Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Elewacje w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2018-07-19 14:07:02 (czytane: 2108)

Biłgoraj zawsze wyróżniał się spośród innych miast Rzeczypospolitej. Jego wizytówkę w dniu dzisiejszym tworzą - tak samo jak kiedyś - elewacje, czyli zewnętrzne powierzchnie ścian budynków. Co w takim razie powinniśmy wiedzieć o elewacjach?

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolZróżnicowany etnicznie Biłgoraj przez wiele wieków zdawał się być nieco odosobniony od innych polskich miast. Prężnie kwitnąc i rozwijając się w otoczeniu niezliczonych, naturalnych zalet lasów Puszczy Solskiej, stworzył własną, niepowtarzalną kulturę. Jednym z jej elementów jest nadal ciesząca oczy architektura Biłgoraju.

Czy nowobudowane i remontowane domy w Biłgoraju nadal wzbudzają zachwyt jego mieszkańców i turystów? Jak twierdzą niektórzy specjaliści budowlani, to warstwa tynku stanowi skórę właściwą, powłokę obiektu budowlanego, którą dostrzegamy gołym okiem i poprzez którą oceniamy walory podziwianego budynku. Wybór elewacji jest jednak nie tylko estetyczną potrzebą inwestora, bo stanowi ona ważną, ostateczną funkcję ochronną.

bilgoraj_1.jpg

Agresywne działanie wilgoci i wody to niezwykle poważne zagrożenie dla budynku. Dlatego zastosowany na obiekcie budowlanym tynk ma za zadanie być powłoką szczelną, uniemożliwiającą na przesiąknięcie wilgocią ścian zewnętrznych. Elewacja powinna jednocześnie bez problemów odparowywać wodę gromadzącą się wewnątrz murów budynku.

Ważną cechą elewacji jest jej odporność na zmiany pogody zachodzące w ciągu wszystkich pór roku. Tynk na budynku nie powinien pękać pod różnymi naprężeniami termicznymi. Mają one miejsce podczas różnic temperatur w ciągu doby. Tynk powinien więc mieć możliwość przenoszenia naprężeń. Jeśli tynk jest elastyczny, to spękania mu nie grożą. Dlatego produkty Weber mają jednocześnie wiele ważnych i przydatnych cech.

Reklama.

Systemy elewacyjne Weber zapewniają trwałe i oryginalne rozwiązania designerskie oraz stanowią funkcjonalną zaporę przed czynnikami zewnętrznymi. Innowacyjnym rozwiązaniem marki Weber w dziedzinie technologii elewacyjnych jest dekoracyjny tynk hydrofilowy w technologii AquaBalance. Tynk hydrofilowy posiada strukturę mikrokanalików, które powodują, że kropla wody spadając na elewację osiąga spłaszczony kształt, zwiększając w ten sposób powierzchnię parowania. Błyskawiczne wysychanie wody utrudnia porastanie ściany zewnętrznej budynku najróżniejszymi algami i grzybami.

Skład budowlany Ładny Dom, zlokalizowany przy ul. Droga Straceń 1941 - 1944, obok fabryki POL-SKONE to okoliczny lider w sprzedaży tynków elewacyjnych. Na dodatek, w Ładnym Domu nie tylko kupisz tynk hydrofilowy AquaBalance, ale dobierzesz samemu jego unikalny, każdy dowolny kolor korzystając ze znajdującego się tam mieszalnika tynków i farb Weber.

Jeśli więc chcesz zadbać o niezwykłą elewację swojego domu, odwiedź skład budowlany Ładny Dom w Biłgoraju, gdzie profesjonalna obsługa klienta podzieli się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: elewacja   biłgoraj   ładny dom   zewnętrzne powierzchnie ścian

Zobacz także

Świąteczne śniadanie - dopełnienie radości Zmartwychwstania (AUDIO)

Dodane: 2019-04-21 09:20 - Komentarze  (1)  czytane (332)

TAGI: wielkanoc, koszy wielkanocny, śniadanie wielkanocne, biłgorajKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.55.186.225

ds (2018-07-20 07:31:13)

Jaka bieda? Rób tanio to 2x zapłacisz.

men (2018-07-19 18:45:01)

HaHa -tu bieda az piszczy a ktos pisze o normalnosci i ciut ciut o luxusie -Ha ha - szok
Elewacje typu Bieda

mieszkaniec (2018-07-19 18:32:50)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Biłgoraj. Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci (AUDIO)

Z 1 stycznia 2019 roku mieszkańcy Biłgoraja zapłacą więcej za śmieci. Radni dziś - podjęli uchwałę w tej sprawie. W porównaniu z dotychczasowymi cenami, ceny wzrosły o ponad 10%. Dotyczy to zarówno odpadów zbieranych i odbieranych w sposób selektywny, jak i tych tzw. "niesegregowanych". -System musi się sam finansować - mówi Burmistrz Rosłan. więcej»

Biłgoraj. Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci (AUDIO)

Z 1 stycznia 2019 roku mieszkańcy Biłgoraja zapłacą więcej za śmieci. Radni dziś - podjęli uchwałę w tej sprawie. W porównaniu z dotychczasowymi cenami, ceny wzrosły o ponad 10%. Dotyczy to zarówno odpadów zbieranych i odbieranych w sposób selektywny, jak i tych tzw. "niesegregowanych". -System musi się sam finansować - mówi Burmistrz Rosłan. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zmartwychwstał Pan i żyje dziś! (FOTO)

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Tak dziś...

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny (FOTO, AUDIO)

W Kościele katolickim dziś Wielka Sobota. To dzień wyciszenia...

Misterium Męki Pańskiej (VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Dwie reprezentantki Ziemi Biłgorajskiej w finale Oueen of Poland Województwa Lubelskiego w ramach ogólnopolskiego Konkursu Queen of Poland 2019

Do wojewódzkiego finału zakwalifikowały się Bernadetta Kowal...

Siatkówka, kiermasz i otwarte serca dla Kubusia Pawęzki (FOTO)

W Biłgoraju odbył się turniej "siatkówki" połączony z piknikiem...

79. rocznica zbrodni katyńskiej (FOTO, VIDEO)

Mieszkańcy Biłgoraja i Powiatu Biłgorajskiego oddali cześć ofiarom...

Ogłoszenia