Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Festiwal Kultur - atrakcje i zasady uczestnictwa

Dodał: red Data: 2020-08-05 11:27:19 (czytane: 1071)

Kilkudziesięciu artystów, żywiołowe tańce, barwne kostiumy i piękne melodie, tak będzie wyglądał tegoroczny Festiwal Kultur w BCK. Festiwal rozpocznie się już w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli. Towarzyszyć mu będzie Jarmark sitarski, na którym nie zabraknie lokalnych specjałów.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajReklama.

Zapraszamy także na stoisko z bezpłatną degustacją produktów z mięsa wieprzowego: wędlinami, hot- dogami, rumsztykiem, szarpaną wieprzowiną, forszmakiem i innymi. Dla najmłodszych uczestników Jarmarku polecamy zabawki i słodkości. Na Jarmark zapraszamy w sobotę od godz. 14.00, w niedzielę od godz. 10.00.  Odbędzie się on na placu BCK. UWAGA: wszystkich uczestników Festiwalu i Jarmarku obowiązują poniższe zasady.

festiwal_kultur_2020_plakat.jpg

Zasady uczestnictwa  w Festiwalu Kultur i Jarmarku sitarskim organizowanym przez Biłgorajskie Centrum Kultury w dniach 8 - 9 sierpnia 2020 roku. Zasady zachowania na terenie Festiwalu  Kultur i Jarmarku sitarskiego:
1. Uczestnicy Festiwalu Kultur i Jarmarku sitarskiego przebywając na świeżym powietrzu są zobowiązani do zachowania 2 m odległości między sobą. Jeżeli nie jest to możliwe, to uczestnicy są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust. Z obowiązku zachowywania 2 m odległości wyłączeni są członkowie najbliższej rodziny oraz osoby mieszkające razem.
2. W pomieszczeniach zamkniętych na terenie Festiwalu Kultur Uczestnicy zobowiązani są do zachowania 2 m odległości od innych Uczestników oraz do zasłaniania nosa i ust.
3. Z obowiązku zasłaniania nosa i ust zwolnione są dzieci do lat 4.
4. Uczestnicy Festiwalu Kultur i Jarmarku sitarskiego są zobowiązani do przestrzegania zasad higieny, takich jak częste mycie rąk z użyciem mydła (według instrukcji Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych w toaletach) oraz dezynfekcja rąk.
5. Uczestnicy Festiwalu Kultur i Jarmarku sitarskiego zobowiązani są do zajmowania miejsc według wytycznych Organizatora.
6. Uczestnikom Festiwalu Kultur i Jarmarku sitarskiego nie wolno zmieniać położenia krzeseł, ławek i innych miejsc siedzących na terenie wydarzenia. Na miejscach siedzących przeznaczonych dla więcej niż jednej osoby należy zachować odległość 2 m między uczestnikami. Z obowiązku zachowywania 2 m odległości od siebie wyłączeni są członkowie najbliższej rodziny oraz osoby mieszkające razem

Program:
7 sierpnia - piątek
godz. 19.30 - otwarcie Festiwalu;
godz. 20.00 - gospodarze i goście - koncert Grupy Folklorystycznej „Pokolenia” z udziałem zespołów KUD „Branislav Nusic” z Borowo (Chorwacja), „Źeleziar” z Koszic (Słowacja) oraz górali beskidzkich.
                                                     
8 sierpnia - sobota
godz. 20.00 – Muzyka i taniec sąsiadów – koncert Zespołów KUD „Branislav Nusic” z Borowo (Chorwacja) „Źeleziar” z Koszic (Słowacja) oraz „Bonum Voces”.
        
9 sierpnia-  niedziela
godz. 11.00 - Spacer śladami biłgorajskich Żydów (zbiórka przy ławeczce Singera);
godz. 20.00 - KONCERT FINAŁOWY z udziałem: artystów Teatru Żydowskiego z Warszawy, Zespołów KUD „Branislav Nusic” z Borowo (Chorwacja), „Źeleziar” z Koszic (Słowacja), górali beskidzkich, Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”, Pauliny Talarskiej, Karoliny Lizer oraz Teatru Poezji i Piosenki w reżyserii Andrzeja Głowackiego.

Zapraszamy!!!

Tagi: festiwal kultur   biłgoraj   jarmark sitarski   biłgorajskie centrum kultury

Zobacz także

Stary Bidaczów. Zakończył się projekt integrujący społeczność lokalną (FOTO)

Dodane: 2020-09-19 19:16 - Komentarze  (8)  czytane (1266)

TAGI: stary bidaczów, warsztaty kulinarne, gmina biłgoraj, osp stary bidaczówKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.119.106

(2020-08-05 12:33:02)

... my – ludzie Platformy Obywatelskiej zobowiązujemy się publicznie, że od pierwszego dnia polskiej obecności w Unii Europejskiej będziemy z determinacją walczyć o wypełnienie najważniejszych polskich interesów państwowych i narodowych w Europie.

1. Będziemy walczyć o pełne prawa w Europie dla polskiej tożsamości narodowej, o obecność polskiego języka i równoprawne traktowanie Polski i Polaków przez inne narody Europy.
2. Będziemy zabiegać o rozwój i obecność w Europie polskiej kultury i literatury, polskich książek i dziel polskich twórców.
3. Będziemy bronić praw religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju, bo tych wartości szczególnie potrzebuje współczesna Europa.
4. Będziemy walczyć o interesy gospodarcze polskich przedsiębiorców, polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i polskich rolników, o ich prawo do rozwoju i ekspansji na zagranicznych rynkach.
5. Będziemy zabiegać o polityczną i gospodarczą atlantycką solidarność zjednoczonej Europy i Ameryki, bo tylko w tej solidarności upatrujemy najgłębszych korzeni cywilizacyjnej potęgi całego Zachodu

U podnóża Wawelu, gdzie złożone są szczątki naszych królów i wieszczów – przysięgamy wszystkim Polakom, że od tych zasad nigdy nie odstąpimy.

Brawo .. (2020-08-05 12:29:24)

Program tego festiwalu fajnie współgra z tzw. Deklaracją Krakowską z 2003 r. Czytaj:
grzechy-platformy.org/deklaracja-krakowska/

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

RCEZ piąte w kraju!

Reprezentacja RCEZ w Biłgoraju dobrze zaprezentowała się w ogólnopolskich...

Miliony na kształcenie zawodowe w powiecie biłgorajskim

Wicestarosta biłgorajski, Tomasz Rogala odebrał z rak Marszałka...

Konferencja naukowa

W sali konferencyjnej przy parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju,...

Jubileusz 100-lecia parafii w Lipinach Górnych (FOTO)

Parafię erygował bp Marian Fulman tuż po odzyskaniu przez Polskę...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia