Powiat Biłgorajski w pierwszej dziesiątce Województwa Lubelskiego

Są już wyniki egzaminu dojrzałości, który w maju br. zdawali uczniowie klas trzecich liceum i uczniowie klas czwartych technikum. Średnia zdawalność dla szkół prowadzonych przez Powiat Biłgorajski to 82,78%, przy średniej Województwa Lubelskiego 79,3% i średniej krajowej 79,7%. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia