Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Europejski Dzień bez Samochodu 2017 (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-09-22 19:03:27 (czytane: 954)

W piątek, 22 września rowerzyści z biłgorajskich stowarzyszeń wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowali w Biłgoraju obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Celem imprezy było promowanie alternatywnych dla samochodu form transportu, a w szczególności zachęcanie do częstszego korzystania z roweru.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajUczestnicy zebrali się o godzinie 17:00 na placu przed Urzędem Miasta, następnie ulicami Biłgoraja uczestnicy przyjechali na plac Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dla wszystkich uczestników OSiR przygotował mini piknik z poczęstunkiem oraz zostało przeprowadzonych mnóstwo konkurencji sprawnościowych zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Wśród uczestników imprezy rozlosowane zostały nagrody. Uczestnicy konkurencji sprawnościowych również otrzymali upominki.

europejski_dzien_bez_samochodu.JPG

Biłgorajska Policja przeprowadziła instruktaż na temat bezpiecznego i zgodnego z przepisami korzystania z infrastruktury rowerowej w mieście. Uczestnicy imprezy mogli również oznakować swój rower. Europejski Dzień bez Samochodu jest finałem kampanii „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”, która jest odpowiedzią na negatywne skutki stale wzrastającego ruchu samochodowego w miastach. -My też chcemy zachęcić naszą społeczność do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń - ograniczenia używania samochodów na krótkich dystansach i korzystania z roweru. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo - zaznacza Sławomir Bosak z inicjatywy Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom. O imprezie informowaliśmy Państwa w dziale Imprezy, wydarzenia Portalu bilgoraj.com.pl

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 18

Tagi: europejski dzień bez samochodu   osir biłgoraj   alternatywne formy transportu   biłgoraj

Zobacz także

Podsumowanie roku 2017 w sporcie i kulturze (FOTO, WYNIKI)

Dodane: 2018-02-17 20:27 - Komentarze  (0)  czytane (312)

TAGI: podsumowanie roku 2017, sport biłgoraj, kultura biłgoraj, bck biłgorajKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.83.97.54

Silk (2017-09-23 08:45:41)

Nie bardzo rozumiem oburzenie rowerzysty który twierdzi, że samochodu nie ma gdzie zaparkować. Skoro to "dzień bez samochodu", to ich właściciele przesiedli się na rowery albo poszli pieszo. Tym samym musieli zostawić swoje autka na parkingach. Poniał... :(I)

Jak dorżnąć biłgorajski sport? Nie wiesz ? Spytaj Burmistrza jest specjalistą. (2017-09-22 23:09:00)

Nie jestem za dobry w pięknym, kwiecistym opisywaniu, ale postaram się opisać tak jak potrafię najlepiej problem, który dostrzegam w Biłgoraju. Otóż przez ostatnie 12 lat rządów Pana Burmistrza widzę jak biłgorajski sport odchodzi w zapomnienie. Dobrze, że jeszcze piłkarze mają na tyle werwy, by przypominać nowemu pokoleniu kim byli tacy działacze jak śp Wójcik czy śp Miś. Inne dyscypliny zapomnął nie tylko o swoich dzałaczach, ale społeczeństwo biłgorajskie zapomni, że kiedykolwiek ta, czy inna była w Biłgoraju uprawiana. Buta, arogancja, cynizm sięgnęły dna w podejściu Burmistrza do sportu, osobiście nie wierze w przemianę tego człowieka. Wszyscy biłgorajanie jesteśmy częścią tej smutnej historii rządów Pana Burmistrza, gdzie za jego kadencji odeszły w niebyt takie dyscypliny jak seniorska piłka ręczna, seniorska piłka siatkowa kobiet, seniorska koszykówka, tenis stołowy seniorski jest tylko kwestią czasu kiedy się wycofa. Szczególną arogancję należy podkreślić w postawie Burmistrza do dyscypliny podnoszenia ciężarów.
Panie Burmistrzu, mam taką nadzieję, że jak już nie będzie Pan Burmistrzem i będzie Pan dożywał swojej starości, to na Pana oczach odejdzie w niebyt konkurs poezji śpiewanej i przedstawienia teatralne, coś czym Pan żyje, wtedy się Pan dowie, jak to boli, kiedy ktoś niweczy tyle lat pracy i historii.


Biłgoraj to odszczepieniec Polski (2017-09-22 22:57:42)

niby dzień bez samochodu a zaparkować nie ma gdzie , 95% parkingów zapchane specjalnie przejechałem miasto żeby zobaczyć (rowerem) jak w biłgoraju wygląda ten dzień i stwierdziłem że nazwa Hamburg do niego bardzo pasuje tylko nie przez takie "H" .

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Legenda pożegnała się z Ładą Biłgoraj

Kiedy był szkoleniowcem biało - niebieskich, zespół rozegrał około 210 spotkań, blisko 120 były to spotkania wygrane, porażek było nieco ponad 50. Z funkcji trenera, którą piastował od 2010 roku pożegnał się Ireneusz Zarczuk. Szkoleniowiec sam złożył rezygnację. Zarczuk jest legendą jeśli chodzi o biłgorajską piłkę. więcej»

Legenda pożegnała się z Ładą Biłgoraj

Kiedy był szkoleniowcem biało - niebieskich, zespół rozegrał około 210 spotkań, blisko 120 były to spotkania wygrane, porażek było nieco ponad 50. Z funkcji trenera, którą piastował od 2010 roku pożegnał się Ireneusz Zarczuk. Szkoleniowiec sam złożył rezygnację. Zarczuk jest legendą jeśli chodzi o biłgorajską piłkę. więcej»

Ogłoszenia