Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Głos władzy samorządowej Tarnogrodu w walce o szpital

Dodał: red Data: 2012-08-23 14:58:52 (czytane: 4199)

Publikujemy stanowisko Burmistrzów Tarnogrodu i Rady Miejskiej odnośnie funkcjonowania Oddziału Wewnętrznego w Tarnogrodzie oraz planów otwarcia w na jego bazie Oddziału Psychiatrycznego z terapią uzależnień.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSTANOWISKO
BURMISTRZA TARNOGRODU ORAZ RADY MIEJSKIEJ W TARNOGRODZIE
W SPRAWIE UTWORZENIA ODDZIAŁU PSYCHIATRYCZNEGO NA BAZIE ODDZIAŁU WEWNĘTRZNEGO W TARNOGRODZIE


W związku z informacją dotyczącą utworzenia Oddziału Psychiatrycznego na bazie Oddziału Wewnętrznego (co będzie skutkować faktyczną likwidacją Oddziału Wewnętrznego w Tarnogrodzie) Rada Miejska oraz Burmistrz Tarnogrodu wyrażają swoje wielkie zaniepokojenie oraz sprzeciw planowanym działaniom.

Szpital w Tarnogrodzie funkcjonuje nieprzerwanie od niemal 100 lat i stanowi istotny lokalny ośrodek medyczny. Funkcjonowanie Oddziału Wewnętrznego jest konieczne do prawidłowego zabezpieczenia opieki zdrowotnej dla znacznej części powiatu. Z usług placówki medycznej korzystają również mieszkańcy z południowej części powiatu przeworskiego – Województwo Podkarpackie.

W bieżącym roku kontrakt z NFZ został wypracowany w 100% już w czerwcu. Działalność Oddziału Wewnętrznego została zawieszona, przez co znacznie został ograniczony dostęp mieszkańców do podstawowej opieki medycznej, jednocześnie świadczy to o ogromnej potrzebie funkcjonowania Oddziału Wewnętrznego w Tarnogrodzie.

piotr_rucinski_tarnogrod_szpital.JPG
Piotr Ruciński Wiceprezes Zarządu Arion Szpitale sp. z o. o. podczas sesji Rady Miejskiej w Tarnogrodzie, sierpień 2012 r.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o podjęcie starań i działań  o zwiększenie kontraktu pozwalające na funkcjonowanie Szpitala w Tarnogrodzie przez cały rok.

Wyrażamy również swój sprzeciw lokalizowaniu Oddziału Psychiatrycznego w centrum miasta obok placu zabaw dla dzieci, parku, prywatnych posesji, biblioteki oraz innych obiektów użyteczności publicznej. Powyższe stanowisko jest odzwierciedleniem głosów mieszkańców – w załączeniu przekazuję listy podpisów.


W imieniu Rady Miejskiej w Tarnogrodzie                Burmistrz Tarnogrodu
         Przewodniczący Rady Miejskiej                       mgr inż. Eugeniusz Stróż
                     Jan Pawlik                                            Zastępca Burmistrza
     Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej                      mgr Tomasz Rogala
                mgr Anna Kuziak
     Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej
              mgr Edward Surmacz


Do wiadomości:
Senator RP Jerzy Chróścikowski
Poseł na Sejm RP Genowefa Tokarska
Poseł na Sejm RP Piotr Szeliga
Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak
Wojewoda Lubelski Jolanta Szołno - Koguc
Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof  Hetman
Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Tomasz Zając
Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Jan Kowalik
Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Zofia Woźnica
Dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Krzysztof  Tuczapski
Starosta Biłgorajski Marian Tokarski
Przewodniczący Rady Powiatu Biłgorajskiego Mirosław Późniak
Radny Rady Powiatu Józef  Czarny
Radny Rady Powiatu Józef  Borowiec
Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko
Wójt Gminy Księżpol Lech Rębacz
Wójt Gminy Łukowa Stanisław Kozyra
Wójt Gminy Obsza Andrzej Placek
Wójt Gminy Potok Górny Edward Hacia
Wójt Gminy Adamówka Edward Jamruzewicz
Dyrektor ZOZ w Biłgoraju Arion Szpitale spółka z o. o.  Karol StpiczyńskiZobacz także:

Oddziału Psychiatrycznego w Tarnogrodzie nie będzie (relacja video)

Tarnogród plakatami walczy o swój szpital


Terapia uzależnień w Tarnogrodzie?

/red./

Reklama.

Zobacz także

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 812 przypadków zakażenia koronawirusem

Dodane: 2020-07-12 20:30 - Komentarze  (3)  czytane (7050)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, powiat biłgorajski, covid-19Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.97.214

. (2012-08-25 12:22:47)

Arion podjął się prowadzenia szpitala, i ma się z tego wywiązywac, a nie szukać pomocy.

do roboty (2012-08-25 12:18:04)

Rada Miasta Tarnogrodu winna podjąć uchwałę, przejąć budynek i szpital od powiatu utworzyć spółkę i prowadzić szpital lokalny na koszt gminy Tarnogród. Zatrudnić lekarzy i pielęgniarki.Wysłać na negocjacje do NFZ radnych z PO i PSL do swoich przedstawicieli w rządzie. Wynegocjować z NFZ dobry kontrakt i przestać narzekać.

Do Jan (2012-08-25 06:54:40)

Widzę że jesteś bardzo dobrze zorientowany, uchyl rąbka tajemnicy i napisz z jakiego powodu tam leżałeś z pierwszego czy drugiego??

Jan (2012-08-24 21:34:36)

A niech im zlikwidują ten szpital. Tam tylko pijaczków i obłożnie chorych przywożą ,jak w domu nie ma kto nimi się zająć. I zalecam im w dalszym ciągu głosować na Czarnego i Tokarskiego. Oni ich z wszelkiego choróbstwa wyleczą bez lekarzy i leków. Nogami do przodu... Niech nam żyje PSL i ich duce Pawlak

Tarnogrodzianin (2012-08-24 19:05:22)

w zwyklym szpitalu nie mogli przypilnowac starszych osob na oddziale, jak bedzie warjatkowo to rodzice beda bac sie swoje dzieci puscic same do szkoly a policja na dodatkowy patrol bedzie przyjezdzac az z bilgoraja i nawet spokojnie piwa w parku nie bedzie mozna wypic bo beda myslec ze to ktos ***niety...

(2012-08-24 18:33:00)

jedynym wyjściem z z problemu jest secesja Tarnogrodu od powiatu.

TE PISMA NIC NIE POMOGĄ !!!!!! (2012-08-24 13:02:40)

Jesli chcecie miec ten "Szpital(..) nieprzerwanie od niemal 100 lat" to było go nie prywatyzować= urynkowiać. Teraz albo wypowiecie umowę dzierżawy i sami wrócicie do zarzadzania albo musicie pogodzić sie ze szpitala nie bedzie a budynek wczesniej czy puźniej bedzie sprzedany

zdziwiony (2012-08-24 12:41:07)

Może i każdy by tak robił na ich miejscu ale nie zapominajmy że tu chodzi o zdrowie kilku tysięcy mieszkańców z Tarnogrodu i okolic, to nie jest fabryka gwoździ czy mebli, władze powinny zapanować nad taką samowolką!! dobrze że jest szpital w Leżajsku bo byłaby całkowita masakra!! chcą robić psychiatryk niech robią jest jeszcze wolny parter a nie likwidować wewnętrzny!!

J56 (2012-08-24 10:29:52)

Nie podniecajcie się tym stanowiskiem władz Tarnogrodu. A już adresowanie do PiS, PSL oraz SP jest kpiną. To oni doprowadzili to tej sytuacji.A ARION wziął po to by zarobić i nie ma co teraz na niego psioczyć przynajmniej w tym przypadku. Każdy by tak robił będąc na ich miejscu.

Adam (2012-08-24 08:49:18)

Stanowisko, opinię zazwyczaj przedstawia się w odpowiedzi na wystąpienie - pismo kierowane do władz samorządowych, zapytanie mieszkańców(wyborców). Dla kogo jest to stanowisko ?
Adresata pisma zazwyczaj pisze się w prawym rogu pod datą i miejscowością. To mi raczej wygląda na apel rozpaczy i bezsilności. Społeczeństwo wie, że samorząd chce szpitala, bo byłaby to jego ostatnia kadencja. Najlepiej napisać pismo do Sejmu i Prezydenta RP.

do Adam (2012-08-24 08:14:35)

dokąd nie nauczysz sie czytac nie zaczynaj pisać - po sformułowaniu zanipokojenie napisane jest sformułowanie sprzeciw - co daje wiedze o stanowisku samorzadu, adresatów pisama masz na dole - po jego treści, pod samorzad gminny nie podlega szpital i wyraz protestu przesłany szerokiemu gremium to jedno z możliwych działań - i dobrze, że zostało podjęte

Adam (2012-08-24 07:58:48)

c.d. ,że chce szpitala w Tarnogrodzie, dobrej opieki zdrowotnej dla mieszkańców Tarnogrodu i okolic.Mieszkańców należy poinformować co w tej sprawie zrobił samorząd gminny i powiatowy. Władze mają duże możliwości organizacyjne, trochę wyobraźni, potrzebny plan reorganizacji, nie bijcie piany, czas na zmiany !!!!!

(2012-08-24 07:56:36)

Pan Józef również stwierdził, że reakcja mieszkańców jest przedwczesna i na wyrost, bo jeszcze nie zapadły ostateczne decyzje, jakoś nie przemawia do niego , że oddział psychiatryczny ma być tworzony NA BAZIE oddziału wewnętrznego - czyli faktyczny skutek - LIKWIDACJA oddziału wewnętrznego

Adam (2012-08-24 07:49:56)

Po pierwsze do kogo kierowane jest to stanowisko ?
Po drugie co znaczy zaniepokojenie w samorządzie - liczy się działanie, konkretne działanie oparte o ustawy i rozporządzenia ( oczywiście mile widziane podanie treści pism do wiadomości społeczeństwa. Nie po to bierzecie pieniądze i otrzymaliście społeczny kredyt aby pisać o zaniepokojeniu. Gdzie konsultacje z władzami podkarpackiego, jeżeli są pacjenci z innego województwa, powiatów ościennych. Społeczeństwo daje wyraźny sygnał, że chce mieć s

(2012-08-23 22:03:56)

W ostatniej Nowej Pan Józef Czarny stwierdził,że remont szpitala trwa??.Pytanie 1-kto ten remont widział,2-dlaczego ten Pan jawnie kłamie?.

www (2012-08-23 21:43:27)

Dlaczego starostwo milczy???

Galon (2012-08-23 18:18:58)

Inicjatywa godna pochwały. Oddział psychiatryczny jest niepotrzebny.

oki (2012-08-23 18:17:30)

Wszystkich "mondrych" inaczej informuję: pacjenci oddziału psychiatrycznego TO TEŻ LUDZIE. Widząc taki apel zastanawiam się czy jego autorzy nie powinni zostać pierwszymi beneficjentami tegoż oddziału

. (2012-08-23 16:34:10)

ARIONI MAJA SŁUCHAĆ I WYKONYWAĆ POLECENIA WŁAŚCICIELA SZPITALA I MIESZKAŃCÓW, A NIE DECYDOWAC.

md (2012-08-23 16:31:24)

Bardzo dobrze, włodarze dali konkretny wyraz swojego zdania - jasno i klarownie - i odzwierciedlający pogląd mieszkańców, a i adresaci pisma jak najbardziej na miejscu

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomóż swojej firmie, reklamuj się w bilgoraj.com.pl

Reklama w najpopularniejszym portalu w regionie pozwoli zwiększyć sprzedaż produktów, usług świadczonych przez Państwa firmę. Sprawdź...