Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Frampolska Seniorada Obywatelska

Dodał: red Data: 2021-08-13 11:56:39 (czytane: 994)

Na terenie zajazdu „Złoty Łan” we Frampolu w dniu 12 sierpnia 2021 roku odbyła się druga Frampolska Seniorada Obywatelska (pierwsza miała miejsce w ubiegłym roku w październiku). Seniorada to głównie zawody sportowe pomiędzy trzema klubami seniora – z Janowa Lubelskiego, z Kraśnika i Frampola, ale również okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń pomiędzy klubami seniora.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgorajsenioriada_1.jpg

Spotkanie był również szansą na integrację oraz okazja do przedstawienia potrzeb i pomysłów środowiska senioralnego z Frampola przedstawicielom lokalnych władz, którzy ochoczo odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów i kibicowali seniorom w zawodach. Organizatorami akcji byli uczestnicy projektu „Zaangażowanie ma znaczenie” na czele z liderem grupki odpowiedzialnej za Senioradę - Romanem Dubielem. Cele Seniorady to wzrost aktywności seniorów, integracja środowisk senioralnych poprzez wspólną zabawę ruchową, czynne angażowanie społeczności lokalnej w rozwój sportu, współpraca z organami samorządowymi oraz krzewienie zasad fair play w sporcie i życiu codziennym.

senioriada.jpg

Piękna pogoda sprzyjała realizacji różnorodnych zawodów sportowych, w których wzięły udział osoby po sześćdziesiątym roku życia. Atmosfera podczas akcji była bardzo pozytywna – uczestnicy fantastycznie się bawili, o czym świadczą załączone zdjęcia. Ufamy, iż w przyszłym roku członkowie klubu seniora „Kwiaty jesieni” zorganizują kolejną Frampolską Senioradę Obywatelską, i impreza ta na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń Frampola.

senioriada_2.jpg

Projekt „Zaangażowanie ma znaczenie!” jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji z Biłgoraja i dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021 - 2025.

senioriada_3.jpg

/Anna Maciąg - Pazik/

Reklama.

Tagi: senioriada   frampol   seniorzy biłgoraj   fundacja bliżej pasji

Zobacz także

Decyzja Ministra Kultury wręczona Łukowej

Dodane: 2021-10-22 15:17 - Komentarze  (0)  czytane (510)

TAGI: dunajowanie, gok łukowa, lista unesco, kultura biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.54.67

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Zmarł ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk

Dziś, w wieku 85 lat, ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk. Kapłan zasłużony dla Biłgoraja, wieloletni dziekan Dekanatu Biłgoraj Północ i proboszcz w parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju. Urodził się 7 czerwca 1936 roku w Podwysokiem, parafia Lipsko koło Zamościa. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa Piotra Kałwy w katedrze lubelskiej - 18 kwietnia 1960 roku. więcej»

Konkursy

Polecamy

20-lecie PSD Koło Powiatowe w Biłgoraju (FOTO)

Dziś PSD Koło Powiatowe w Biłgoraju świętowało jubileusz 20-lecia...

Biłgorajskie Kalendarium: 440. rocznica ustanowienia herbu Biłgoraja

Od 440 lat Biłgoraj ma w herbie łabędzia oraz trzy belki u dołu....

Odznaczenia dla nauczycieli i pracowników oświaty oraz otwarcie wyremontowanej hali przy ZSBiO (FOTO, VIDEO)

Z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, wicewojewody...

Ranking samorządów jeśli chodzi o wydatki inwestycyjne

Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" opublikowało właśnie...

Maszyny do czyszczenia posadzek, a sprawne sprzątanie

Utrzymanie czystości, a w szczególności na dużych powierzchniach...

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Ogłoszenia