Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Dodał: red Data: 2019-04-12 16:36:07 (czytane: 1174)

Na obiektach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej - autodromie, odbył się dziś finał Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego, który zorganizował Uczniowski Klub Sportowy "Moto - Kart" Energetyk w Biłgoraju.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajTurniej to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

turniej_motoryzacyjny__1_.JPG

-Znać przepisy ruchu drogowego a stosować się do nich to dwie różne rzeczy. Przykład tego mamy na naszych drogach, gdzie nie ma dnia by nie było informacji o wypadkach. Chcemy z jednej strony sprawdzić wiedzę młodych kierowców i ich umiejętności, a z drugiej pokazać jak ważne jest odpowiednie zachowanie na drodze, przewidywanie sytuacji, myślenie i ograniczone zaufanie. Od zachowania każdego z nas zależy bezpieczeństwo na drodze, chcemy by pamiętali o tym uczestnicy naszego Turnieju i by o tym mówili swym rówieśnikom - podkreślał prezes UKS "Moto - Kart" Energetyk, Edward Surmacz.

turniej_motoryzacyjny__2_.JPG

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz z historii motoryzacji. Sprawdzane były ich umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz te dotyczące codziennego użytkowania auta. Zwyciężyła drużyna Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej przez drużyną z I LO im. ONZ w Biłgoraju i Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu. Jedne z uczestników, Jakub Niedźwiecki podkreśla, że tak naprawdę, to w ciągu kilku godzin sprawdzono całość naszej wiedzy na temat przepisów oraz umiejętności praktycznych. -Jest wiele osób, które nie stosują się do przepisów i nie rozumieją, że są także odpowiedzialni za innych kierowców w samochodach obok, za pieszych czy rowerzystów. Jak siada się za kierownicę trzeba myśleć - dodaje inny uczestnik, Patryk Oszmaniec.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: turniej motoryzacyjny   uks moto - kart energetyk   bezpieczeństwo w ruchu drogowym   edward surmacza

Zobacz także

XXX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej (FOTO, WYNIKI)

Dodane: 2019-12-07 19:07 - Komentarze  (0)  czytane (422)

TAGI: konkurs wiedzy o ziemi biłgorajskiej, pttk biłgoraj, oświata biłgoraj, historiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.229.122.219

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia