Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Finał Debat Oksfordzkich w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2016-11-25 16:54:18 (czytane: 3462)

Tematem finałowej debaty oksfordzkiej, która odbyła się 25 listopada br. w Biłgoraju było pytanie, czy możliwe są dobre stosunki z państwami sąsiednimi, bez rozliczenia przeszłości?. W finale II Mistrzostw Debaty Oksfordzkiej w Biłgoraju spotkały się drużyny ZSZiO i LO im. ONZ.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajDrużyny z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju wystąpiła w roli drużyny propozycji, zaś drużyną opozycji byli przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Argumenty i poziom debaty oceniała publiczność i loża ekspertów, w której zasiedli: Alicja Jachiewicz Szmidt,o. Tomasz Dostatni oraz Henryk Wujec. Debata Oksfordzka to sztuka dialogu, w której ważne jest poszanowanie oponenta, jego argumentów i poglądów. Prowadzenie debaty metodą oksfordzką rozwija w uczestnikach kulturę dyskutowania, konieczność dostosowania się do reguł, zaś ograniczony czas na wypowiedź zmusza mówców do dobrego przygotowania i konkretnych wypowiedzi. Jej celem jednak nie jest dojście do konkretnych wniosków, a jedynie widowiskowa wymiana poglądów „za” i „przeciw” postawioną na początku debaty tezą.

debata_oksfordzka_bilgoraj_035.JPG


W finale II MIstrzostw Debat Oksfordzki zwyciężyła reprezentująca ONZ drużyna Kasper Wryszcz, Bartosz Płecha i Benedykt Król oraz Olga Różańska. Zwycięska drużyna otrzymała upominki od posłanek na Sejm RP, Genowefy Tokarskiej i Agaty Borowiec, zaś nagrodą główną jest wycieczka do Rzymu dla całej drużyny wraz z opiekunem. Debaty oksfordzkie w Biłgoraju odbył się w ramach konkursu „Działaj Lokalnie IX” dofinansowano ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 40

Tagi: finał debat oksfordzkich   biłgoraj   zszio w biłgoraju   lo im. onz w biłgoraju

Zobacz także

Zdalne wakacje z józefowską biblioteką

Dodane: 2020-07-14 14:27 - Komentarze  (0)  czytane (10)

TAGI: gmina józefów, miejska biblioteka publiczna w józefowie, wakcje on-line, lato z bibliotekąKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.230

LOŻA EKSPERTÓW (2016-11-27 22:05:54)

Pan Wójec z loży ekspertów w mowie końcowej przytoczył dwa przykłady z Ewangelii które zupełnie ośmieszyły werdykt Loży Ekspertów. Wiem, że zrobił to nie świadomie bo się nie zna na Ewangelii. Starszy Pan który wspomniał o tym, że jest kilka prawd to już w ogóle pojechał po bandzie. Jedyny sensowny członek Loży to ten Dominikanin na którego naskoczyła Gadajowa.

Rozważmy coś w Twoim odniesieniu. (2016-11-27 16:47:55)

Dlaczego mówimy słowo przepraszam? Ponieważ czujemy się winni, mamy świadomość popełnionego błędu, spóźniasz się - przepraszasz, przechodząc potrącisz kogoś - przepraszasz, zdenerwujesz się i krzyczysz - przepraszasz i można wymieniać i wymieniać. Po co i dlaczego to robimy, co więcej dlaczego takiej kultury uczymy swojch dzieci ????????? Otóż dlatego, bo właśnie to pokazuje szacunek bez względu, czy jesteś mały czy duży, gruby czy chudy, bogaty czy biedny, słaby czy silny to jest fair. Cóż to za pokój, bezpieczeństwo czy nawet dobra materialne w imię wyrządzonych krzywd - OBŁĘD. ONZ był na straconej pozycji już na starcie i dlatego debatę przegrał. Łatwiej bronić czegoś, co jest częścią naszej kultury - temat był jednostronny. Loży mędrców to nie dałbym nawet certyfikatu BHP - WSTYD

W odniesieniu (2016-11-27 15:04:52)

Problematyka niełatwa . Teoretycznie można idealizować, w praktyce jednak najważniejsza jest realna ocena rzeczywistości, w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa i współpracy. Nie da się wymusić kajania się współczesnych za błędy ich przodków. Pamięć to jedno a racja stanu to drugie, najważniejsze. Pokojowe współistnienie jest priorytetem.

ONZ (2016-11-27 14:40:03)

Po wysłuchaniu finału nie rozumiem, w jaki sposób loża mędrców przyznała zwycięztwo ONZ - to ABSURD!!!! Argumentacja, że Węgry, Meksyk siedzą cicho w stosunku do swoich bogatszych sąsiadów pokazuje tylko moc pieniądza lub prawo pięści, które eliminują słowo" przepraszam". Przykład mikro, mężczyzna zarabia pieniądze i utrzymuje żonę, dzieci, dom, ale regularnie też tłucze żonę i dzieci, chodzi na dziwki. Żona kierując się racją stanu lub aspektem ekonomicznym siedzi cicho jak podany w przykładzie Meksyk. Drugi przykład szef kradnie Ci wypłatę mówiąc, że da Ci podwyżkę, następnie podwyżki nie daje, a w zamian mówi, że Cię zwolni jak się będziesz stawiał. Jak widać to śilniejsi kreują RACJĘ STANU, a małym wydaje się, że mają jakiś wybór. ONZ starał się jak mógł, ale nie obalił tezy, że dobre stosunki z sąsiadami są możliwe, tylko wtedy kiedy rozliczymy przeszłość. ZSZiO pokazało świetyny owoc, czym jest rozliczenie przeszłości na podstawie Polski i Niemiec. Krótko mówiąc - kompromitacja loży mędrców.
(2016-11-27 08:47:49)

Gratulacje dla zwyci ęzców, ale również dla wicemistrzów i lidera z RCEZ.
Wlaściwie gratulacje należą się wszytskim uczestnikom tegorocznych debat z różnych szkół, które brały udział ( tj. ZSO im. ONZ, ZSZiO, ZSL, ZSDiOŚ w Zwierzyńcu, RCEZ i ZSBi O). Poziom był bardzo wysoki, dzięki zdolnej, elokwentnej młodzieży, to cieszy i daje nadzieję na to, iż tacy wartościowi ludzie w przyszłości zmienią na olityczne obyczaje w RP na lepsze i dobrze przysłużą się dla kraju w wielu dziedzinach..Uznanie również dla nauczycieli, którzy uczniów ich przygotowywali. Wielki plus dla organizatorów z BCK i FFLZB , jak również dla sponsorów.

PAPIERZ (2016-11-27 02:03:37)

NA DWA DNI DO RZYMU? I PO JAKĄ CHOLERĘ TŁUC SIĘ PRZEZ CAŁĄ EUROPĘ NA DWA DNI. POJECHALIBYŚCIE DO ZAKOPANEGO NA CAŁY TYDZIEŃ W GÓRY, NA TERMY DO BUKOWINY, POJEDLI, POPILI. TO WAM KUŹWA RZYM ZAFUNDOWALI NA DWA DNI GDZIE DWA DNI TO W DRODZE SPĘDZICIE.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia