Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Gmina Biłgoraj w Soli świętowała 99. rocznicę odzyskania niepodległości (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-11-13 12:26:13 (czytane: 1418)

W godzinach południowych, 11 listopada br. w Soli odbyły się gminne obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości, z udziałem władz samorządowych i młodzieży szkolnej, odbyły się w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Soli.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

AGENT UBEZPIECZENIOWY HENRYK BAŃKOWSKI
,UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNE;MAJĄTKOWE NAJWIĘKSZYCH FIRM UBEZPIECZENIOWYCH TAKICH JAK, UNIQA, RESO,WARTA, HDI ASEKURACJA, GENERALI, COMPENSA, MTU, WYPADKI KOMUNIKACYJNE,WYPADKI W PRACY,UPADKI NA CHODNIKU, WYPADKI W ROLNICTWIE ITD.

Chmielek 67. 23-412, ŁukowaReklama.

Patriotyczne świętowanie w Soli rozpoczęło się od montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół w Soli. Zaprezentowali oni drogę Polski do niepodległości, przywołując najważniejsze historyczne. Następnie zebranych powitał miejscowy proboszcz, ks. Krzysztof Jankowski. Mówił on wartości wolnej Ojczyzny dla każdego Polaka, o naszej tożsamości narodowej, kulturze i tradycji. -Dzisiaj w 99 rocznicę odzyskania niepodległości pragniemy w tej Eucharystii modlić się o poczucie odpowiedzialności za Ojczyznę wszystkich Polaków, o zaangażowanie w rozwój naszego kraju, nie tylko ten ekonomiczny, ale przede wszystkim duchowy i moralny. Prosimy o to w sposób szczególny dla tych, którzy sprawując władzę powołani są do szczególnej troski o dobro wspólne. Ale przy tym nie zapominali o historii, o tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy my mogli żyć w wolnym kraju - podkreślał we wstępie do Mszy świętej.

swieto_odzyskania_niepodleglosci_sol_2017.JPG

Wszystkim zebranym za obecność, organizatorom za trud, młodzieży i pocztom sztandarowym za uświetnienie uroczystości, dziękował Wiesław Różyński. Wójt Gminy Biłgoraj dodał także: -Jesteśmy bardzo dumni, że mamy tak wspaniałe kolejne pokolenie, które szanuje naszą ojczystą historię, kocha szczerze nasz kraj i naszą małą Ojczyznę, w której mieszkamy, uczymy się i pracujemy. Na zakończenie wydarzenia przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, uczniów, harcerzy oraz przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.Zobacz także:

Powiatowe obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 42

Tagi: gmina biłgoraj   99. rocznica odzyskania niepodległości   sól   święto niepodległości

Zobacz także

Ćwiczenia na zbiorniku wodnym Biszcza - Żary

Dodane: 2018-02-21 16:47 - Komentarze  (0)  czytane (205)

TAGI: ćwiczenia na zbiorniku wodnym biszcza żary, ćwiczenia na zamarzniętym zbiorniku, straż pożarna biłgoraj, ćwiczenia straży pożarnejKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.33.117

(2017-11-13 14:58:14)

Za ten współczesny pełesel to Witos w grobie się przewraca.

Godnie uczcić niepodległość (2017-11-13 14:21:51)

W powiecie biłgorajskim panuje choroba pod tytułem ,,uroczystość państwowa -każdy sobie. Czerwoni sobie . zieloni sobie a reszta Biłgoraja w doma. A tak niedawno jeszcze świętowali 22 lipca hipokryci i 1 maja wszyscy razem.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Bal maturalny uczniów ZSZiO

Koncert Maćka Miecznikowskiego w Soli

XI Solskie Kolędowanie 2018

Studniówka Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej

Bal maturalny uczniów ZSL

Bal maturalny uczniów ZSBiO

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kolejny dom dla seniorów

Przygotowanie Klubu Seniora w Długim Kącie - Osadzie w Gminie Józefów odbywa się zgodnie z planem. Druga placówka, utworzona przez...