Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Edukacja Rowerowa 2.0 - czas na zajęcia dla uczniów

Dodał: red Data: 2019-06-11 14:03:48 (czytane: 2015)

W Biłgoraju ruszyły zajęcia praktyczne dla uczniów szkół podstawowych w ramach działania Edukacja Rowerowa 2.0, to kolejny krok po zajedziach dla nauczycieli. -Dziś wiedza teoretyczna nie gwarantuje bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ważne jest je wykorzystanie praktyczne oraz konkretne umiejętności - mówi Aleksander Wiącek z Fundacji Mobilności Aktywności.Zajęcia dla uczniów rozpoczynają się od przypomnienia i utrwalenia wiedzy teoretycznej i przepisów ruchu drogowego. Ważnym elementem jest także sprawdzenie sprawności roweru i jego przygotowania do wyjazdu na drogę. -Sprawny rower to podstawa, muszą działać hamulce, musi być naciągnięty dobrze łańcuch oraz muszą być napompowane opony. Trzeba mieć także odblaski z przodu i z tyłu oraz światło. Ważny jest także dzwonek, błotniki i zapięcie do roweru - mówi Mateusz Marzec ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.

edukacja_rowerowa_2_0_bilgoraj.JPG

Rozpoczęta działania, to seria bezpłatnych zajęć z praktycznej edukacji rowerowej dedykowania uczniom klas młodszych szkół podstawowych. Uczestnicy muszą posiadać kartę rowerową. -Zaczynamy, po sprawdzeniu stanu technicznego roweru od sprawności koordynacyjnych czyli jazdy na wprost wystawiania ręki, odwracania głowy i jednoczesnego sygnalizowania manewrów oraz hamowania. Po tym wszystkim wyjeżdżamy na objazd Miasta. Tam sprawdzamy w praktyce jak uczniowie poruszają się na rowerach w ruchu drogowym - informuje Aleksander Wiącek z Fundacji Mobilności Aktywności.

Reklama.

W terenie sprawdzane jest i korygowane zachowanie na skrzyżowaniach, w tym na skrzyżowaniach równorzędnych, na skrzyżowaniach z podporządkowaniem czy ze znakiem stop. Uczniowie sprawdzani są także odnośnie przejazdów po ścieżkach i psach rowerowych i na ćwiczeniach indywidualnych umiejętności. -W ten sposób chcemy uczyć i pokazywać jak bezpiecznie jeździć na rowerze. Pamiętajmy, że sucha teoria która jest na karcie rowerowej nie wystarcza. Konieczny jest element praktyki. Jest to wstęp do zmian, które chcemy aby w Polsce wystąpiły. Bardzo się cieszymy, że Biłgoraj - jako jedno z nielicznych miast w kraju - takie zajęcia ma - dodaje Wiącek.

edukacja_rowerowa_2_0_bilgoraj_1.JPG

Tydzień szkoleń zakończy przejazd rowerowy ulicami Biłgoraja pn. „Edukacja Rowerowa 2.0 - przez praktykę do bezpieczeństwa”. Na zakończenie przejazdu wśród uczestników zostaną przeprowadzone konkursy i losowanie nagród, w tym książek o tematyce rowerowej.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: edukacja rowrrowa 2.0   szkolenia dla uczniów   bezpieczeńśtwo w ruchu drogowym   biłgoraj

Zobacz także

Uderzył w betonowy przepust

Dodane: 2022-01-10 11:06 - Komentarze  (0)  czytane (1783)

TAGI: wypadek drogowy, gmina biłgoraj, uderzył w przepust, policja biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.230.9.187

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia