Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Gimnazjaliści z MZS w Biłgoraju podsumowali projekt

Dodał: red Data: 2015-06-17 09:41:55 (czytane: 2896)

W celu zwiększenia zaangażowania młodzieży w problemy społeczności lokalnej uczniowie z klas II Gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół w Biłgoraju wraz z opiekunami Agatą Tutką i Anną Łubiarz aktywnie włączyli się w realizację Projektu Fundacji Pomocy Dzieciom KRZYK "Spotkania z innym? - OK!", realizowanym w ramach programu „Obywatele dla demokracji”, finansowanym z funduszy EOG.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolPowstały dwie grupy inicjatyw młodzieżowych realizujące odrębne zadania i cele.

Grupa „Pomocne Dłonie”- Projekt-„Młodzież Dzieciom” - kl. II B
Głównym celem realizowanego projektu przez wolontariuszki z grupy „Pomocne dłonie” - Wiktorię Nowak, Igę Niespodziewańską,  Monikę Koszarną, Julię Różańską, Patrycję Gronowską, Wiktorię Miklińską i Sylwię Krucoń było przeciwdziałanie przejawom dyskryminacji i nietolerancji oraz zaangażowanie uczniów niepełnosprawnych w życie szkoły. Działania jakie podjęła grupa to: zebranie darów rzeczowych od sponsorów i zorganizowanie loterii fantowej na rzecz potrzebujących uczniów z naszej szkoły, zorganizowanie konkursu plastycznego "Moja rodzina" dla uczniów z klas integracyjnych i zespołów edukacyjno-terapeutycznych, wystawienie w Tarnogrodzie przedstawienia "Palcem po mapie" z udziałem uczniów niepełnosprawnych, przeprowadzenie "Quizu na temat różnic między ludźmi" podczas Majówki z Trójką.

spotkanie_z_innym_ok.jpg


Grupa „Omnibus” - Projekt - „Pogotowie Naukowe” - kl . II C
Wolontariusze z grupy „Omnibus” Hubert Much,  Klaudia Mucha, Dominika Stępień, Monika Obszańska, Ola Chudy realizowali projekt, którego celem było: niwelowanie niepowodzeń szkolnych - wyrównywanie braków dydaktycznych  - promocja do następnej klasy; minimalizowanie następstw wykluczenia społecznego - zorganizowanie czasu wolnego i  promowanie  właściwych zachowań i postaw społecznych wśród uczniów MZS w Biłgoraju mających trudną sytuacje psychospołeczną.
Zadania jakie wykonywała grupa podczas realizacji projektu to między innymi: zorganizowanie zajęć dydaktyczno - wyrównawczych - „Koleżeńska  pomoc w nauce”;  promowanie aktywnego trybu życia poprzez gry i zabawy na świeżym powietrzu - „ W zdrowym ciele zdrowy duch”; przygotowanie stanowisk- „Białe miasteczko”, „Studio wizażu” „Gier i zabaw” podczas festynu rodzinnego „Majówka z Trójką” ; zorganizowanie konkursu plastycznego oraz  wycieczka po naszym mieście - „Biłgoraj moja mała ojczyzna”.

Reklama.

Dzięki  projektowi  wolontariusze mieli możliwość nabycia  umiejętności organizacyjnych,  pracy zespołowej, planowania oraz komunikacji społecznej. Zwiększył się ich poziom empatii, tolerancji, wrażliwości oraz świadomości w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Beneficjenci projektu mieli możliwość wyrównania braków w wiadomościach i umiejętnościach szkolnych, aktywnego spędzania czasu wolnego, możliwość udziału
w zajęciach i treningach interpersonalnych co zminimalizowało przykre skutki wynikające z trudnej sytuacji psychospołecznej.

W tym miejscu chcemy złożyć szczególne podziękowania Fundacji Krzyk w Biłgoraju, która dała nam możliwość uczestniczenia w projekcie, Dyrekcji Miejskiego Zespołu Szkół w Biłgoraju, nauczycielom i uczniom którzy aktywnie włączyli się w realizację i sponsorom którzy wspomagali finansowo i rzeczowa tak szczytny cel.

Szczególne podziękowania należą się  firmie i instytucjom: Model Opakowania Sp. z o.o., Black Red White, T-Mobile, BIŁMED, JYSK, Bank BGŻ PNB Paribas SA, Agencja Reklamowa BILKA, PZU, Urząd Gminy Biłgoraj, Lokalna Grupa Działania Ziemia Biłgorajska, Pizzeria Country, Handel Art. Spożywczymi i Przemysłowymi Anna Jeleń - Gronowska, sklepik szkolny. 

/red./

Tagi: mzs w biłgoraju   spotkanie z innym? ok!   miejski zespół szkół biłgoraj   oświata biłgoraj

Zobacz także

XXX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej (FOTO, WYNIKI)

Dodane: 2019-12-07 19:07 - Komentarze  (0)  czytane (116)

TAGI: konkurs wiedzy o ziemi biłgorajskiej, pttk biłgoraj, oświata biłgoraj, historiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.229.89

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia