Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Faktoring - stała pozycja w menu narzędzi finansowych branży horeca

Dodał: red Data: 2018-07-31 15:42:26 (czytane: 1121)

Branża gastronomiczna to jedyny kanał sprzedaży produktów FMCG, który w 2017 roku odnotował wzrost. Co więcej, zmiana nawyków konsumenckich, mimo licznych problemów przed jakimi stanęły firmy z sektora HoReCa, daje powody do optymizmu.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajJeśli przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i hotelarskiej chcą jednak skorzystać z potencjalnych możliwości jakie niesie ze sobą tendencja wzrostowa, niezbędne jest utrzymanie przez nich płynności finansowej. W tym kontekście nie dziwi nikogo rosnąca popularność faktoringu, który jest obecnie najszybszym i najprostszym sposobem na zatory płatnicze i gwarancję stabilizacji finansowej.

Nie ulega wątpliwości, że branża gastronomiczna i hotelarska mają swoje problemy. Rosnąca konkurencja (zarówno sieciowa, jak i niesieciowa), rosnące koszty prowadzenia działalności w tym wysokie czynsze oraz brak wykwalifikowanych pracowników, a przede wszystkim wysokie koszty ich zatrudnienia, to smutna codzienność działalności wielu restauracji, barów i hoteli oraz firm ich obsługujących.  Jednocześnie, działający w tym sektorze przedsiębiorcy mają powody do optymizmu. Wzorce konsumpcyjne Polaków cały czas się zmieniają. Coraz więcej z nas korzysta na co dzień z lokali gastronomicznych, coraz częściej wypoczywamy w rodzimych ośrodkach czy hotelach SPA  – i to niekoniecznie tych najtańszych, gdyż jak pokazują badania, nie tylko coraz częściej jemy i śpimy „poza domem”, ale również  coraz więcej pieniędzy jesteśmy chętni  przeznaczyć na tego rodzaju rozrywkę. Tendencja wzrostowa w branży dotyczy również jeszcze jednego czynnika – coraz więcej firm z sektora HoReCa, szczególnie mniejszych dostawców działających w B2B, korzysta w swojej działalności z faktoringu. Jak się okazuje, w 2017 roku aż 24% wszystkich firm korzystających z faktoringu, to firmy z branży.

kolacja.jpg

SKĄD BIERZE SIĘ POPULARNOŚĆ FAKTORINGU W BRANŻY HORECA I KTO MOŻE Z NIEGO SKORZYSTAĆ?
W gastronomii model zaopatrzenia od lat jest ten sam. Głównym typem dostawców są małe firmy i hurtownie dowożące towary do lokali. To właśnie one, by nie stracić swoich klientów oczekujących preferencyjnych modeli dostawy, muszą bardzo często godzić się na wystawianie faktur z długimi terminami płatności. Z tym samym problemem borykają się firmy dostarczające towary i usługi dla dużych hoteli. -Z niektórymi restauracjami rozliczamy się w terminie 30 dni, z innymi 60, a z jeszcze innymi dopiero po 90 dniach. Wszyscy jednak oczekują stałych i terminowych dostaw, które w tej branży są podstawą relacji biznesowej. Jeśli nie zawodzisz i dostarczasz dobrej jakości towar na czas, jesteś w grze. Jeśli jednak odmówisz przyjęcia zlecenia raz czy drugi bo nie masz pieniędzy na jego realizację, wypadasz, a Twoje miejsce zajmuje następny w kolejce. Konkurencja nie śpi, a nikt nie może pozwolić sobie na wpadki - opowiada Pan Marek, właściciel firmy zajmującej się dostawą ryb i owoców morza do restauracji na terenie całej Warszawy. -Nikogo nie obchodzi, że w dalszym ciągu czekam na zapłatę za wykonane już dawno dostawy. Pytanie brzmi tylko, czy towar będzie na czas i muszę go dostarczyć jeśli chcę utrzymać swoją firmę na rynku. Dlatego płynność finansowa to na ten moment podstawa mojej działalności.
Jak się okazuje, wysoka jakość nie dotyczy już jedynie jakości składników spożywczych dostarczanych do lokali gastronomicznych czy restauracji hotelowych. Wysokiej jakości oczekuje się również w sposobie prowadzenia biznesu, a tą pomoże zapewnić faktoring. W jaki sposób faktoring wpływa na relacje biznesowe i sposób prowadzenia działalności B2B?

Faktoring - usługa polegająca na wypłaceniu przez Faktora pieniędzy należnych firmie (Faktorantowi) z tytułu wykonanych usług czy dostarczonych towarów, przed terminem wymagalności danej faktury, a nawet już w 24h od momentu jej wystawienia, to usługa zapewniająca bieżące środki finansowe, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego biznesu. Na zapewnienie sobie płynności finansowej w ten sposób mogą sobie obecnie pozwolić już wszyscy przedsiębiorcy i to zarówno ci z sektora MŚP, jak i ci prowadzący Jednoosobową Działalność Gospodarczą. Faktoring to bowiem szeroko dostępna, nowoczesna i łatwa usługa, która dostępna jest teraz nawet online. Za niewielką prowizję, prężnie rozwijające się biznesy i stojący na ich czele przedsiębiorcy oraz dyrektorzy finansowi, zgrabnie wykorzystują możliwości, jakie otwiera im natychmiastowy dostęp do przysługujących im w ramach należności pieniędzy. Co więcej, dzięki oferowaniu kontrahentom wydłużonych terminów płatności lub możliwości przerzucenia na faktora całego ryzyka związanego z potencjalną niewypłacalnością kontrahenta, faktoring pozwala na podniesienie jakości współpracy biznesowej, zachowanie wzorowych relacji i stworzenie istotnej przewagi konkurencyjnej.

Reklama.

JAKIE KORZYŚCI NIESIE FAKTORING DLA BRANŻY HORECA?
-Faktoring pozwala na łatwe kontrolowanie płynności finansowej, szczególnie w branży takiej jak branża HoReCa, w której długie terminy płatności są standardem. Jeśli moment, w którym zleceniodawca płaci Ci za wystawioną przez Ciebie fakturę nie jest tym samym momentem, w którym musisz ponieść koszty swojej działalności i wpadasz w pułapkę zatoru płatniczego, to właśnie faktoring rozwiązuje problem braku środków na finansowanie bieżącej działalności Twojej firmy - tłumaczy Damian Sapielak, dyrektor Departamentu Sprzedaży Mobilnej Idea Money S.A. -Dodatkowo, jeśli długie terminy płatności mogą skłonić Twoich klientów do zaoferowania Ci większych rabatów, możesz dodatkowo zarobić, mimo konieczności zapłacenia swojemu Faktorowi prowizji od sfinansowanej faktury. Obniżone koszty prowadzenia działalności i faktoring, który zapewnia płynność finansową bez obniżania zdolności kredytowej, to rozwiązanie idealne dla firm działających w B2B i szukających transparentnych, szybkich i łatwych form finansowania swojej działalności.

-W czasie jednej z konferencji branżowych, faktoring poleciła mi koleżanka, która dostarcza ekologiczne warzywa do restauracji i lokali w Radomiu. To ona wyjaśniła mi jak to działa i dała mi telefon do swojego opiekuna - opowiada Pani Ewa, zajmująca się dostawami produktów spożywczych pochodzących z Włoch. -Ludzie kochają włoską kuchnię i często odwiedzają restauracje serwujące tego typu dania, więc zleceń przybywa, ale terminy płatności faktur pozostają bezlitosne. Gdybym z realizacją kolejnych zleceń, czekała na płatności za wystawione już przeze mnie faktury, nie dotrzymałabym terminów, co wiązałoby się z utratą moich Klientów. Na to nie mogę sobie pozwolić. Odkąd mam faktoring  w abonamencie od Idea Money, mam pieniądze na bieżące wydatki i choć cenię sobie komfort stałej, miesięcznej opłaty, jeszcze bardziej cieszy mnie spokój i bezpieczeństwo mojej firmy - dodaje.

-Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, którzy zgłaszają się do nas w poszukiwaniu nowych form finansowania swojej działalności, doskonale wiedzą, że w sektorze HoReCa najbardziej liczy się wizerunek godnego zaufania, rzetelnego dostawcy, który jest otwarty na niestandardowe zlecenia i nagłe potrzeby swoich odbiorców - opowiada Agnieszka Miszczuk, dyrektor Regionu Centralnego Departamentu Sprzedaży Idea Money. -Taki wizerunek, zapewnia im faktoring, a jego popularność w branży rośnie praktycznie z dnia na dzień. Klientom podoba się również łatwość z jaką korzystać mogą z usługi. Zrobienie zdjęcia dopiero co wystawionej fakturze i dodanie jej do systemu przez telefon z pieniędzmi na koncie w 24h, to luksus, na którzy mogą sobie teraz pozwolić nawet ci najmniejsi - dodaje.

Faktoring w branży gastronomicznej i hotelarstwie to nie tylko coraz popularniejsza forma finansowania działalności, ale przede wszystkim okazja do rozwoju biznesu, dzięki gwarancji finansowej stabilizacji, a co za tym idzie możliwości przyjmowania nowych zleceń czy podejmowania nowych inwestycji.

Jesteś zainteresowany szybszą zamianą faktur na pieniądze? Zadzwonisz pod numer tel. +48 22 276 26 18 lub zajrzysz na naszą stronę: ideamoney.pl. Z przyjemnością przybliżymy Ci korzyści płynące z faktoringu i wspólnie dobierzemy ofertę dla Twojej firmy.

*Artykuł sponsorowany

Tagi: faktoring   menu   branża horeca   gastronomia

Zobacz także

Jak przygotować się do wyceny nieruchomości?

Dodane: 2018-11-27 18:11 - Komentarze  (0)  czytane (650)

TAGI: operat szacunkowy, biłgoraj, wycena nieruchomości, nieruchomości biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.221.147.93

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Black Red White S.A. na sprzedaż?

W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje i spekulacje związane z ewentualnymi rozmowami prowadzonymi z chińskimi inwestorami, zmierzającymi do sprzedaży firmy Black Red White S.A. oraz wycofania się z biznesu założyciela firmy i największego udziałowca, Tadeusza Chmiela. Postanowiliśmy te informacje zweryfikować. więcej»

Black Red White S.A. na sprzedaż?

W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje i spekulacje związane z ewentualnymi rozmowami prowadzonymi z chińskimi inwestorami, zmierzającymi do sprzedaży firmy Black Red White S.A. oraz wycofania się z biznesu założyciela firmy i największego udziałowca, Tadeusza Chmiela. Postanowiliśmy te informacje zweryfikować. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgoraj. Protest pracowników pionu urzędowego (FOTO, AUDIO)

Na 15 minut przestali wykonywać swe czynności. W ten sposób pracownicy...

Nagrodzeni za organizację najlepszych pokazów i promocję Festiwalu

Andrzej Klucha instruktor BCK odebrał statuetkę przyznaną dla Biłgorajskiego...

Dominika Grabias zwyciężczynią konkursu Queen of Poland 2018

Pochodząca z miejscowości koło Biłgoraja, uczennica ZSBiO w Biłgoraju,...

Szlachetna paczka. Ogrom darów trafił do potrzebujących rodzin (FOTO)

W Biłgoraju odbył się dziś kolejny wielki finał akcji "Szlachetna...

Bieg Mikołajowy, Cross Bojarski i podsumowanie akcji 100 km na 100-lecie Niepodległości (FOTO)

W Biłgoraju odbyło się podsumowanie imprez biegowych organizowanych...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia