Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dziewica Maryja

Dodał: red Data: 2019-12-31 18:31:56 (czytane: 1405)

Początek roku kalendarzowego jest okazją dla Kościoła do wychwalania początku zbawienia. Ten nowy początek został nam ludziom dany dzięki Wcieleniu Syna Bożego w łonie Maryi Dziewicy. Kim jest ta wyjątkowa Niewiasta, Którą tak czci Kościół Katolicki, że poświęca Jej Uroczystość, że wielbi ją w modlitwie „Pozdrowieniem Anielskim” i różańcu, że kochamy Ją raz za razem z większym szacunkiem pamięta także podczas Mszy Świętej?

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 2, 16 - 21):
Pasterze pospiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli.
Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane.
Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.

maryja.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Początek roku kalendarzowego jest okazją dla Kościoła do wychwalania początku zbawienia. Ten nowy początek został nam ludziom dany dzięki Wcieleniu Syna Bożego w łonie Maryi Dziewicy. Kim jest ta wyjątkowa Niewiasta, Którą tak czci Kościół Katolicki, że poświęca Jej Uroczystość, że wielbi ją w modlitwie „Pozdrowieniem Anielskim” i różańcu, że kochamy Ją raz za razem z większym szacunkiem pamięta także podczas Mszy Świętej? Czy Maryja zasługuje na tę cześć? Kiedy zadajemy takie pytanie, powinniśmy rozważyć powód, dla którego to wszystko się dzieje. Prawdziwym fundamentem całego zaszczytu, jaki chrześcijanie nadają Maryi, jest to, że Bóg wybrał ją na Matkę – Wcielonego Syna Bożego. Jezus, Który w łonie Dziewicy przybrał ludzkie ciało jest jednocześnie Odwiecznym Synem Bożym, jest prawdziwym i pełnym objawieniem Boga. W Jezusie są dwie natury – Boska i ludzka. Są one jednością w Osobie Boskiego Słowa.

Maryja jest bramą, przez którą Jezus Chrystus chciał wejść na ten świat. Odwieczne Słowo Boga nie mogłoby inaczej przyjąć prawdziwej ludzkiej natury. Jego narodziny z Dziewicy są świadectwem prawdziwego człowieczeństwa naszego Zbawiciela.

Bóg stał się jednym z nas, ponieważ zaakceptował wszystko, co ludzkie oprócz grzechu – dlatego mógł nas odkupić. Wszystko, co zaakceptował Syn Boży, zostało włączone w relację z Ojcem w niebie. Tak więc przez Syna Bożego staliśmy się „synami w Synu”, prawdziwymi dziećmi Bożymi. Bóg ukazał swoją najgłębszą istotę – Miłość. Takie jest przesłanie Bożego Narodzenia, a tej Tajemnicy nie można zrozumieć bez udziału Najświętszej Maryi Panny.

Stąd dzisiaj szczególnie czcimy Ją jako prawdziwą Matkę Boga, jako „Theotókos”. Narodzone z Niej Dziecko jest odwiecznym Synem Bożym, drugą Boską Osobą. Maryja może mówić do Jezusa za Ojcem Niebieskim: jesteś moim umiłowanym Synem.

Nowe narodzenie dzieci Bożych dla królestwa niebieskiego nie nastąpi bez Maryi, Matki Bożej. Tak jak cudownie zapowiedź i zrodziła Głowę Kościoła – Chrystusa, tak też cudownie przyjmuje i rodzi członków tej Wspólnoty – każdego z nas, którzy należymy do mistycznego Ciała Chrystusa.

Jako Matka Boża Maryja jest także archetypem Kościoła. Jest Kobietą, Która mówi nam także o Boskim życiu. Otrzymaliśmy to przez Kąpiel Odrodzenia – Chrzest Święty. Jeśli chcemy, abyśmy nie zagubili łaski tego Sakramentu, ale ją rozwijali, wówczas dobrze byłoby, gdybyśmy nawiązali kontakt z Maryją. Każdy, kto poleca się Jej z dziecięcą ufnością jest w dobrych rękach. Zaszczytem Maryi jest dobrze prowadzić nas przez życie i przedstawić każdego wierzącego Swojemu Synowi, Jezusowi Chrystusowi.

„Matka Boża Maryja” - ta prawda jest dla nas zbyt wielka, aby ją zrozumieć. Artyści i poeci, śpiewacy i muzycy mieli rację, gdy wielbiąc wielką tajemnicę, dzięki której sam Bóg zstępuje do nas i staje się Dzieckiem z ziemskiej Matki, przedstawiali Maryję z podziwem i miłością. Niebo dotyka ziemi. Człowiek może nosić Boga w dziewiczym łonie. Boga, który sam jest władcą na wieki i niesie ze sobą niebo i ziemię. Bóg oddaje się ludziom. Powierza się nam jako Dziecko. Powierza się Kobiecie, od Której chce otrzymać całą miłość, jakiej potrzebuje dziecko. O Maryjo dziękuję, że powiedziałeś „tak” Boskiemu planowi.

Niech rok 2020 będzie rokiem zbawienia, w którym z dnia na dzień będzie się objawiało, że Jezus Chrystus odkupił nas i że kroczy z nami po ścieżkach naszego życia. Zaś wstawiennictwo Matki Najświętszej niech nam towarzyszy, abyśmy chętnie uciekali się pod Jej obronę.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: dziewica maryja   nowy rok   świętej bożej rodzicielki   ks. sławomir korona

Zobacz także

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Dodane: 2020-05-27 16:59 - Komentarze  (0)  czytane (2483)

TAGI: i komunia święta, koronawirus, biłgoraj, kościół katolickiKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.83

jomag (2020-01-01 13:21:58)

A tak coś swoimi słowami?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ujęli nietrzeźwego kierowcę

Grupa osób zatrzymała nietrzeźwego 19-latka, który pomimo wypitego alkoholu wsiadł za kierownicę audi. Mężczyzna ponadto jak ustalili...