Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Europejski Dzień Seniora

Dodał: red Data: 2019-10-20 16:34:09 (czytane: 1185)

W Biłgoraju, Europejski Dzień Seniora odbył się pod hasłem "Kapelusze mają duszę". Przygotowano przemarsz ulicami Miasta, występy artystyczne w Biłgorajskim Centrum Kultury oraz rozmowy o oczekiwaniach seniorów.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. To okazja, by przypomnieć o tym, jak bardzo potrzebne są społeczeństwu starsze osoby. To one przekazują młodszym pokoleniom swoją mądrość. W ramach Europejskiego Dnia Seniora w wielu miastach Polski odbyły się różne inicjatywy, skierowane szczególnie do osób starszych, w Biłgoraju było to wydarzenie kulturalne pod hasłem "Kapelusze mają dusze".

kapelusze_maja_dusze__1_.JPG

-Dni poświęcone zagadnieniu starzenia się są okazją do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób w starszym wieku, walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw. My działamy w Uniwersytecie Trzeciego Wieku i klubach seniora działających na terenie Miasta. Każde wydarzenie, każda uroczystość to nasz osobisty wkład. Udzielamy się społecznie mamy zespoły śpiewacze, kulinarne, poetyckie. Do tego dochodzą wykłady i spotkania z ciekawymi ludźmi. Nie ma czasu się nudzić, a co za tym idzie nie ma czasu się starzeć. To służy każdemu z nas - przyznaje Maria Deryło.

kapelusze_maja_dusze__4_.JPG

Jak przyznają seniorzy, czasem nie ma sił, zdrowie szwankuje, ciśnienie nie to samo co za lat młodości, ale jest jakaś tęsknota za byciem razem, jakiś żal, że opuści się coś fajnego. Wówczas trzeba wziąć tabletkę, zaprzeć się w sobie i wyjść z domu.

kapelusze_maja_dusze__2_.JPG

-Bo najgorsza jest samotność, zamknięcie się w czterech ścianach, odcięcie od innych. Od razu pogarsza się stan zdrowia, odpływa motywacja i człowiek się poddaje. A działając to trzeba rano wstać, ogarnąć się, ubrać, wyjść na próbę czy spotkanie. Odświeżyć umysł, uczyć się nowych rzeczy. To działa lepiej niż niejedna wizyta u lekarza. Bo jesień życia może być piękna lub szara, zależy jak się senior stara - dodaje Maria Kita.

kapelusze_maja_dusze__3_.JPG

Kolejne inicjatywy na rzecz seniorów podejmują władze Miasta. To zaangażowanie zostało docenione przez władze wojewódzkie i Biłgoraj został uhonorowany nagrodą "Miasto przyjazne seniorom". -Te działania wynikają z troski o tę grupę społeczną. Trzeba wszystko zrobić, by ci ludzie byli docenieni i mogli cieszyć się życiem oraz tym na co pracowali. To, że mamy takie a nie inne Miasto to ich zasługa. Teraz naszym głównym przedsięwzięciem jest powstanie Centrum Usług Społecznych z dziennym domem pobytu dla seniorów oraz pomieszczeniami dla organizacji i stowarzyszeń skupiających seniorów - zaznacza wiceburmistrz Jarosław Bondyra.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.


Tagi: kapelusze mają dusze   europejski dzień seniora   seniorzy biłgoraj   bck biłgoraj

Zobacz także

20 lat Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dodane: 2019-11-16 21:20 - Komentarze  (1)  czytane (912)

TAGI: fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiej, irena gadaj, 20-lecie fflzb, jubileusz fundacji fundusz lokalny ziemi biłgorajsKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.173.234.140

Stefan (2019-10-21 21:39:29)

Mówi się że Biłgoraj to miasto Seniorów i miasto przyjazne Seniorom. Nasuwa się takie podchwytliwe pytanie : Nie było widać tak licznej grupy Seniorów w marszu , a potem na sali w BCK. Może przyczyną jest nieodpowiednia godzina takiej Imprezy? A może Seniorzy cenią Sobie bardziej zacisze domowe niż takie spotkania? Spróbujmy w tym temacie wymienić Swoje poglądy i uwagi.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Otwarcie parku rolkarza

30-lecie Chóru Męskiego "Klucz" z Majdanu Starego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Biłgorajski Rajd Szlakiem Leśniczówek i Miejsc Pamięci Narodowej (FOTO)

Spod siedziby Nadleśnictwa Biłgoraj wyruszył dziś II Biłgorajski Rajd Szlakiem Leśniczówek i Miejsc Zamieci Narodowej. jego organizatorem...