Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Gminni mocarze' rywalizowali w Korytkowie Dużym (WYNIKI)

Dodał: red Data: 2018-07-12 12:43:47 (czytane: 1600)

Już po raz trzeci strażacy z Korytkowa Dużego zorganizowali zmagania siłowe dla gminnych mocarzy. Wydarzenie odbyło się na placu przy remizie OSP w Korytkowie Dużym w minioną niedzielę. Współorganizatorem zmagań był Wójt Gminy Biłgoraj i GOK w Biłgoraju.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW tym roku rywalizacja nie miała charakteru drużynowego, tylko odbyły się zawody indywidualne. Do zmagań zgłosiło się 10 zawodników. Wszyscy panowie podeszli do zadań bardzo poważnie i walczyli ile sił, by w zawodach osiągnąć jak najlepsze wyniki. A walczyć było o co, bo nagrody były bardzo wartościowe, a konkurenci okazali się silnymi przeciwnikami. Prześcigali się w kilku konkurencjach siłowych, takich jak podciąganie na drążku, czy wyciskanie belki, czyli podnoszenie nad głową 40 kg belki, gdzie w obydwu konkurencjach liczyła się liczba powtórzeń. Kolejne zadanie nazwane krucyfiks polegało na dźwiganiu w każdej dłoni łańcuchów z 7,5 kg obciążeniem. Tu liczył się czas wykonania zadania. Była jeszcze konkurencja zwana zegar, czyli obroty ze 100 kg ciężarem zawieszonym na belce. Oceniana była ilość powtórzeń zadania. Ostatnią konkurencją był tzw. martwy ciąg, który polegał na unoszeniu sztangi z ziemi do wysokości bioder. Tu też liczyła się liczba powtórzeń zadania.

gminny_mocarz.jpg

W zawodach wzięli udział najwięksi siłacze z różnych miejscowości gminy Biłgoraj. Rywalizowali ze sobą: Kamil Zwolak, Paweł Kaczor, Jacek Szawara, Michał Kiełbasa, Arkadiusz Czok, Paweł Paluch, Adam Kaczor, Marek Małecki, Szymon Przytuła i Mateusz Kmieć. Najlepszym zawodnikiem – Gminnym Mocarzem 2018 został Paweł Kaczor z Korytkowa Dużego, II nagrodę wywalczył Jacek Szawara, a na III miejscu uplasował się Kamil Zwolak. Czwarte miejsca przypadły ex aequo dla Michała Kiełbasy i Mateusza Kmiecia, a kolejne zdobyli Marek Małecki, Szymon Przytuła, Arkadiusz Czok, Adam Kaczor i Paweł Paluch. Nagrodą dla zawodników były odpowiednio zróżnicowane w stosunku do zajętych pozycji zestawy kluczy.

Reklama.

Wyzwaniem dla publiczności była konkurencja nazwana wyciskaniem sztangi na ławce. Najlepszym wynikiem – 100 kg wykazali się Artur Skiba i Emilian Zygmunt, 90 kg wycisnął Mateusz Kaczor. Nagrody wszystkim zawodnikom wręczył Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj.

gminny_mocarz_1.jpg

Konkurencje siłowe dla mocarzy i zabawy sportowe dla dzieci poprowadzili Paweł Grabias dyrektor Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym i Jerzy Odrzywolski instruktor w Gminnym Ośrodku Kultury w Biłgoraju.

gminny_mocarz_2.jpg

W przerwach między konkurencjami siłowymi organizowane były zabawy sportowe z nagrodami dla dzieci, które cieszyły się równie dużą popularnością wśród zgromadzonych maluchów. Nagrody dzieciakom wręczał Franciszek Socha Prezes OSP w Korytkowie Dużym. Ponadto dla dzieci organizatorzy zabezpieczyli darmowy dmuchany plac zabaw, stoiska ze słodyczami i zabawkami oraz przysmaki z grilla, a dla dorosłych badania cukru, cholesterolu i trójglicerydów we krwi, które prowadziły Panie z Biłgorajskiego Koła Diabetyków. Na zakończenie odbył się koncert zespołu MEFFIS.

gminny_mocarz_3.jpg

W spotkaniu w Korytkowie Dużym uczestniczyli mieszkańcy Korytkowa Dużego i okolicznych miejscowości oraz Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj, Wojciech Dziduch Zastępca Wójta GB, ks. kanonik Kapelan OSP Krzysztof Gajewski, Małgorzata Kozłowska skarbnik Gminy Biłgoraj, Celina Skromak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Stanisław Lewandowski Radny Powiatu Biłgorajskiego oraz Radni i Sołtysi Gminy Biłgoraj.

/red./

Tagi: gminny mocarz   korytków duży   gmina biłgoraj   zawody sportowe

Zobacz także

Pobiec "Tropem wilczym"

Dodane: 2019-02-14 11:42 - Komentarze  (4)  czytane (703)

TAGI: bieg tropem wilczym, biłgoraj, dzień żołnierzy wyklętych, uroczystości patriotyczneKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.60.248

hje, hje, hje (2018-07-13 07:47:08)

Jak tacy silni, to niech przyjdą na produkcję do Chmiela. Zobaczymy jak długo wytrzymają :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia