Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ferie w bibliotece ze smokami i nie tylko...

Dodał: red Data: 2016-02-25 09:09:17 (czytane: 1700)

Biblioteka w Aleksandrowie na okres ferii zimowych przygotowała atrakcje dla dzieci i młodzieży. W pierwszym tygodniu dzieci z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie wzięły udział w zajęciach pn. „W Smokolandii”. Maluchy słuchały głośnego czytania różnych opowiadań o smokach i tworzyły swoje kolorowe smoki.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajDzieci uczestniczyły w różnych zabawach plastycznych, ruchowych, literackich i teatralnych, które zostały oparte na pedagogice zabawy. Mali uczestnicy spotkań ze smokami rozwijali swoją wyobraźnię literacką i plastyczną oraz uczyli się współdziałania w grupie.

biblioteka_w_aleksandrowie.JPG


Młodzież natomiast uczestniczyła w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka”. Miłośniczki książek tym razem dyskutowały o fenomenie literatury fantastycznej, która nadal bije rekordy popularności wśród nastolatków.  Gimnazjaliści wzięli również udział w zajęciach fotograficznych, podczas których wykonywali zdjęcia, na których znalazły się książki pokazane w nowy niecodzienny sposób.  Starsze dzieci, głównie chłopcy walczyli w konkursie o tytuł „Mistrza klawiatury”.

Reklama.

Biblioteka przygotowała także dla najmłodszych dwa razy w tygodniu głośne czytanie z elementami biblioterapii pn. „Ferie z bajkami”. Spotkania z książką to ciekawy i przyjazny dla maluchów sposób nauki radzenia sobie z różnymi  trudnymi czy nowymi sytuacjami. Ponadto na wszystkich zainteresowanych czekał Kącik Malucha z bogatym zbiorem książek-zabawek, kurs  angielskiego on-line w ramach „FunEnglish w bibliotece” oraz wystawa fotografii „Najokazalsze drzewa w Aleksandrowie”.

Książki to super pomysł na rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży. Kolejny raz uczestnicy bibliotecznych zajęć zadziwili organizatorów swoją pomysłowością.

/Justyna Bździuch/

Tagi: ferie   zimowa przerwa w nauce   biblioteka w aleksandrowie   gmina aleksandrów

Zobacz także

Uczniowie klas I - III wrócą do szkoły. Placówki są przygotowane do zajęć opiekuńczo - dydaktycznych

Dodane: 2020-05-23 08:45 - Komentarze  (2)  czytane (646)

TAGI: koronawirus, oświata biłgoraj, zajecia dla klas i - iii, szkoła podstawowaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.13.28

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia