Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Energetycy żądają podwyżek płac

Dodał: TF Data: 2009-03-14 21:21:14 (czytane: 1787)

Spór zbiorowy pracowników PGE Dystrybucja Zamość Sp. z o. o.  oraz PGE Zamojska Korporacja Energetyczna SA dotyczący wzrostu wynagrodzeń w spółkach wchodzących w skład Polskiej Grupy Energetycznej.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajZwiązki zawodowe działające w spółkach domagają się wzrostu płac o 8%.

Dwa z trzech związków zawodowych działających w PGE Dystrybucja Zamość Sp. z o.o domaga się przyrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia na poziomie 8%, co zdaniem Zarządu może mieć wpływ na wyniki spółkiwyjaśnia Sebastian Kawałko z Biura Zarządu PGE Dystrybucja Zamość.

Negocjacje płacowe trwają już od połowy lutego. W 2008 roku pracownicy energetyki dostali 8% podwyżki. O swoich płacowych żądaniach rozmawiają niechętnie, jednak zaznaczają: wzrosła cena energii elektrycznej, chcemy by wzrosły nam także płace.

Średnie wynagrodzenie w spółkach zajmujących się obrotem i dystrybucją energii w Polsce jest wyższe od średniej krajowej o ponad 50%.

Swoje stanowisko w tej sprawie zajął także, pochodzący z naszego regionu poseł Mariusz Grad. W piśmie wysłanym m. in. do naszej redakcji pisze: w imieniu milionów odbiorców energii energetycznej – gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, wyrażam stanowczy sprzeciw wobec roszczeń pracowniczych spółek obrotowych i dystrybucyjnych Polskiej Grupy Energetycznej domagających się wzrostu wynagrodzeń o około 8%.

Przypomnijmy w styczniu 2009 roku dokonano podwyżek opłat za energię elektryczną o  kilkanaście procent dla odbiorców indywidualnych, a o ponad 40 % dla przedsiębiorstw.

Zdaniem posła, żądanie podwyżek w tej sytuacji jest społecznie niemoralne, a ekonomicznie może pociągnąć za sobą spadek rentowności spółek. Efektem takich decyzji mogą być w najbliższym czasie kolejne podwyżki cen energii elektrycznej, co boleśnie odczują odbiorcy indywidualni i zakłady przemysłowepisze dalej Grad.

Nie do końca jest to prawdą, ceny energii ustala Urząd Regulacji Energetyki, a w tym roku zostały nam narzucone bez żadnych negocjacji uściśla Kawałko.

Rozmowy związkowców z dyrekcją, na razie nie przyniosły konsensusu. Związki nie chcą odstąpić od żądań podwyżek płac. Rozmowy mają być kontynuowane w przyszłym tygodniu.


red.

Zobacz także

Nabór wniosków Program Priorytetowy Moja Woda na lata 2020 - 2024

Dodane: 2020-07-02 14:00 - Komentarze  (0)  czytane (202)

TAGI: program moja woda, dotacje, susza, pzreciwdziałanie suszyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.173.48.53

-olo (2009-03-16 14:17:51)

za taką robotę biorą 10 razy za dużo

-ja nosik (2009-03-16 09:28:32)

PRZEGINANIE PAŁY!!!!!
Pracowałem kiedyś w Rej.En. zarobki tam zawsze były i są stosunkowo wysokie-co potwierdza powyższy artykół-a więc domaganie się kolejnej kasy jest czystym chamstwem za które zapłacimy oczywiście my odbiorcy en.el. !!!!

-Czesio (2009-03-15 12:05:35)

Dzień Dobry!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Marszałek Elżbieta Witek w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...