Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Gminy powiatu biłgorajskiego otrzymają nagrodę za promocję szczepień przeciwko Covid-19

Dodał: red Data: 2021-11-16 09:16:45 (czytane: 2464)

Rząd ogłosił wyniki konkursu "Rosnąca odporność". To konkurs dla gmin, które w swoich kategoriach przekroczyły poziom 50% wyszczepień, a także dla tych, które najbardziej przyspieszyły ze szczepieniami od sierpnia do końca października. Wśród laureatów są samorządy z powiatu biłgorajskiego. To gminy Frampol, Łukowa i Józefów.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolGłównym kryterium był przyrost w pełni zaszczepionych mieszkańców od 1 sierpnia do 31 października 2021 roku. W każdym powiecie gmina, która miała najwyższy wskaźnik, otrzyma 1 milion złotych, samorząd z drugim wynikiem - 500 tys. zł, a z trzecim - 250 tys. zł. W powiecie biłgorajskim największy przyrost zaszczepionych zanotował Frampol (przyrost o ponad 6,7%), drugie miejsce zajęła Łukowa (przyrost o ponad 6,5%), a trzecie - gmina Józefów, w której wskaźnik wyniósł ponad 6,2%.

szczepienia.jpg

Samorządy, które zajęły czołowe miejsca w poszczególnych powiatach, powinny do 17 listopada złożyć wniosek, potwierdzający chęć skorzystania z dodatkowych środków Narodowego Programu Szczepień przeciwko Covid-19. Środki do gmin powinna trafić na poczatku 2022 roku. Mają być wykorzystanie na przeciwdziałanie Covid-19 do końca 2022 roku.

Celem Konkursu był utrwalenie i promocja samorządowych działań profrekwencyjnych w obszarze Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Procedurę konkursową przeprowadzona została przy pomocy Biura Prezesa Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Konkurs dotyczy wszystkich gmin na terenie Polski z wyjątkiem gmin będących miastami na prawach powiatu.

Reklama.

Najnowsze dane dotyczące zaszczepienia mieszkańców poszczególnych gmin powiatu biłgorajskiego:

wskaznik_zaszczepienia_001.jpg

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: powszechny punkt szczepień   szczepienia przeciw covid-19   gminy powiatu biłgorajskiego   promocja szczepień

Zobacz także

Władze województwa planują wykonanie mikroprogów na ulicy Poniatowskiego

Dodane: 2022-01-18 13:53 - Komentarze  (30)  czytane (1216)

TAGI: biłgoraj, progi zwalniające, unica józefa poniatowskiego, marcin adam muraKomentarze (17)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.153.100.128

Weź się zastanów (2021-11-18 18:08:56)

To ja postuluję żeby nie leczyć ludzi z rakiem płuc bo sami są sobie winni, pijanych kierowców po wypadku, otyłych ludzi bo też sami są sobie winni.

(2021-11-18 17:03:14)

Psychol antyszczepionkowiec dolączy do tych w trumnach. W odóle nie należy leczyć na covid niezaszepionych, mniech się leczą bredniami antryszczepionkowcówe.

(2021-11-18 10:20:12)

Wstępne wyniki wskazywały, że śmierć 12-latka nastąpiła w wyniku szczepienia – ogłoszono w pierwszym komunikacie. Jednocześnie dodano, że innej przyczyny nie można całkowicie wykluczyć, a finalny raport będzie gotowy po analizie wycinków z tkanek i ich ocenie mikroskopowej.

Zgon po szczepieniu. Co wykazała sekcja zwłok?
Choć oficjalnego raportu jeszcze nie opublikowano, to niemieckie media informują, że Instytut Paula Ehrlicha, który nadzoruje proces szczepień, otrzymał już wyniki.

Potwierdziły się doniesienia ze wstępnej autopsji, że śmierć dziecka nastąpiła w wyniku szczepienia przeciwko COVID-19. Rzecznik Instytutu dodaje jednocześnie, że szczepionka nie była jedyną przyczyną zgonu.

Podano, że u 12-latka stwierdzono „szczególnie ciężką, niezależną od szczepionki chorobę serca”.

„Biorąc pod uwagę wyniki obszernych badań medycznych, szczepionka nie może być uważana za jedyną przyczynę zgonu” – napisano w oświadczeniu.

Niemieckie media podają także, że obecnie w Instytucie Paula Ehrlicha (PEI) analizowanych jest w sumie pięć przypadków zgonów dzieci, które nastąpiły w odstępach od 2 do 24 dni po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19. U co najmniej trójki nieletnich występowały już wcześniej poważne schorzenia. Zgon po szczepieniu 12-latka z Cuxhaven będzie szóstym takim przypadkiem analizowanym przez PEI.

Szczepienia dzieci. Korzyści kontra ryzyko
Po tym głośnym przypadku w Niemczech rozgorzała dyskusja na temat korzyści i zagrożeń związanych ze szczepieniem dzieci przeciwko COVID-19. Podkreśla się, że przypadki ciężkich powikłań i śmierci po przyjęciu preparatów są niezwykle, a korzyści przewyższają ryzyko.

Część naukowców wskazuje jednak, że korzyści niekoniecznie przewyższają ryzyko w przypadku dzieci.

Dr Christoph Specht na łamach telewizji RTL powiedział: – Korzyści przewyższają ryzyko przede wszystkim u osób starszych, w podeszłym wieku. U dzieci nie ma tak dużego ryzyka, jeśli chodzi o koronawiusa, dlatego korzyści ze szczepień są wątpliwe.

– Jeśli szczepionki są bezpieczne w większości przypadków, nawet u dzieci, to nie wyklucza to poszczególnych sytuacji, gdy po szczepieniu u dzieci występują poważne komplikacje, a nawet dochodzi do śmierci. Tak niestety jest i to pokazuje nam po raz kolejny, że musimy się wszystkiemu uważnie przyjrzeć i przeanalizować. Jesteśmy to winni ludziom – dodał dr Specht.

(2021-11-18 10:16:08)

Władze Portugalii nie wykluczają przywrócenia restrykcji w związku z nasilaniem się epidemii SARS-CoV-2. W kraju wzbiera kolejna fala koronawirusa pomimo wyszczepienia przeciwko koronawirusowi 87 proc. obywateli.
Jak poinformował w komunikacie resort zdrowia, minionej doby przekroczono 2,5 tys. zakażeń, a na 100 tys. mieszkańców przypada już 175 zachorowań na COVID-19.

Komentatorzy wskazują, że pandemia nasila się w całym kraju, mimo że Portugalia należy do państw o najwyższym odsetku zaszczepionych obywateli. Podwójną dawkę przyjęło tam już prawie 87 proc. ludności.

O co wam chodzo (2021-11-18 07:03:03)

Dlaczego zaszczepieni tak się przejmują niezaszczepionymi? Boją się? Ich szczepionka nie działa czy co?
Skoro producenci szczepionek przyznali że chronią one przed ciężkim przebiegiem Covid ale nie zabezpieczają przed zarażeniem i osoby zaszczepione wciąż zarażają, to jasne że osoby zaszczepione są tutaj głównym problemem.
Zaszczepili się, nie mają objawów i zarażają całą resztę. Wpuszczani są do szpitali jako odwiedzający i tam zarażają i sieją śmierć.
Izolacja dla zaszczepionych!

(2021-11-18 06:29:58)

Czas najwyższy rozprawić się z antyszczepionkowcami, przez których tracą zdrowie i życie osoby wierzące w ich brednie. To nie wolność ale bezmyślność unikanie szczepienia, niech osoby , które nie chcą się szczepić wyjadą na wsypy bezludne. To skandal, żeby lleczyć niezasczepioną ciemnotę na covuid. Zachorowali na własne życzenie. Bez certyfikatu szczepoienia nie wpuszczać niogdzie, ani doi pracy, ani do szpitali. A kto zniechęca do szczepień , ten jest pewnego rodzaju mordercą.

(2021-11-17 18:42:12)

Patent technologiczny sugeruje, że zwierzchnicy technologiczni planują cyfrową inwigilację ludzi, przyznawanie „wolności” w oparciu o status szczepień


Dr Gal Ehrlich i Maier Fenster z odkryli dowody na to, że amerykański patent technologiczny został zatwierdzony do śledzenia i monitorowania aktywności cyfrowej ludzi w celu wystawienia im oceny kredytu społecznego na podstawie ich zgodności z koronawirusem z Wuhan

Patent proponuje zbieranie danych osobowych ludzi z ich urządzeń mobilnych , korzystania z aplikacji i nawyków przeglądania mediów społecznościowych.
Jest to również język, który sugeruje, że płatności ludzi i dokumentacja medyczna również zostaną uwzględnione w kontroli nadzoru.

To, czego konkretnie chcą, to dane o lokalizacji osób , które są gromadzone za pomocą technologii mobilnego GPS, a także ile czasu ludzie spędzają w różnych odwiedzanych miejscach.
Inne interesujące informacje to:

• Współczynnik wentylacji miejsc odwiedzanych przez ludzi
• Obrazy ludzi patrzących w dół na ekrany swoich telefonów komórkowych
• Dźwięki z mikrofonów urządzeń osobistych
• Dane rozpoznawania twarzy


Zasadniczo wszystko, co wydaje się prywatne dla nieciekawego umysłu, zostanie obnażone dla każdego, kto będzie analizował i wykorzystywał w celu stworzenia nowego społeczeństwa, w którym tylko uległym przyznaje się fałszywe „prawa” w postaci nadanych przez rząd przywilejów.

Ten sam strach, inny rok

„Patent proponuje liczne potencjalne zastosowania nadzoru dla tych danych, które obejmują wykrywanie, kiedy ludzie korzystają z transportu publicznego za pomocą„ geolokalizacji i / lub regularnego ruchu start-stop, który jest zgodny z profilem transportu publicznego ”, monitorowanie, kiedy ludzie myją ręce poprzez „analizę odgłosy płynącej wody, lub ruchu przez smartwatch” i sprawdzanie, czy ludzie noszą maskę, „analizując zdjęcia zrobione podczas połączeń lub inne spojrzenie na ekran telefonu komórkowego”” –

„Po zebraniu danych technologia opisanych w patencie analizuje dane i przypisuje „punktację” do ich urządzenia elektronicznego.
Sugeruje wykorzystanie tego wyniku do przewidzenia „potencjalnego poziomu super rozprzestrzeniania się aktywności każdego osobnika” i zaleca „szczepienie zgodnie z wynikiem”.

Wkrótce ludzie mogą zostać poproszeni o pobranie i zainstalowanie „dedykowanej obowiązkowej aplikacji” do całodobowego śledzenia przez rząd

Rząd brytyjski zaproponował podobny, ale o znacznie mniejszym zakresie system, przeznaczony do śledzenia nawyków żywieniowych ludzi w celu nagradzania „zdrowych” za przestrzeganie rządowych edyktów zdrowotnych.

W przypadku Stanów Zjednoczonych z tym nowym patentem wszystko byłoby śledzone, prawdopodobnie za pomocą „dedykowanej obowiązkowej aplikacji” zaprojektowanej, aby „pomóc rządowi w logistyce procedur szczepień”.

Kolejnym proponowanym elementem aplikacji jest moduł śledzenia użytkowników, który na bieżąco śledzi miejsce pobytu danej osoby.
Ten moduł komunikowałby się z innymi urządzeniami znajdującymi się w pobliżu zaprogramowanymi do robienia tego samego, aby ocenić, czy ludzie właściwie „dystansują się” lub poruszają się w sposób zatwierdzony przez rząd.

„Jeśli chodzi o czynniki, które określają wynik jednostki, patent sugeruje, że zawód danej osoby, dane medyczne, charakter i rodzaj odwiedzanych lokalizacji, często odwiedzane lokalizacje oraz czas spędzany w lokalizacjach powinny być wykorzystywane jako część obliczeń” – wyjaśnił dalej

Wszystko to tylko pomaga utrwalić fakt, przymuszenia do zastrzyków „chińskiego wirusa” są częścią systemu

(2021-11-17 17:28:43)

Popularny aktor filmowy i teatralny oraz prowadzący show na Polsacie „Twoja twarz brzmi znajomo” Piotr Gąsowski jest w szpitalu. Aktor mimo dwóch dawek szczepionki ciężko przechodzi Covid-19 – został podłączony do urządzenia z tlenem ułatwiającego oddychanie.
Aktor miał problemy z oddychaniem i musiał wezwać pogotowie. Ratownicy, którzy do niego przyjechali, podłączyli go do maski z tlenem. Celebryta został przewieziony do szpitala – po drodze zdążył jednak poinformować fanów o swoim stanie.

(2021-11-17 17:26:24)

Posłowie PiS chcą wprowadzić segregację sanitarną tylnymi drzwiami – jako projekt poselski. Pierwsza o projekcie poinformowała w środę Interia. „Ustawa, która pozwoli pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, ma trafić dziś do Sejmu” – dowiedziała się nieoficjalnie Interia.

Konferencję, podczas której poseł Hoc wraz z innymi pisowcami opowiadał o projekcie, przerwał Artur Dziambor – przedstawiciel wolnościowego skrzydła Konfederacji i lider struktur partii KORWiN na Kaszubach. Polityk był naprawdę poruszony zagraniem PiS-u, a jego wypowiedzi były bardzo emocjonalne.

– Wprowadzacie ustawę, która jest absolutnie najobrzydliwszą formą segregacji sanitarnej jaką można sobie wyobrazić. Przed chwilą tutaj od pana doktora usłyszeliśmy, że jeżeli ktoś będzie zaszczepiony, to będzie miał prawo uczestniczyć w imprezie weselnej, a jeżeli nie będzie zaszczepiony, to będzie miał prawo w niej nie uczestniczyć – grzmiał poseł Dziambor.
Poseł z Gdyni stwierdził, że to bzdura, że jacyś wyimaginowani przedsiębiorcy czekają na te „cudowne rozwiązania”, które proponuje PiS.

– Przecież wy jesteście obrzydliwi! Ludzie! To, co wy chcecie wprowadzić, to jest obrzydliwa segregacja. Mówicie ludziom wprost: albo się państwo zaszczepicie, albo nie będzie mogli odejść spod ściany i [niezrozumiały fragment] trzymać ręce w górze nadal – mówił wściekły wolnościowiec.

– To jest skandal! Czegoś takiego nigdy w Sejmie nie było. Następny krokiem będzie noszenie opasek tylko dla tych, którzy się zaszczepią. Robicie coś, czego nie zrobili żadni posłowie i żaden parlament przez kilkadziesiąt lat – dodał wolnosciowiec.

„Ataku” posła Dziambora nie spodziewała się TVP i może dzięki temu widzowie tzw. „reżimówki” mogli wysłuchać całą wypowiedź prawicowego polityka.

(2021-11-17 17:06:57)

Bardzo dobrze, że wreszcie grupa posłów ( zdaje się, że z PIS) wnioskuje o obowiązek wymagania szczepień w zakładach pracy. Słowem każdy szef powinien dopuszczać do pracy tylko zaszczepionych. I bardzo dobrze, to na pewno zmniejszy liczbę zakażeń, kolejnych klepsydr na słupach i powikłań po ew. przeżyciu covidu. Niestety ostatnio nie tylko starsi, ale też coraz więcej młodych osób już w grobie , covid ich zabił. Władza powinna także ostro rozprawić się z autiorami publikacji antyszczepionkowych.

(2021-11-16 13:46:19)

Zanim skumałes to usuneli

(2021-11-16 12:16:47)

Do czytam i nie kumam,-zmien leki albo psychiatre.

(2021-11-16 10:01:17)

Miasto Biłgoraj ma najwięcej zaszczepionych, więc tu nagroda się należy wyższa niż w nagrodzonych gminach.

Czytam i nie wierzę (2021-11-16 10:00:06)

Kolejny "genialny" konkurs pisowców. :)

(2021-11-16 09:58:52)

Narody powinny być tam gdzie zaszczepiło się co najmniej 80 procent. Czyli nie w naszym powiecie, gdzie mnóstwo ludzi wiary w antyszczepionkowców.

(2021-11-16 09:56:10)

Niestety ze statystyck wynika , że ponad połowa to totalna ciemnota, super biznes dla producentów trumien.

aha (2021-11-16 09:31:06)

Znowu dali swoim? Przecież wszyscy widzimy, gdzie jest najwyższa wyszczepialność. :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Ruszyło sztuczne lodowisko

Od środy (19 stycznia br.) od godziny 15.00 rozpoczął się nowy...

Nowe wozy dla OSP. Wśród jednostek, które jej otrzymają są te z naszego powiatu

Jak informuje polski serwis pożarniczy "Remiza", wiceminister...

Dane statystyczne dotyczące rejestrów Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Mniej urodzeń, więcej zgonów, więcej małżeństw, w tym tych konkordatowych...

Koncert kolęd w wykonaniu Oli i Ali Tracz (FOTO, VIDEO)

W kościele św. Jana Pawła II odbył się dziś koncert kolęd w wykonaniu...

SM Łada składa petycje do Urzędu Regulacji Energetyki Cieplnej. Chodzi o podwyżki

Do prezesa Urzędu Energetyki Cieplnej, Rafała Gawina, petycje...

W Łukowej nie będzie starych panien

26 grudnia br. w tzw. "Kolędę" czyli drugi dzień świąt Bożego...

Ogłoszenia