Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek Publicznych Gminy Biłgoraj

Dodał: red Data: 2012-04-04 12:45:53 (czytane: 2431)

Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli uczestniczy w ogólnopolskim Programie Rozwoju Bibliotek realizowanym we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego oraz Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajJednym z głównych działań Programu Rozwoju Bibliotek jest zmiana wizerunku bibliotek publicznych tak aby stały się centrami informacji i aktywizacji, świadczącymi nowoczesne technologie informatyczne i komunikacyjne. Wymogiem stawianym przez Program Rozwoju Bibliotek jest uczestnictwo w pracach bibliotek społeczności lokalnej, czyli Powstanie Gminnej Koalicji na rzecz Rozwoju Bibliotek, która będzie wspierać działania bibliotek w realizacji zadań wynikających z uczestnictwa w programie.

biblioteka_publiczna_bilgoraj.jpg

Drugiego kwietnia br. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Biłgoraju odbyło się spotkanie  inaugurujące powstanie Gminnej Koalicji na rzecz Rozwoju Bibliotek Publicznych Gminy Biłgoraj.   Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz gminy, lokalnych instytucji, stowarzyszeń, gminnych instytucji kultury, biblioteki powiatowej, radni gminni i powiatowi, Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, policji, oraz szkół.

Spotkanie uatrakcyjnił występ Gminnej Kapeli Ludowej „Krążałka”, zebrani goście obejrzeli prezentację multimedialną na temat bibliotek i ich działalności, a o Programie Rozwoju Bibliotek i budowaniu partnerstw opowiedziała Katarzyna Braun trener Centrum Aktywności Lokalnej (CAL).

Reklama.

-Zgodnie z założeniami Programu Rozwoju Bibliotek chcielibyśmy, by w każdej Bibliotece Wiodącej  powstała właśnie taka Koalicja, składająca się z różnych środowisk i instytucji, której rolą będzie promowanie rozwoju bibliotek i ułatwiające zespołowi realizację Planu Rozwoju Bibliotek – poinformowała Katarzyna Braun.
program_rozwoju_bibliotek.jpg
Głównym zadaniem Koalicji będzie wspieranie i budowanie klimatu życzliwości, współpracy, działań na rzecz rozwoju małych bibliotek wiejskich. Na następnym spotkaniu ukierunkujemy naszą dalszą współpracę oraz zastanowimy się jak będzie wyglądać Plan Rozwoju Bibliotek Publicznych Gminy Biłgoraj.

-Biblioteka zachęca wszystkich chętnych do przystąpienia do Koalicji mając nadzieję, że podpisanie porozumienia zaowocuje dobrą współpracą pomiędzy wszystkimi, którym leży na sercu rozwój kulturalny  i informacyjny Gminy Biłgoraj - podkreśla Zofia Nizio.

Zobacz także

Pędził z prędkością 115 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym

Dodane: 2021-01-19 15:52 - Komentarze  (2)  czytane (352)

TAGI: pirat drogowy, kontrole policyjne, policja biłgoraj, gmina obszaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 184.72.102.217

Jesteś nadwrażliwa, (2012-04-05 20:42:05)

albo za duzo wypiłas bo to nie ode mnie komentarze :)

(2012-04-05 20:01:05)

Ela odpuść naszej Dyrekcji bo i tak ci to nic nie da dobrze że się wcześniej ujawniłaś i wiadomo kto pisze takie bzdurne komentarze ale znając twój charakterek i zamiłowanie do zmian miejsca pracy a bardzo dobrą pracę straciłaś to i tak będziesz dale bruździć POWODZENIA

(2012-04-05 17:13:13)

widać jaki jest twój poziom... wyzywać kogoś od buraków. Mam prawo pisać i wyrażać swoje zdanie, nikogo jednak nie wyzywam. Pozdrawiam panią bibliotekarkę. NIECH SIĘ PANIE BIORĄ DO ROBOTY !!!

(2012-04-05 07:31:45)

Idź ty buraku!

(2012-04-04 22:38:59)

BZDURA !!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

Tarcza antykryzysowa 6.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomóż swojej firmie, reklamuj się w bilgoraj.com.pl

Reklama w najpopularniejszym portalu w regionie pozwoli zwiększyć sprzedaż produktów, usług świadczonych przez Państwa firmę. Sprawdź...