Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Gra miejska na inaugurację Roku Wandy Rutkiewicz

Dodał: red Data: 2022-06-22 09:32:01 (czytane: 711)

Grą terenową pod nazwą „Na dachu świata” Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie rozpoczęła we wtorek 21 czerwca projekt „Góra nad górami. O Rutkiewicz w bibliotece”. Warsztaty, spotkania, wystawy i konkursy, przygotowane z okazji Roku Wandy Rutkiewicz, będą się odbywać w miejscowej książnicy do jesieni.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

We wtorkowej grze wzięły udział trzy drużyny, złożone z uczniów Szkoły Podstawowej w Józefowie. Wszystkie miały do wykonania w 6 punktach 10 zadań. Młodzież m.in. ćwiczyła kondycję na górskie wyprawy, wbiegając na 18-metrową basztę, przeprowadziła symulowaną akcję ratowniczą, uczyła się specjalistycznych węzłów i układała zdjęcia ośmiotysięczników na ściance wspinaczkowej według ich wysokości.

Wśród zadań były również: przechodzenie z zawiązanymi oczami po linie, wskazanie na globusie najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów oraz udzielenie odpowiedzi na pytania m.in. o to w jakiej temperaturze wrze woda na Mount Everest, jak nazywał się jedyny człowiek na świecie, który zdobył dwa ośmiotysięczniki w ciągu jednej zimy, kim z zawodu była Wanda Rutkiewicz, ile ośmiotysięczników zdobyła i w jaki sposób weszła na szczyt Annapurny.

-Drużynom najbardziej spodobało się wiązanie węzłów, w którym wspierał je nasz czytelnik z patentem żeglarskim Wojciech Karwan. Z kolei nosze do symulowanej akcji ratowniczej udostępniła miejscowa jednostka OSP - mówi dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

na_dachu_swiata.jpg

Za każde zadanie zespół mógł otrzymać co najmniej 10 punktów oraz dodatkowe punkty za czas. Najlepiej spisali się "Wspinacze". Ekipa w składzie Joanna Kołodziej, Michalina Biszczanik, Jakub Droździel i Dominika Droździel uzyskała 105 punktów. Tylko 5 mniej na koncie zgromadziła "Babia Dolina", czyli Diana Sieczkowska, Roksana Gontarz, Gabriela Surmacz i Bartłomiej Droździel. Na trzecim miejscu z dorobkiem 95 punktów rywalizację zakończyły "Trzy Korony", występujące w trzyosobowym składzie Jakub Bednarczyk, Karina Holko i Kacper Zygmunt.

Kolejną propozycją w ramach projektu będzie w lipcu otwarcie wystawy "8/14. Korona świata. Wanda Rutkiewicz". W tym samym czasie biblioteka ogłosi konkurs "Najpiękniejsza podróż w moim życiu" i rozpocznie cykl wakacyjnych warsztatów literacko-geograficznych. Na sierpień organizatorzy planują warsztaty pod hasłem "Góry w szkle", a we wrześniu udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Głośnego Czytania.

W październiku odbędą się dwa spotkania autorskie z miłośniczką gór, nurkowania, sportów powietrznych i żeglarstwa Moniką Witkowską oraz autorką książek dla dzieci Barbarą Supeł, a cały projekt zakończy piknik integracyjny.

Na realizację wszystkich pomysłów MBP w Józefowie ma przyznane pieniądze z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Promocja czytelnictwa", które placówka pozyskała za pośrednictwem Instytutu Książki.

/IAS/

Tagi: gra terenowa   miejska biblioteka publiczna w jóżefowie   gra miejska   gmina józefów

Zobacz także

Półkolonie dla dzieci z Ukrainy

Dodane: 2022-07-05 12:53 - Komentarze  (4)  czytane (656)

TAGI: półkolonie, dzieci z ukrainy, wakacje, oświata biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.78.122

(2022-06-22 20:08:33)

Wanda Rutkiewicz samobojczyni i jej gory

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Burmistrz Janusz Rosłan, ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Do konkursu na stanowisko dyrektora może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w rozporządzeniu w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia