Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Firma w UK a sprzedaż na Allegro

Dodał: red Data: 2020-08-17 09:50:33 (czytane: 1249)

Wielu przedsiębiorców, którzy rozważają przeniesienie lub otwarcie spółki na terenie Wielkiej Brytanii, zastanawia się nad tym, w jakim stopniu jest to korzystne rozwiązanie. Oczywiście, brytyjskie ulgi podatkowe i elastyczne przepisy brzmią kusząco, często jednak spółki LTD budzą wątpliwość pod względem pragmatyczności.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajJednym z pytań, jakie zadają sobie biznesmeni, są te dotyczące możliwości handlu internetowego. Czy sprzedaż na Allegro może być możliwa w przypadku posiadania firmy w UK?

Firma w UK a sprzedaż na Allegro

Spieszymy z wyjaśnieniem: działalność zarejestrowana na terenie Wielkiej Brytanii nie stanowi absolutnie żadnej przeszkody w sprzedaży na portalach aukcyjnych, na przykład na Allegro. Posiadanie firmy na terenie Wielkiej Brytanii nie oznacza, że jej właściciel musi ograniczać prowadzone transakcje do kraju rejestracji jednostki gospodarczej. Nie da się ukryć, że byłoby to ogromne ograniczenie dla zagranicznych, nie tylko brytyjskich przedsiębiorstw.
Sprzedaż za pośrednictwem portalu transakcyjnego to wyjątkowo intratne i rozwojowe rozwiązanie, szczególnie w przypadku firm, które opierają się na sprzedaży wysyłkowej. Założenie konta firmowego na Allegro nie jest czynnością wymagającą przesadnego nakładu czasu, nie wymusza również na przedsiębiorcy uiszczania żadnych opłat. A jeśli już o kwestiach finansowych mowa, to należy poruszyć również temat konieczności płacenia podatków na terenie kraju, do którego docierają sprzedawane przez firmę towary.

Sprzedaż na Allegro a konieczność płacenia podatków w Polsce
Jak wiadomo, Allegro jest platformą aukcyjną działającą w głównej mierze na terenie Polski, w związku z czym zagwozdką może okazać się więc sprawa podatków. Czy mimo tego, że nasza firma ma formę spółki LTD, a więc podlega pod prawo brytyjskie, musimy uiszczać podatki na terenie kraju, w którym prowadzimy sprzedaż, a więc w Polsce? Jeżeli chodzi o podatek dochodowy, przedsiębiorstwo podlega obowiązkowi jego płacenia w państwie, w którym zarejestrowana jest działalność Bez znaczenia jest więc miejsce, w jakim odbywają się transakcje internetowe. W związku z czym właściciel działalności angielskiej jest zobligowany do stosowania tamtejszych przepisów podatkowych.

sprzedaz_internetowa.jpg

Inaczej ma się sprawa w kwestii podatku VAT. Pierwszym zagadnieniem, od jakiego zależne jest uiszczanie podatku w Polsce, jest status prawny kontrahenta. Jeśli odbiorca towaru jest osobą fizyczną, zachodzi konieczność poniesienia kosztów podatku VAT na terenie kraju, do jakiego odbywa się wysyłka towaru. Wszelkie związane z tym przepisy są regulowane zasadami sprzedaży wysyłkowej tzw. distance selling. Sprzedaż „na odległość” to nic innego, jak prowadzona firma w Anglii sprzedająca poza terytorium Wielkiej Brytanii towary, które wcześniej nabyła. Każdy z krajów Unii Europejskiej ma inny limit sprzedaży na odległość, dlatego tak ważne jest zapoznanie się z górną wartością krajów, którzy są naszymi najczęstszymi odbiorcami. Dla większości krajów Unii jest to 35.000 euro, ale są wyjątki. Dla Niemiec, Luksemburga, Holandii jest to 100.000 euro. Dla Wielkiej Brytanii limit ten wynosi 70.000 funtów.

Podobnie jak inne kraje, należy jednak pamiętać, że Polska również posiada określone limity sprzedaży distance selling, które mogą okazać się zbawienne, szczególnie w przypadku najmniejszych przedsiębiorstw lub początków ich funkcjonowania. Na terenie Polski limit w sprzedaży wysyłkowej od kilku lat niezmiennie utrzymuje się na tym samym poziomie i wynosi w 2020 roku 160 000 złotych. W sytuacji, kiedy przedsiębiorstwo z tytułu prowadzenia sprzedaży przez Allegro lub inny portal aukcyjny osiąga dochód mniejszy niż wyżej wymieniona kwota, podlega brytyjskim regulacjom kwoty podatku VAT związanej ze sprzedażą wysyłkową.

Zainteresował Cię temat spółki LTD? Skontaktuj się z kancelarią Tax Angels.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: sprzedaż internetowa   sklep w wielkiej brytani   podatki   allegro

Zobacz także

Od dziś wróciły tzw. godziny dla seniora

Dodane: 2020-10-15 15:05 - Komentarze  (4)  czytane (561)

TAGI: koronawirus, covid-19, godziny dla seniora, powiat bilgorajskiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.10.64

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgoraj. Protest rolników (AUDIO)

Dzisiaj w całym kraju - także na Lubelszczyźnie i w powiecie...

Łukowskie Powązki odnawiane i zabezpieczane przed zniszczeniem

Cmentarz parafialny w Łukowej założony został w tym samym czasie...

Uczcili Kapelana Solidarności i kapłanów niezłomnych (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja uczcili dziś ks. Jerzego Popiełuszkę i księży...

Karty podarunkowe dla dzieci medyków

Rozstrzygnięty został konkurs Fundacji 4F Pomaga. W ramach konkursu...

Jak skutecznie zapobiegać korozji metalowych elementów?

Inżynierowie projektujący obiekty przemysłowe wykorzystują w tym celu...

Wolontariusz 2020. Nagrodzono społeczników zaangażowanych w działania lokalne

Dziś w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury, z zachowaniem...

Ogłoszenia