Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Godne życie na całe życie (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-03-24 18:41:56 (czytane: 2246)

Na ulicach Biłgoraja i na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się cykl imprez w ramach wydarzenia pod nazwą "Godne życie na całe życie". jego organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem" w Zamościu Koło Terenowe w Biłgoraju.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW wydarzeniach wzięło udział kilkaset osób. Pod wszystkimi kościołami Powiatu Biłgorajskiego dodatkowo kwestowano na rzecz Stowarzyszenia i osób niepełnosprawnych. -Chcemy zwrócić uwagę społeczności lokalnej na potrzeby osób niepełnosprawnych. Dotacje, które otrzymują stowarzyszenia nie wystarczają. Postanowiliśmy więc przy okazji dużego wydarzenia charytatywnego zwrócić sie o pomoc do mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej. Z osobami niepełnosprawnymi pracujemy w czterech naszych placówkach. Są to Warsztaty Terapii Zajęciowej, ośrodek rehabilitacji dla dzieci niepełnosprawnych, przedszkole specjalne i prowadzone od niedawna Centrum Aktywizacji Społecznej - przyznaje Ewa Kraczowska, członek Zarządu Stowarzyszenia. Centrum Aktywizacji społecznej to mieszkanie w Biłgoraju, gdzie wychowankowie Stowarzyszenia uczą się podstawowych umiejętności społecznych, niezbędnych w samodzielności i dorosłym życiu.

alpakoterapia.JPG

-Praca z osobami niepełnosprawnymi, to przede wszystkim dążenie do poprawy ich samodzielności, to przygotowanie ich do życia w społeczeństwie. Prowadzimy terapię poprzez pracę. Przygotowujemy więc ich stopniowa do usamodzielnienie. To mozolne dążenie do efektów, które dla ludzi zdrowych są podstawowymi umiejętnościami. Chodzi m. in. o zrobienie kanapki, zrobienie herbaty, ubranie się czy wyjścia na zakupy. To wszystko wymaga systematyczności, kreatywności i sumiennej pracy - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Danuta Mazurek, terapeuta zajęciowy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju.

Reklama.

Organizatorzy przygotowali na dzień godności życia, turniej piłki nożnej, aukcje gadżetów, kiermasz ozdób wielkanocnych, loteria fantowa, kiermasz ciast, występy artystyczne i rodzinny rajd rowerowy. Przed publicznością zaprezentowały sie m. in. dzieci z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, grupy sceniczne MDK, grupa folklorystyczna "Pokolenia" oraz Kapela Podwórkowa "Wygibusy".

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 114

Tagi: godne życie przez całe życie   stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym   biłgoraj   niepełnosprawni

Zobacz także

Dużo lewicowej ideologii na tablicach historycznych Biłgoraja!

Dodane: 2020-04-02 10:04 - Komentarze  (9)  czytane (816)

TAGI: akademia myśli chrześcijańskiej, najważniejsze wydarzenia z historii bilgoraja, rewitalizacja placu wolności, biłgorajKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.243.36

(2019-03-25 18:56:59)

Miło popatrzeć. I brawa dla organizatorów.

tim (2019-03-25 17:29:51)

Fajne dzieciaki

uczestnik (2019-03-25 07:57:39)

Świetna akcja!!! Brawa dla Pana Marcina O. za zorganizowanie tego wydarzenia. Bez Pana Marcina i jego zaangażowania nie byłoby tej akcji. DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

Konkursy

Polecamy

BRW planuje zwolnienia grupowe. W dwóch firmach 1 900 osób

Odpowiednie pisma wpłynęły już do Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju,...

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?

Z prezesem BRW Dariuszem Formelą rozmawiamy o tarczy antykryzysowej,...

Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia