Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju otwarty. Zobacz jak wygląda i co oferuje (VIDEO)

Dodał: red Data: 2020-11-25 09:31:00 (czytane: 3399)

Oddany do użytku został Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju. Mieści się on w budynku Centrum Usług Wspólnych. Obecnie trwa rekrutacja uczestników oraz kompletowanie personelu. Zobacz co przygotowano dla seniorów.Projekt „Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju realizowany jest w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa lubelskiego na lata 2014 - 2020, Osi priorytetowej 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne,. Koszt ogółem całego zadania wynosi 1,6 mln zł, a dofinansowanie niespełna 1,5 mln zł. Dofinansowanie projekt obejmuje utworzenie, wyposażenie i funkcjonowanie w okresie od maja 2020 roku, do maj 2023 roku. -Instytucja ma swoja siedzibę w odbudowanym budynku, który został wykonany w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa lubelskiego na lata 2014 - 2020, Osi priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich. Jest to te same działanie z którego była wykonana z którego było finansowane przedsięwzięcie związane z Placem Wolności - informuje Maciej Swatowski inspektor ds. promocji gospodarczej, programów krajowych i zagranicznych Referatu Planowania i Realizacji Inwestycji Urząd Miasta Biłgoraj.

dzienny_dom_pomocy_dla_seniorow_bilgoraj_2.JPG

-Zapraszamy wszystkich mieszkańców Biłgoraja, w wieku powyżej 60 lat, nieaktywnych zawodowo do skorzystania z naszej oferty. Chcemy zapewnić osobom starszym pomoc i zagospodarować ich czas wolny od godziny 7:00 do 15:00 - zaznacza Beata Malec, kierownik Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju. Oferta Dziennego Domu Pomocy Obejmuje bogate spektrum dotyczące zarówno sfery psychofizycznej uczestników. -Chcemy to miejsce tworzyć wspólnie z uczestnikami, tak by czuli się tutaj jak u siebie w domu, by mogli realizować swe pasje, zainteresowania czy pomysły - dodaje Beata Malec.

dzienny_dom_pomocy_dla_seniorow_bilgoraj_1.JPG

Uczestnicy będą mogli skorzystać z zajęć ruchowych w sali rehabilitacyjnej z odpowiednim sprzętem, będą zajęcia terapeutyczne manualne, są przygotowane stanowiska komputerowe, na których prowadzone będą zajęcia z obsługi komputera i poruszania się seniora w Internecie. -Mamy bardzo dobrze wyposażoną świetlicę telewizyjną, jest biblioteka, są czasopisma, jest kącik gier. Można się wyciszyć, porozmawiać ze znajomymi, czy twórczo spędzić czas. Jest także sala do muzykoterapii oraz dobrze wyposażona kuchnia dostępna dla uczestników, gdzie także  można realizować swe pasje cukiernicze czy kulinarne - podkreśla kierownik Domu.

Reklama.

Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów zapewnia uczestnikom także transport z i do domu oraz obiad z dwóch dań. W placówce będzie także pielęgniarka i opiekuna medycznego, a budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. -Maksymalna odpłatność dla osoby, która będzie uczestnikiem a jest samotna to 200 zł miesięcznie, a dla osoby która mieszka w rodzinie to jest 280 zł miesięcznie. Osoby z niskimi świadczeniami mogą być zwolnione całkowicie z kosztów. Wszystko wyjaśniamy podczas wypełniania dokumentów zgłoszeniowych - wyjaśnia Beata Malec.

Czytaj także: Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka (VIDEO)

Obecnie trwa jeszcze rekrutacja uczestników (do 30 listopada br.) oraz kompletowanie personelu. Zarówno seniorzy/uczestnicy jak i osoby zainteresowane podjęciem pracy w Dziennym Domu Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju mogą otrzymać wyczerpujące informacje pod numerem telefonu 663 033 900 lub w siedzibie placówki przy ul. Kościuszki 28. Zajęcia dla seniorów ruszyć mają po złagodzeniu obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią Covid-19.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: dzienny dob pomocy dla seniorów   biłgoraj   rewitalizacja placu wolności   centrum usług wspólnych

Zobacz także

Komenda Powiatowa PSP podsumowała 2020 rok

Dodane: 2021-01-10 09:48 - Komentarze  (0)  czytane (956)

TAGI: kp psp biłgoraj, straż pożarna, biłgoraj, zagrożenie pożaroweKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.108.182

więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Gmina Tarnogród ma budżet na 2021 rok

Budżetowej gminy Tarnogród na 2021 rok zakłada dochody w wysokości...

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować...

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie biłgorajskim (TERMINY i MIEJSCA DYŻURÓW)

Na terenie całej Polski funkcjonuje ponad 1 500 punktów darmowej...

Rekordy czytelnicze dzieci. Filia nr 1 dla Dzieci i Młodzieży podsumowała 2020 rok (WYNIKI)

Puszkin powiedział, że czytanie to najlepszy sposób uczenia się,...

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021 (VIDEO)

-Jednym z najważniejszych priorytetów działalności samorządu...

Trzy oblicza pizzy - poznaj je wszystkie

Pizza to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych przysmaków...

Ogłoszenia