Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Elektroniczne zwolnienie to już standard

Dodał: red Data: 2019-08-22 12:26:28 (czytane: 793)

Rolę papierowych zwolnień lekarskich na dobre przejęły zaświadczenia elektroniczne. Dają pacjentowi sporo korzyści. Może on na przykład otrzymywać potwierdzenie na SMS lub e-mail o wystawieniu nowego zwolnienia.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj-Reforma wprowadzająca elektroniczne zwolnienia lekarskie to niewątpliwy sukces. Nie ma dziś grupy, która nie byłaby zadowolona z e-zwolnień. Od pacjentów, przez lekarzy, po płatników składek, każdy odczuwa korzyści z elektronicznej formy zaświadczenia lekarskiego - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. E-zwolnienia są powszechne od 1 grudnia ubiegłego roku. Od tego czasu do końca lipca do Oddziału ZUS w Biłgoraju wpłynęło ponad 170 tys. zwolnień lekarskich (649 tys. w całym województwie lubelskim). Prawie wszystkie to zaświadczenia elektroniczne. -Kiedy inne państwa, które wprowadziły elektroniczne zwolnienia kilka lub kilkanaście lat temu, mają nadal około 2 proc. zwolnień w formie papierowej, u nas „papier” to dziś rzecz znikoma - dodaje prof. Uścińska. W samym lipcu lekarze na terenie biłgorajskiego ZUS wypisali jedynie pięć papierowych druków, które wyszły z użycia (a 13 - w skali województwa), co stanowiło zaledwie 0,02% zwolnień.

eZLA_SMS.jpg

Nowe e-zwolnienie? Możesz dostać SMS z potwierdzeniem
Elektroniczne zwolnienie lekarskie przez internet trafia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz do pracodawcy, jeśli korzysta on z systemu udostępnionego przez ZUS. Pacjent również może obejrzeć szczegóły swojego zwolnienia w internecie. Wystarczy w tym celu zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). To bezpłatne.

Reklama.

Warto pamiętać, że na PUE można ustawić sobie subskrypcję powiadomień o nowych zwolnieniach. W kilka minut po wystawieniu e-zwolnienia przez lekarza powiadomienie przychodzi SMS-em lub e-mailem do chorego. Jest w nim informacja o okresie zwolnienia lekarskiego, numer zaświadczenia i nazwa pracodawcy pacjenta. Dzięki temu można mieć dane zwolnienia pod ręką, gdy są potrzebne. W PUE można też ustawić powiadomienia dla innych zdarzeń, np. gdy lekarz anulował zwolnienie albo je skorygował.

W PUE rejestrujemy się na jeden z kilku sposobów. Osoba, która ma podpis elektroniczny, zrobi to samodzielnie przez internet. Dostęp do PUE ZUS umożliwiają też niektóre banki – bezpośrednio ze swoich serwisów transakcyjnych. Login i hasło do PUE można także uzyskać w najbliższej placówce ZUS (wtedy potrzebny będzie dowód tożsamości).

/Małgorzata Korba/

Tagi: elektroniczne zwolnienia   zus   zakład ubezpieczeń społecznych   biłgoraj

Zobacz także

Koronawirus. Nowe informacje z Ministerstwa Zdrowia

Dodane: 2020-05-24 17:39 - Komentarze  (14)  czytane (34112)

TAGI: koronawirus, powiat biłgorajski, nowe przypadki zarażenia, zdrowie i urodaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.168.209

sa (2019-08-22 13:12:27)

"Kiedy inne państwa, które wprowadziły elektroniczne zwolnienia kilka lub kilkanaście lat temu, mają nadal około 2 proc. zwolnień w formie papierowej, u nas „papier” to dziś rzecz znikoma - dodaje prof. Uścińska. "
ale sukces. inni mają juz takie rozwiązanie kilka czy kilkanaście lat

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Suma odpustowa z parafii św. Jerzego w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nabór wniosków w ramach pilotażowego program „Aktywny Samorząd”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju informuje, że Rada Nadzorcza Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych podjęła uchwałę...