Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Gleń na burmistrza - ścieżka rowerowa na Kościuszki

Dodał: red Data: 2018-10-28 17:25:48 (czytane: 3529)

Dziś odbył się rajd rowerowy pod hasłem „Gleń na burmistrza - ścieżka rowerowa na Kościuszki”. Trasa rajdu przebiegała ulicami Kościuszki, Bora Komorowskiego, a następnie Sikorskiego, Włosiankarską, Polną, Zieloną i Lubelską.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol-Celem dzisiejszego rajdu jest zwrócenie uwagi władz miasta na nierozwiązany problem ruchu rowerowego w Biłgoraju i związane z tym zagrożenia. W biłgorajskich mediach regularnie słyszymy o wypadkach z udziałem rowerzystów. Wprawdzie mamy w mieście kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych, ale nie tworzą one połączonej ze sobą sieci, która wzorem innych miast umożliwiałaby swobodny przejazd przez miasto wzdłuż i w szerz. Są to raczej pojedyncze odcinki, które kończą się tak samo nagle jak się rozpoczęły - mówił szef miejskich struktur PiS w Biłgoraju, Łukasz Pracoń.

rajd_glen__2_.jpg

Organizatorzy nie przypadkowo wybrali na przebieg rajdu ulicę Kościuszki, to przy niej mieszczą się instytucje czy urzędy z kolei ulice Bora Komorowskiego, Sikorskiego, Włosiankarska, Polna, Zielona i Lubelska stanowią brakujące elementy biłgorajskiej sieci ścieżki rowerowej. -Dobrze zorganizowana miejska ścieżka rowerowa mogła by zostać atutem turystycznym Biłgoraja dla turystów podróżujących rowerem przez szlak Green Velo - uważa radny Mirosław Lipiński.

rajd_glen__3_.jpg

W Biłgoraju jest kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych, to ścieżki wzdłuż obwodnicy północnej i południowej. -Przeznaczeniem obwodnicy powinno być  odciążenie centrum miasta od ruchu TIRów, a nie od ruchu rowerzystów. Rower jest nie tylko sposobem na aktywny wypoczynek, ale przede wszystkim jest zdrowym, czystym i ekologicznym środkiem lokomocji, który powinien umożliwiać mieszkańcom bezpieczny dojazd do  szkoły, pracy czy urzędu. Jeśli zostanę burmistrzem Biłgoraja zapewniam, że doprowadzę do uporządkowania ruchu rowerowego w mieście. Biłgoraj wzorem innych miast będzie miał uporządkowaną sieć ścieżek rowerowych - mówił podczas konferencji poprzedzającej rajd, kandydat na Burmistrza Wojciech Gleń. Jak podkreślał, w najbliższym czasie ma zaplanowane spotkanie z Lucjuszem Nadbereżnym prezydentem Stalowej Woli. -Jak wiemy Stalowa Wola to miasto z wzorcowo wykonaną siecią ścieżek rowerowych. Zamierzam go zapytać jak to możliwe, jak sobie poradził z budową ścieżek na wąskich chodnikach, dużo węższych niż w Biłgoraju? U nas było to niewykonalne i zabronione - dodał.

rajd_glen__1_.jpg

-Jako niezależny kandydat na burmistrza kandydujący z listy PiS, zapewniam, że będę bacznie wsłuchiwał się w wolę mieszkańców. Deklaruję pracę w celu wszechstronnego rozwoju Biłgoraja, miasta ludzi mądrych, pracowitych i aktywnych. Idźmy na wybory i dokonajmy dobrego wyboru - apelował.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: wojciech gleń   rajd rowerowy   ścieżki rowerowe   biłgoraj

Zobacz także

Zmarł były Wójt Gminy Biłgoraj, Mieczysław Borowski

Dodane: 2019-04-20 17:04 - Komentarze  (1)  czytane (1081)

TAGI: gmina biłgoraj, wójt gminy biłgoraj, mieczysław borowski, zmarł mieczyslaw borowskiBiura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Głosimy Krzyż i Zmartwychwstanie. Wielki Piątek (FOTO)

Dziś Wielki Piątek, dzień śmierci na krzyżu Jezusa Chrystusa....

Eucharystia - testament Miłości (FOTO)

Dziś w Kościele katolickim obchodzony jest Wielki Czwartek. To pierwszy...

Misterium Męki Pańskiej (FOTO, VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Komunikat Starosty w związku z tegorocznymi maturami

W związku z niepokojem wielu uczniów i rodziców wywołanym akcją...

Siatkówka, kiermasz i otwarte serca dla Kubusia Pawęzki (FOTO)

W Biłgoraju odbył się turniej "siatkówki" połączony z piknikiem...

79. rocznica zbrodni katyńskiej (FOTO, VIDEO)

Mieszkańcy Biłgoraja i Powiatu Biłgorajskiego oddali cześć ofiarom...

Ogłoszenia