Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Gdzie kupić najlepsze ubezpieczenie podróżne?

Dodał: red Data: 2019-05-16 14:41:33 (czytane: 4288)

Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu, trzeba pamiętać nie tylko o spakowaniu niezbędnych rzeczy czy zarezerwowaniu na czas hotelu. Równie istotny jest zakup ubezpieczenia podróżnego zapewniającego kompleksową ochronę podczas urlopu.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajNajlepsze ubezpieczenia podróżne mieszkańcy Biłgoraja znajdą w internecie. Zakup polisy online to przede wszystkim oszczędność czasu - cała procedura zajmuje dosłownie kilkanaście minut. Poza tym to doskonała okazja, aby przekonać się, że polisy wcale nie są tak drogie, jak się niektórym wydaje. Najtańszą ochronę można zyskać już za mniej niż 5 zł za jeden dzień, ale trzeba pamiętać o jednym: cena nie stanowi głównej przesłanki decydującej o wyborze ubezpieczenia. O jego skuteczności decydują inne czynniki.

Ubezpieczenie podróżne - najszybciej online
Ubezpieczenia podróżne online na trwałe już zagościły w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych. Polisę można kupić szybko - bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności. Dzięki specjalnym kalkulatorom ubezpieczeń turystycznych takim jak https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/ można porównać wiele różnych polis i od ręki uzyskać informacje na ich temat. Ogromnym plusem tego typu narzędzi jest aktualność i przejrzystość ofert oraz to, że ułatwiają zakup ubezpieczenia - wystarczy przejść na stronę ubezpieczyciela i sfinalizować transakcję. Polisa jest wysyłana na skrzynkę elektroniczną, a smsem przychodzi jej numer.

Gdzie po najlepsze ubezpieczenie podróżne?
W tym obszarze obowiązuje ważna zasada: każdemu wedle potrzeb. Z tego też względu to, na którego ubezpieczyciela padnie wybór, zależne jest od indywidualnych wytycznych. Na współczesnym rynku polis turystycznych konkurencja jest spora - https://rankomat.pl/pzu/ubezpieczenia-turystyczne i inne propozycje kuszą atrakcyjnymi warunkami, lecz dobra i skuteczna polisa to taka, która odpowiada konkretnym kryteriom. Towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają informacji dotyczących kierunku, celu i terminu wyjazdu, a także wieku i stanu zdrowia osoby zgłaszającej się do ubezpieczenia. To pozwala oszacować ryzyko ubezpieczeniowe i zaproponować odpowiednie dodatki.

paszport_ubezpieczenie.jpg

Skuteczne ubezpieczenie podróżne - co to oznacza?
Turyści niejednokrotnie przekonują się, że posiadana przez nich ochrona ubezpieczeniowa okazuje się niewystarczająca. To efekt błędów popełnionych przy wyborze polisy. Aby mieć pewność jej niezawodności i uniknąć przykrych niespodzianek, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Pierwszą z nich jest zakres ochrony - każdy potrzebuje innego. Za czynniki zwiększające ryzyko uznawane są m.in. podeszły wiek, ciąża, choroby przewlekłe czy uprawianie sportów. Firmy ubezpieczeniowe proponują szereg rozmaitych dodatków, o które da się wzbogacić polisę. Ubezpieczenie sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka, sprzętu fotograficznego, opóźnionego lotu, kosztów odwołania imprezy turystycznej, chorób przewlekłych – to przykłady najpopularniejszych rozszerzeń. Trzon każdej solidnej polisy powinny natomiast stanowić: ubezpieczenie kosztów opieki medycznej, ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym i ubezpieczenie bagażu.

Kolejną sprawą, jaką trzeba poruszyć w omawianym kontekście, są sumy gwarantowane poszczególnych ubezpieczeń wchodzących w skład polisy. Jeśli są zbyt niskie, powodują niedoubezpieczenie, co skutkuje niesatysfakcjonującym odszkodowaniem lub odmową jego wypłaty. Przyjmuje się, że np. ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą powinno opiewać na minimum 20 000 euro przy wyjazdach europejskich i 40 000 euro przy wyjazdach do krajów pozaeuropejskich. 

Polisa turystyczna - najlepszy sposób na ochronę na czas podróży
Polisa polisie nierówna - najlepsza to taka, która jest dopasowana do indywidualnych oczekiwań. Warunki ubezpieczenia odgrywają kluczową rolę, ponieważ bezpieczeństwo i komfort podczas urlopu mają znaczenie priorytetowe. Porządne ubezpieczenie wcale nie musi kosztować majątku – nie opłaca się na nim oszczędzać, gdyż poniesione straty mogą dotkliwie odbić się na kondycji domowego budżetu. Lepiej być Polakiem mądrym przed szkodą, a nie po.

*Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: ubezpieczenia   ubezpieczenia podróżne   wyjazd   turystyka

Zobacz także

Covid-19: Dane z dnia

Dodane: 2020-07-14 15:30 - Komentarze  (3)  czytane (8563)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, powiat biłgorajski, covid-19Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.126.130

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Magdalena Król i Maciej Zielonka z ONZ-tu finaliści Olimpiady Wiedzy o Filmie

Magdalena Król i Maciej Zielonka, uczniowie I LO im. ONZ w Biłgoraju i członkowie Szkolnego Klubu Filmowego zakończyli z sukcesem...