Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Festiwal im. Anny Malec (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-05-20 23:33:46 (czytane: 1006)

W Jędrzejówce w Gminie Goraj, odbył IV Festiwal Międzygminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec. Ta nieżyjąca już artystka ludowa pamiętała kilkaset pieśni przekazanych w tradycji ustnej, tworzyła także własne teksty i pieśni. Piejo kury, piejo Grzegorz Ciechowski.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj-Anna Malec była niezwykłą artystką, nagradzana na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą oraz Nagrodę im. Oskara Kolberga. Była pogodna, twórcza, kochała śpiewać. Śpiewała kiedy tylko mogła, z opowieści wiemy, że ludzie zatrzymywali się, bądź przerywali pracę, by posłuchać jej piosenek. Rozsławiała nie tylko naszą gminę, ale całą twórczość ludową. Etnografowie prowadzą dokumentację jej pieśni od połowy lat 40. XX wieku. Zapisy z jej nagraniami pieśni są w archiwum Polskiego Radia, Instytutu Sztuki PAN oraz  w europejskim archiwum internetowym Europeana - zaznacza dyrektor GOK w Goraju, Marta Miszczak.

festiwal_anny_malec_2018_goraj.JPG

Festiwal jednak to nie tylko wspomnienie osoby i twórczości Anny Malec, ale także przesłuchania konkursowe. W tym roku zaprezentowało się 14 podmiotów muzycznych (8 zespołów i 6 solistów). Dopełnieniem wydarzenia był występ Gminnej Orkiestry Dętej z Goraja, koncert Orkiestry Tanecznej "Bonanza" i Kapeli Ludowej "Cyja" z Bychawy. -To jest nadzwyczajny festiwal, to most między przeszłością i przyszłością, to kultywowanie pamięci o wybitnej artystce ludowej. Gdybyśmy zapomnieli o tym, co było kiedyś to byśmy nie wiedzieli dokąd zmierzamy i w ogóle kim jesteśmy - podkreśla dziennikarka Programu 2 Polskiego Radia, Justyna Piernik.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Reklama.

Zdjęć w galerii: 63

Tagi: anna malec   gmina goraj   gok goraj   festiwal im. anny malec

Zobacz także

90-lecie OSP Hosznia Ordynacka (FOTO)

Dodane: 2018-06-18 14:35 - Komentarze  (0)  czytane (57)

TAGI: 90-lecie osp hosznia ordynacka, ochotnicza straż pożarna w hoszni ordynackiej, gmina goraj, jubileusz osp hosznia ordynackaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.158.195

olka (2018-05-21 12:38:41)

zmienili płytę i grają , usypiając miejscowych , a inwestycji jak nie było tak nie ma , ten graidoł w którym sie to odbywa , by przetarli chociaż mokrą szmatką.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Zakończyły się Dni Biłgoraja (FOTO, VIDEO)

W Biłgoraju zakończyły się trzydniowe obchody dni Miasta, połączone z 440. rocznicą jego lokacji. W tym roku imprezę z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji do centrum Biłgoraja, wyłączając z ruchu część ulicy Kościuszki, ulicę Wacek Wasilewskiej oraz część ulicy Ogrodowej. więcej»

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się w Janowie Lubelskim na balu studniówkowym. Był polonez, przemówienia i podziękowania oraz zabawa przy przy przebojach muzyki rozrywkowej. -Dziś odrzućcie troski i bawcie się, za sto dni matura - mówił Starosta Biłgorajski. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

Polecamy

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował środek zapobiegawczy...

Kosiniak - Kamysz w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Ponad 100 osób spotkało się z liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego,...

Ewangelia zaufania i spokoju

-Musimy być przekonani, że nie robimy nic, tylko pomagamy, w dziele,...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Sukcesem okazała się realizacja programu promującego wśród młodzieży...

Szpital w Biłgoraju wstrzymał przyjęcia pacjentów (AUDIO)

Z powodu braku odpowiedniej obsady pielęgniarskiej, szpital w Biłgoraju...

Ogłoszenia