Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Eko - Challenge i sprzątanie lasu Dereźnia - Wola Dereźniańska - Sól (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-02-22 15:45:54 (czytane: 1754)

Coraz szersze kręgi zatacza społeczna akcja Biłgoraj "Eko - Challenge", polegająca na społecznym sprzątaniu terenów zielonych i walce z dzikimi wysypiskami oraz zaśmiecaniem lasów. Dziś odsłona akcji odbyła się w okolicach miejscowości Dereźnia - Wola Dereźniańska - Sól.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW akcję włączyło się kilkadziesiąt osób, w tym strażacy ochotnicy z OSP Wola Dereźniańska, Ruda Solska i Dereźnia. -W Biłgoraju nasza akcja przyjęła się bardzo dobrze, teraz włączają się w nią sąsiednie miejscowości. Dziś sprzątany był las przylegający do Biłgoraja, który niestety strasznie jest zaśniecony. Z jeden strony są to śmieci w przydrożnych rowach z drugie jakieś dzikie wysypiska opon czy po prostu śmieci zwiezione z gospodarstw domowych. Akcję sprzątania dziś organizują druhowie strażacy oraz mieszkańcy miejscowości m. in. Dereźnia, Wola Dereźniańska, Ruda Solaka czy Sól, a my się przyłączamy. Wspólnie robimy coś dobrego - zaznacza Piotr Swacha Biłgoraj "Eko - Challenge".

sprzatanie_lasu.JPG

-Dużo się mówi o problemie zaśmiecania lasów. Wywieszane są tabliczki zakazujące tego, ale to są działania prewencyjne ważne ale widać nie wystarczające, stąd potrzeba konkretnych działań - zaznacza druh Mateusz Oleszczak. Jak dodaje druh Mariusz Rataj zaśmiecona okolica przede wszystkim świadczy o jej mieszkańcach. -Śmieci w lesie się pojawiają, nie wierzę, że wywożą je mieszkańcy sąsiednich miejscowości, bo tu każdy każdego zna, ale źle o nas świadczą. Jakieś latające reklamówki, puste butelki w rowach czy worki pełne odpadów. Chcemy coś z tym zrobić i to jedne z przejawów naszego działania - dodaje.

sprzatanie_lasu_1.jpg

Organizatorzy akcji zwracają uwagę także na fakt, że przez te lasy przebiegają szlaki turystyczne rowerowe i piesze, z których coraz częściej korzystają turyści.  -Skoro te lasy przylegają do naszych miejscowości nie chcemy się ich wstydzić, chcemy by były piękne zadbane i dobrze świadczyły o mieszkańcach. Poza tym robimy to także dla przyrody, czyste lasy to zdrowe powietrze i piękna przyroda - zaznacza.

Reklama.

Obok strażaków w akcję zaangażowali się także mieszkańcy, w tym rodzice z dziećmi. -Cieszy to, że jest taka pozytywna odpowiedź od społeczeństwa. Cieszy udział młodzieżowych drużyn strażackich czy dzieci. To lekcja wychowania i dobry przykład. Pokazanie, że razem możemy zrobić coś dla dobra wszystkich. W tej chwili mamy worki i rękawice do zbierania śmieci. Są dostępne samochody, które zawożą uczestników w konkretne miejsca oraz zabezpieczony samochód z przyczepą by śmieci posortowane odbierać i zawozić w miejsce, sąd zabierze je PGK. Mamy także w obwodzie ciągnik z większą przyczepą, który może wjechać do lasu. Więc akcja jest udana - podkreśla sołtys Woli Dereźniańskiej, Henryk Rzeźnik.

sprzatanie_lasu.jpg

Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 52

Tagi: akcja eko - challenge   sprzątanie lasu   gmina biłgoraj   wola dereźniańska

Zobacz także

Koronawirus w Polsce i na Lubelszczyźnie. Śledzimy najnowsze informacje [Aktualizacja: 8 kwietnia 2020 r., godz. 19:00]

Dodane: 2020-04-08 19:00 - Komentarze  (26)  czytane (21332)

TAGI: koronawirus, epidemia, biłgoraj, stan epidemiiKomentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.188.251

(2020-02-24 13:45:25)

A gdzie są samorządy, gospodarka komunalna, Straż Leśna, Straż Miejska i inne służby. Przecież mieszkaniec/podatnik PŁACI im. A może ci z 500+ też by raz na miesiąc ruszyli 4-litery i coś dla swoich "darczyńców" zrobili. Brałem udział w tej eco-challenge i muszę powiedzieć, że jak zobaczyłem śmieciory po kilku dniach w sprzątanych przez nas okolicach, to zwątpiłem w sens tej akcji.

Bezsilny (2020-02-24 10:31:08)

Z nadleśnictwem jeszcze chyba nikt nie wygrał, bo dla nich najważniejsza jest KASA ze sprzedaży drewna i nieodparta chęć zameldowania przełozonym wykonania zadania.

(2020-02-23 14:05:26)

Surowo karać winnych zaśmiecania , próbować ustalić . Czasem to się udaje.

(2020-02-23 11:58:18)

sami nasmiecili to i sprzataja przeciez nikt tam z Bukowy smieci nie wyrzucal

Gajowy (2020-02-22 21:17:34)

Jeszcze troche i takie akcje będą wspomnieniem. Okolice Biłgoraja są bezlitośnie trzebione przez Nadleśnictwo. Powód to bezkarność Nadleśnictwa i brak prężnej organizacji, która powiedziałaby stanowcze NIE NISZCZENIU NASZEGO WSPÓLNEGO DOBRA JAKIM SĄ LASY. Pod pozorem planowej gospodarki Biłgoraj jest pozbawiany swego największego bogactwa. Zobaczcie co widać tylko z drogi (a ile jest cięć niewidocznychz drogi) w kierunku na Ciosmy, Grromada - Bukowa (droga leśna), za zalewem Bojary, kierunek na Rapy Dylańskie, a już największe spustoszenia są w kierunku naWolę Małą i Edwardów.

buahahahaaha (2020-02-22 21:07:41)

jakiś typ wyrzucił też faktury buahahahaaha

wyrzucać śmieci do lasu też trza umieć !!!

Gajowy (2020-02-22 21:06:27)

Jeszsze trochę i takie akcje przejdą do lamusa, bo nie będzie czego sprzątać. Rozejrzycie sie po okolicy. Biłgoraj jest sukcesywnie pozbawiany lasów. Cięcie po do cięciu fundowane przez Nadleśnictwo Biłgoraj na wszystkich kierunkach: droga na Ciosmy, droga leśna Gromada - Bukowa, tereny za zalewem Bojary, droga na Ray Dylańskie, a już najbardziej przetrzebione sa lasy w kierunku na Wolę Małą i Edwardów.

(2020-02-22 20:56:15)

(2020-02-22 17:38:16)

Może szlachta z JRG weźmie przykład.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Wybory korespondencyjne - czym są i czy wejdą w życie?

Wielkopostne rekolekcje internetowe

Wsparcie z ZUS w ramach tarczy antykryzysowej

Gorzkie żale - część II

Wojska Obrony Terytorialnej w służbie podczas epidemii koronawirusa

Pomoc dla Ekwadoru. Siostra z Biłgoraja prosi o pomoc

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Złóż życzenia świąteczne za pośrednictwem bilgoraj.com.pl

2020-03-31 - 2020-04-13

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

XVII sesja VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju. Po transmisji NA ŻYWO na bilgoraj.com.pl do obejżenia zapis VIDEO

XVII sesja VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju odbyła się w dniu 27 lutego 2020 roku o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Starostwa...