Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju otwarty. Zobacz jak wygląda i co oferuje (VIDEO)

Dodał: red Data: 2020-11-25 09:31:00 (czytane: 4090)

Oddany do użytku został Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju. Mieści się on w budynku Centrum Usług Wspólnych. Obecnie trwa rekrutacja uczestników oraz kompletowanie personelu. Zobacz co przygotowano dla seniorów.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajProjekt „Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju realizowany jest w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa lubelskiego na lata 2014 - 2020, Osi priorytetowej 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne,. Koszt ogółem całego zadania wynosi 1,6 mln zł, a dofinansowanie niespełna 1,5 mln zł. Dofinansowanie projekt obejmuje utworzenie, wyposażenie i funkcjonowanie w okresie od maja 2020 roku, do maj 2023 roku. -Instytucja ma swoja siedzibę w odbudowanym budynku, który został wykonany w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa lubelskiego na lata 2014 - 2020, Osi priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich. Jest to te same działanie z którego była wykonana z którego było finansowane przedsięwzięcie związane z Placem Wolności - informuje Maciej Swatowski inspektor ds. promocji gospodarczej, programów krajowych i zagranicznych Referatu Planowania i Realizacji Inwestycji Urząd Miasta Biłgoraj.

dzienny_dom_pomocy_dla_seniorow_bilgoraj_2.JPG

-Zapraszamy wszystkich mieszkańców Biłgoraja, w wieku powyżej 60 lat, nieaktywnych zawodowo do skorzystania z naszej oferty. Chcemy zapewnić osobom starszym pomoc i zagospodarować ich czas wolny od godziny 7:00 do 15:00 - zaznacza Beata Malec, kierownik Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju. Oferta Dziennego Domu Pomocy Obejmuje bogate spektrum dotyczące zarówno sfery psychofizycznej uczestników. -Chcemy to miejsce tworzyć wspólnie z uczestnikami, tak by czuli się tutaj jak u siebie w domu, by mogli realizować swe pasje, zainteresowania czy pomysły - dodaje Beata Malec.

dzienny_dom_pomocy_dla_seniorow_bilgoraj_1.JPG

Uczestnicy będą mogli skorzystać z zajęć ruchowych w sali rehabilitacyjnej z odpowiednim sprzętem, będą zajęcia terapeutyczne manualne, są przygotowane stanowiska komputerowe, na których prowadzone będą zajęcia z obsługi komputera i poruszania się seniora w Internecie. -Mamy bardzo dobrze wyposażoną świetlicę telewizyjną, jest biblioteka, są czasopisma, jest kącik gier. Można się wyciszyć, porozmawiać ze znajomymi, czy twórczo spędzić czas. Jest także sala do muzykoterapii oraz dobrze wyposażona kuchnia dostępna dla uczestników, gdzie także  można realizować swe pasje cukiernicze czy kulinarne - podkreśla kierownik Domu.

Reklama.

Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów zapewnia uczestnikom także transport z i do domu oraz obiad z dwóch dań. W placówce będzie także pielęgniarka i opiekuna medycznego, a budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. -Maksymalna odpłatność dla osoby, która będzie uczestnikiem a jest samotna to 200 zł miesięcznie, a dla osoby która mieszka w rodzinie to jest 280 zł miesięcznie. Osoby z niskimi świadczeniami mogą być zwolnione całkowicie z kosztów. Wszystko wyjaśniamy podczas wypełniania dokumentów zgłoszeniowych - wyjaśnia Beata Malec.

Czytaj także: Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka (VIDEO)

Obecnie trwa jeszcze rekrutacja uczestników (do 30 listopada br.) oraz kompletowanie personelu. Zarówno seniorzy/uczestnicy jak i osoby zainteresowane podjęciem pracy w Dziennym Domu Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju mogą otrzymać wyczerpujące informacje pod numerem telefonu 663 033 900 lub w siedzibie placówki przy ul. Kościuszki 28. Zajęcia dla seniorów ruszyć mają po złagodzeniu obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią Covid-19.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: dzienny dob pomocy dla seniorów   biłgoraj   rewitalizacja placu wolności   centrum usług wspólnych

Zobacz także

Poprawa transgranicznego systemu ochrony środowiska w gminie Księżpol i w mieście Czerwonograd na Ukrainie

Dodane: 2021-04-16 08:53 - Komentarze  (1)  czytane (776)

TAGI: gmina księżpol, oczyszczalnia ścieków, powiat biłgorajski, współpraca transgranicznaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.250.105

więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych (VIDEO)

Na finiszu są przygotowania by w powiecie biłgorajskim otworzyć...

Kolejne samorządy z naszego regionu z dofinansowaniem na instalacje fotowoltaiczne i projekty związane z OZE

Kolejne cztery samorządy powiatu biłgorajskiego otrzymały wsparcie...

GOK w Łukowej pozyskał środki na remont cmentarza w Osuchach

Ponad 178 tys. zł pozyskała dyrekcja i pracownicy GOK w Łukowej...

Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół średnich powiatu biłgorajskiego (FOTO, VIDEO)

Samorząd powiatowy, wspólnie ze szkołami średnimi dla których...

Zostaw 1 procent podatku w powiecie biłgorajskim

1% to nie darowizna. Przekazując 1% decydujemy, że część naszego...

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – dlaczego warto?

W okresie ferii zimowych wiele rodzin decyduje się na zimowe...

Ogłoszenia