Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Europejski Dzień bez Samochodu 2017 (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-09-22 19:03:27 (czytane: 1162)

W piątek, 22 września rowerzyści z biłgorajskich stowarzyszeń wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowali w Biłgoraju obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Celem imprezy było promowanie alternatywnych dla samochodu form transportu, a w szczególności zachęcanie do częstszego korzystania z roweru.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajUczestnicy zebrali się o godzinie 17:00 na placu przed Urzędem Miasta, następnie ulicami Biłgoraja uczestnicy przyjechali na plac Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dla wszystkich uczestników OSiR przygotował mini piknik z poczęstunkiem oraz zostało przeprowadzonych mnóstwo konkurencji sprawnościowych zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Wśród uczestników imprezy rozlosowane zostały nagrody. Uczestnicy konkurencji sprawnościowych również otrzymali upominki.

europejski_dzien_bez_samochodu.JPG

Biłgorajska Policja przeprowadziła instruktaż na temat bezpiecznego i zgodnego z przepisami korzystania z infrastruktury rowerowej w mieście. Uczestnicy imprezy mogli również oznakować swój rower. Europejski Dzień bez Samochodu jest finałem kampanii „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”, która jest odpowiedzią na negatywne skutki stale wzrastającego ruchu samochodowego w miastach. -My też chcemy zachęcić naszą społeczność do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń - ograniczenia używania samochodów na krótkich dystansach i korzystania z roweru. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo - zaznacza Sławomir Bosak z inicjatywy Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom. O imprezie informowaliśmy Państwa w dziale Imprezy, wydarzenia Portalu bilgoraj.com.pl

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 18

Tagi: europejski dzień bez samochodu   osir biłgoraj   alternatywne formy transportu   biłgoraj

Zobacz także

Tenisiści z pucharami

Dodane: 2018-06-21 08:59 - Komentarze  (0)  czytane (248)

TAGI: turniej tenisa ziemnego, tenis ziemny józefów, sport biłgoraj, tenisiści rywalizowali w józefowieKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.224.176

Silk (2017-09-23 08:45:41)

Nie bardzo rozumiem oburzenie rowerzysty który twierdzi, że samochodu nie ma gdzie zaparkować. Skoro to "dzień bez samochodu", to ich właściciele przesiedli się na rowery albo poszli pieszo. Tym samym musieli zostawić swoje autka na parkingach. Poniał... :(I)

Jak dorżnąć biłgorajski sport? Nie wiesz ? Spytaj Burmistrza jest specjalistą. (2017-09-22 23:09:00)

Nie jestem za dobry w pięknym, kwiecistym opisywaniu, ale postaram się opisać tak jak potrafię najlepiej problem, który dostrzegam w Biłgoraju. Otóż przez ostatnie 12 lat rządów Pana Burmistrza widzę jak biłgorajski sport odchodzi w zapomnienie. Dobrze, że jeszcze piłkarze mają na tyle werwy, by przypominać nowemu pokoleniu kim byli tacy działacze jak śp Wójcik czy śp Miś. Inne dyscypliny zapomnął nie tylko o swoich dzałaczach, ale społeczeństwo biłgorajskie zapomni, że kiedykolwiek ta, czy inna była w Biłgoraju uprawiana. Buta, arogancja, cynizm sięgnęły dna w podejściu Burmistrza do sportu, osobiście nie wierze w przemianę tego człowieka. Wszyscy biłgorajanie jesteśmy częścią tej smutnej historii rządów Pana Burmistrza, gdzie za jego kadencji odeszły w niebyt takie dyscypliny jak seniorska piłka ręczna, seniorska piłka siatkowa kobiet, seniorska koszykówka, tenis stołowy seniorski jest tylko kwestią czasu kiedy się wycofa. Szczególną arogancję należy podkreślić w postawie Burmistrza do dyscypliny podnoszenia ciężarów.
Panie Burmistrzu, mam taką nadzieję, że jak już nie będzie Pan Burmistrzem i będzie Pan dożywał swojej starości, to na Pana oczach odejdzie w niebyt konkurs poezji śpiewanej i przedstawienia teatralne, coś czym Pan żyje, wtedy się Pan dowie, jak to boli, kiedy ktoś niweczy tyle lat pracy i historii.


Biłgoraj to odszczepieniec Polski (2017-09-22 22:57:42)

niby dzień bez samochodu a zaparkować nie ma gdzie , 95% parkingów zapchane specjalnie przejechałem miasto żeby zobaczyć (rowerem) jak w biłgoraju wygląda ten dzień i stwierdziłem że nazwa Hamburg do niego bardzo pasuje tylko nie przez takie "H" .

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Zdzisław Żołopa sędziuje najleszym w Europie

97. Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów odbywają się w dniach od 26 marca do 1 kwietnia 2018 w Bukareszcie (Rumunia). Są to równocześnie 31. Mistrzostwa Europy Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Sędziuje na nich biłgorajanin, prezes LKS "ZNICZ" Biłgoraj Zdzisław Żołopa. więcej»

Bal sportowca 2018 (FOTO)

10 lutego br. już po raz XVIII odbył się - zorganizowany przez biłgorajskie środowisko sportowe - bal sportowca. Gala Mistrzów Sportu zgromadziła w jednym z lokali w Biłgoraju sportowców, trenerów i działaczy sportowych. Była to okazja do podsumowania 2017 roku w sporcie oraz do wyróżnienia sportowców i osób wspierających sport. więcej»

Ogłoszenia