Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dziś ruszają konsultacje stacjonarne dla wszystkich uczniów w szkole

Dodał: red Data: 2020-06-01 12:00:41 (czytane: 796)

Od 1 czerwca szkoły podstawowe i średnie mają obowiązek zorganizowania konsultacji stacjonarnych dla wszystkich chętnych uczniów. Harmonogramy przygotowują placówki. Informacje do uczniów i rodziców podawane są za pośrednictwem dziennika elektronicznego bądź stron internetowych placówek.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolZgodnie wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami maja zapewnić konsultacje, zarówno indywidualne jak i grupowych dla uczniów. Obywać się one mają stacjonarnie w placówkach. Na władzach szkół spoczywa także obowiązek przygotowania procedur związanych m. in. z wejściem i wyjściem ze szkoły, kwestie związane z przebywaniem w placówce, w tym te związane z korzystaniem z szatni, sal lekcyjnych, szkolnej biblioteki. W grupie na konsultacji może być do 12 uczniów. Klasy mają być wietrzone, oraz dezynfekowane mają być ławki, klamki czy inne przedmioty, których dotykają uczniowie. Uczniowie mają zachowywać dystans między sobą, a przed wejściem do szkoły zdezynfekować ręce. Mają również obowiązek korzystać z własnych podręczników oraz przyborów szkolnych.

Czytaj także: Konsultacje dla maturzystów. Ostatni gwizdek, by ugruntować wiedzę

-Konsultacje prowadzone będą ze wszystkich przedmiotów i dotyczyły będą różnych aspektów procesu dydaktycznego - wyjaśnia Adam Balicki, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. -Obok utrwalenia wiedzy, pomocy w nadrobieniu braków czy zaległości i wyjaśnień ważnych elementów podstawy programowej, służyć będą także poprawie ocen. Spowodowane jest to kończącym się rokiem szkolmy oraz pewnymi problemami, jakie w ocenianiu sprawia zdalne nauczanie - dodaje. Prowadząc lekcje on-line, nauczyciel nie ma pewności, czy uczeń pracuje sam. Do tego dochodzą kwestie nie do końca miarodajnych "sprawdzianów" przez internet, czy kwestie odpytywania za pośrednictwem komunikatorów.

konsultace_dla_uczniow.JPG

-Jedne uczeń może dobrze się czuć w wypowiedziach ustnych, innemu może sprawiać to problemy i trudności. W szkole ocena jest całościowa, bo obok odpowiedzi są kartkówki, sprawdziany, wypracowania, które oceniają samodzielną pracę ucznia. Do tego dochodzi obserwacja uczniów podczas zajęć czy ich aktywność. Na pewno ten kontakt bezpośredni z uczniem, by jak najsprawiedliwiej go ocenić jest potrzebny - wyjaśnia dyrektor Balicki.

Czytaj także: Rok przed dyplomem

Od dziś także, szkoły mogą organizować zajęcia praktyczne dla uczniów klas III szkół branżowych I stopnia oraz zajęcia praktyczne z zakresu nauki jazdy dla uczniów klas III technikum. To umożliwienie uczniom lepszego przygotowanie się do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i praktyczne sprawdzenie - w warunkach rzeczywistych - wiedzy zdobytej w szkole. Zajęcia można realizować po uzyskaniu zgody ucznia, a w przypadku gdy jest on niepełnoletni, po uzyskaniu zgody rodzica lub opiekuna prawnego.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: koronawirus   epidemia   oświata biłgoraj   konkultacje stacjonarne dla uczniów

Zobacz także

Bieżnia dla przedszkolaków oddana do użytku (FOTO)

Dodane: 2020-07-08 12:15 - Komentarze  (1)  czytane (577)

TAGI: bieżnia tartanowa, przedszkolaki, katolickie przedszkole, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.191.145

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia