Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Festiwal Twórczości Religijnej 'Radość Tworzenia' - Święci i Błogosławieni w Radecznicy

Dodał: red Data: 2017-08-18 11:16:54 (czytane: 576)

13 sierpnia w Radecznicy odbył się Festiwal Twórczości Religijnej "Radość Tworzenia" Święci i Błogosławieni. Zgodnie z programem uroczystość zainaugurowała Msza św. sprawowana w Bazylice św. Antoniego, a w południe rozpoczął się koncert muzyczno - literacki "Nie lękajcie się być Świętymi".Koncert, w którym wystąpiło 30 chórów i zespołów, 3 solistów oraz 6 osób tworzących prozę lub poezję, miał miejsce na ołtarzu polowym przy kaplicy św. Antoniego „ na wodzie”. Wystąpiły w nim zespoły z Biłgoraja pracujące "pod batutą" Zbigniewa Juraka. W godzinach 12:00 - 20:00 odbył się także przegląd religijnej twórczości plastycznej i fotograficznej, który miał formę wystawy zbiorowej oraz  wystaw indywidualnych. Do wystawy zbiorowej, zgłoszono 27 prac plastycznych. Ekspozycję tę także przygotowano  w plenerze przy stawach św. Antoniego.

festiwal_radecznica.JPG


Odbyły się również cztery wystawy indywidualne, na których swoją twórczość zaprezentowali Waldemar Frąckiewicz - polski artysta fotograf, uhonorowany tytułem „Artiste FIAP”, Dorota Kazimierczuk oraz Wojciech Kowalski - artyści z pracowni „Pod Frasobliwym Aniołem” z Płonki, Mariusz Górski z Zaburza oraz artystki ludowe ze Stowarzyszenia Stąd Jesteśmy w Radecznicy.

festiwal_radecznica_2017.JPG


Uczestnicy Koncertu oraz wystaw zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami i dyplomami. Miedzy godziną 12:00, a 19:30 odbyły się także cztery seanse jednego z nowszych polskich filmów o tematyce religijnej opowiadającego historię błogosławionej Karoliny Kózkówny. Film „Zerwany Kłos” obejrzało około 170 osób.

radecznica_festiwal_religijny_2017.JPG


Na zakończenie Festiwalu odbył koncert w wykonaniu zespołu Lubelska Federacja Bardów. Potęga głosów, wirtuozeria instrumentalna, lirycznie i energetycznie, poważnie i z przymrużeniem oka. Po prostu przepięknie.  Koncert oczarował zebraną publiczność. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Festiwalu!

radecznica.JPG


Organizatorami Festiwalu były Gminne Centrum Kultury w Radecznicy, Gmina Radecznica, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Radecznicy „Stąd Jesteśmy”, Klasztor Ojców Bernardynów w Radecznicy i Rada Sołecka Wsi Radecznica. Głównymi celami przedsięwzięcia była przede wszystkim prezentacja szerokiej religijnej twórczości artystycznej, tworzenie warunków do aktywności twórczej, poznanie, integracja oraz wymiana doświadczeń między artystami i środowiskami artystycznymi działającymi w sąsiednich gminach i powiatach, aktywizacja społeczno - kulturalna i prezentacja dorobku artystycznego, a także umożliwienie konfrontacji własnych umiejętności z innymi uczestnikami.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Reklama.

Tagi: gmina radecznica   bazylika w radecznicy   festiwal muzyki religijnej   radość tworzenia

Zobacz także

Za Ojczyznę i poległych w jej obronie

Dodane: 2017-11-13 13:47 - Komentarze  (0)  czytane (373)

TAGI: wypominki narodowe, parafia św. jerzego w Biłgoraju, ks. stanisław budzyński, święto niepodległości biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.167.253.186

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Narodowa Amatorska Orkiestra „Elegia” z Nowowołyńska

XXII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Koncert "Oblivion caffe"

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Wspólne świętowanie 97. rocznicy 'Cudu nad Wisłą'

Festiwalu Kultur

Konkursy

Wejściówki na Monster truck
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Praktyki zawodowe młodych leśników w Niemczech i Szwecji

Uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju rozpoczęli realizację projektu pt. „Zdobywamy doświadczenie na europejskim rynku...