Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Goście z Brazylii i Kolumbii z wizytą w ZSS w Tereszpolu - Zaorendzie

Dodał: red Data: 2019-01-23 17:37:15 (czytane: 1386)

Studenci Deborah z Brazylii i Luis z Kolumbii prowadzą warsztaty kulturowo – językowe od 21 do 25 stycznia dla najmłodszych i starszych uczniów w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu - Zaorendzie.Goście mieszkają z rodzinami uczniów i pomimo zimowej aury, nietypowej dla krajów, z których pochodzą, poznają ciekawsze miejsca w naszej okolicy oraz spędzają czas wolny w towarzystwie uczniów.

tereszpol_studenci_wymiana__2_.jpg

Studenci przebywają w Polsce w ramach projektu wolontariatu studenckiego AIESEC, koordynowanego przez Oddział Lokalny w Lublinie. Jest to projekt edukacyjny adresowany do dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli oraz do młodzieży w szkołach średnich na terenie województwa lubelskiego.

tereszpol_studenci_wymiana__1_.jpg

W ramach projektu wolontariusze z całego świata dzielą się kulturą i tradycjami swojego kraju oraz rozwijają w dzieciach kompetencje językowe, ponieważ warsztaty prowadzone są w języku angielskim. Wolontariusze wykorzystują podczas zajęć różne metody, m. in. prezentacje multimedialne, gry, śpiew i taniec. Celem nadrzędnym warsztatów jest czerpanie z wielokulturowości i uczenie młodych ludzi myślenia w sposób globalny.

/ZSS Tereszpol - Zaorenda/

Reklama.

Tagi: gmina tereszpol   zss w tereszpolu - zaorendzie   wymiana studentów   wolontariat studencki aiesec

Zobacz także

W Biłgoraju odbyła się piąta debata oxfordzka

Dodane: 2019-10-17 15:04 - Komentarze  (0)  czytane (158)

TAGI: debata oxfordzka, bck biłgoraj, zszio biłgoraj, seniorzy biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.191.168

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia