Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień z Ekologią

Dodał: red Data: 2018-06-05 09:15:04 (czytane: 1550)

4 czerwca 2018 roku w sali widowiskowej Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury odbył się kolejny cykl imprez ekologicznych pod hasłem "Przyjaźni środowisku”. Tego dnia odbyły się olimpiada wiedzy ekologicznej, konkurs plastyczny i pokaz mody ekologicznej.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW tym roku do ekologicznych zmagań stanęli uczniowie placówek z Gminy Tarnogród. Były to Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, Szkoła Podstawowa im. Marii Curie - Skłodowskiej w Tarnogrodzie, Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej oraz Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie. Imprezę występem uświetniał Zespół Wokalny „Lawenda” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie.

ekologia_tarnogrod__1_.jpg

Konkurencje oceniała komisja w składzie Elżbieta Kyc - dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy, Joanna Puchacz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie i Renata Ćwik - dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Po zakończeniu wszystkich konkurencji komisja ogłosiła wyniki. W olimpiadzie wiedzy ekologicznej I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Różańca Drugiego (29 pkt.), II miejsce ex aequo – Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej (26 pkt.) i Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie (26 pkt.). Na III miejscu uplasowali się uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie (21 pkt).

Reklama.

W konkursie plastycznym wszystkie pary reprezentujące poszczególne szkoły zostały nagrodzone. W pokazie mody ekologicznej, również wszystkie osoby zostały nagrodzone. Każdy uczestnik olimpiady, pokazu mody i konkursu plastycznego otrzymał nagrodę w postaci smartwatcha, a szkoły okolicznościowe dyplomy. Zwieńczeniem ekologicznego dnia był interaktywny spektakl dla młodych widzów „MASZYNA ZMIAN” w wykonaniu aktorów Krakowskiego Impresariatu Artystycznego „Rondo” oraz Teatru „Wrzos” z Krakowa. Spektakl opowiadał o królewskiej rodzinie mieszkającej na dalekiej planecie i o dwojgu małych książętach, Balbince i Albinku spędzających czas na zabawach i psotach. Pewnego dnia siostra Albinka księżniczka Balbinka przypadkowo psuje maszynę do oczyszczania powietrza- świat pogrąża się w półmroku, a na dodatek większość mieszkańców planety bagatelizuje problem zanieczyszczenia środowiska – mieszkańcy planety palą papierosy, zaśmiecają okolicę i jedzą w nadmiarze frytki i hamburgery zamiast pysznych jabłek z królewskich ogrodów... Książę postanawia wyruszyć z misją ratunkową… Interaktywność przedstawienia zapraszającego dzieci do wspólnego w nim udziału, świetny kontakt aktorów z młodą publicznością, sprawiła dużo śmiechu i wspólnej, dobrej zabawy.

ekologia_tarnogrod__2_.jpg

Na koniec członkinie komisji podziękowały wszystkim opiekunom, którzy przygotowali dzieci i młodzież do poszczególnych konkurencji. Renata Ćwik dziękowała natomiast uczniom i nauczycielom za udział w Dniu z Ekologią. „Dzień z Ekologią” finansowany był przez Burmistrza Tarnogrodu i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Wparcia udzieliła także firma MODEL Opakowania Sp. z o.o.

/TOK/

Tagi: dzień z ekologią   tok tarnogród   gmina tarnogród   oświata biłgoraj

Zobacz także

Stan epidemii, a opłaty za przedszkole i żłobek

Dodane: 2020-04-06 12:29 - Komentarze  (0)  czytane (379)

TAGI: stan epidemii, koronawirus, przedszkola, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.76.196

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia