Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-05-10 16:35:27 (czytane: 4298)

Święto strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, składało się z dwóch części. Pierwszą była uroczysta Msza święta sprawowana przez ks. Krzysztofa Gajewskiego w kościele św. Jerzego w Biłgoraju; drugą uroczysty apel na placu przed budynkiem Komendy.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW uroczystościach - obok strażaków biłgorajskiej Komendy i przedstawicieli biłgorajskich służb mundurowych - uczestniczył poseł Piotr Olszówka, starszy brygadier Piotr Zmarz zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, przedstawiciele władz samorządowych, emerytowani strażacy PSP, przedstawiciele instytucji, z którymi straż na co dzień współpracuje oraz zaproszeni goście.

dzien_strazaka_1.JPG

-Wszystkich państwa bardzo serdecznie i bardzo się cieszę z państwa obecności. Państwowa Straż Pożarna powstała na mocy ustawy z 1991 roku jako zawodowa, umundurowana i wyposażona w specjalistyczny sprzęt formacja przeznaczona do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Wówczas także rozpoczęło się wdrażanie przyjętych unormowań i realizacja licznych zadań z zakresu ratownictwa. Ważną rzeczą było utworzenie Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, który rozpoczął funkcjonowanie 1 stycznia 1995 roku. W kolejnym czasie system rozbudowywano, włączając do niego najbardziej mobilnych jednostek OSP. Na terenie Powiatu Biłgorajskiego, na chwilę obecną włączonych jest do niego 18 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Realizowano także edukację pożarniczą i poprawę służby strażaków. Zmieniło się wyposażenie techniczne oraz formy i metody działań kontrolno rozpoznawczych Straży Pożarnej. Przybywało także obowiązków, co powodowało konieczność podnoszenia kwalifikacji strażaków i zakup specjalistycznego wyposażenia. To wszystko spowodowało, że jesteśmy dziś mobilną i nowoczesną służbą ratowniczą, stanowiącą ważne ogniwo systemu bezpieczeństwa wewnętrznego kraju. Na terenie Powiatu Biłgorajskiego możemy pochwalić się sprawnie i profesjonalnie funkcjonującym system ratowniczo - gaśniczym - mówił Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju, starszy brygadier Wiesław Krent.

wieslaw_krent.JPG

Po powitaniu gości, odśpiewaniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt, dokonano poświecenia nowo zakupionej łodzi ratunkowej, z której korzystać będzie Specjalistyczna Grupa Wodno - Nurkowa Lublin 4 Biłgoraj oraz strażacy PSP. Podczas uroczystości został odczytany list okolicznościowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Andrzeja Dudy. Następnie w uznaniu zasług dla społeczeństwa oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych strażakom tutejszej jednostki zostały wręczone odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Był także przewidziany czas na wystąpienia gości.

dzien_strazaka.JPG

-Strażak to symbol poświęcenia i odwagi, ktoś na kogo zawsze można liczyć i na kim nigdy się nie zawiedziemy - mówił cytując Prezydenta RP starszy brygadier Piotr Zmarz. -Jest to bardzo pochlebna dla nas opinia. Na taką opinię pracujemy wspólnie zarówno strażacy PSP jak i OSP. Pełnicie służbę odpowiedzialnie, z oddaniem i wyjeżdżając na każde wezwanie. Za taką służbę w imieniu Komendy Głównej, Komendy Wojewódzkiej i własnym chcę wszystkim podziękować i powiedzieć, doceniamy to co robicie. Dziś jest także okazja by podsumować to co się udało dokonać w minionym roku. Cały czas staramy się doposażać nasze komendy, jednostki OSP, modernizujemy budynki, szkolimy strażaków. To wszystko wydatki liczone w milionach złotych nastawione na budowę filaru bezpieczeństwa jakim jest Straż Pożarna. Trafiły także dodatkowe środki na podwyżki uposażeń strażaków. Aspiracje są większe, ale i ten aspekt socjalno bytowy strażaków uległ także poprawie - dodał. Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie dziękował także rodzinom strażaków za zrozumienie, wsparcie i poświęcenie jakie kładą każdego dnia na szali pracy strażaków.

Reklama.

Uroczystości i osiągnięć strażakom gratulował także Poseł Piotr Olszówka. -Biłgorajska Komenda może być wzorem nie tylko dla komend Lubelszczyzny ale i całego kraju. Działacie perfekcyjnie, profesjonalnie z pełnym oddaniem. Gratuluję i życzę Wam wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym - mówił poseł.

jan_malysza.JPG

W imieniu samorządowców głos zabrali członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego Jan Małysza i wiceburmistrz Biłgoraja Jarosław Bondyra. -Dostojni goście drodzy druhowie, w imieniu Zarządu Powiatu, w imieniu Pana Starosty gratuluje awansów i odznaczeń. Ale przede wszystkim za Waszą pracę. Za to, że ryzykujecie swoim życiem i zdrowiem byśmy czuli się bezpieczni.Za to, że ratujecie nasz majątek. Życzę byście mieli zapał i chęć do pracy, byście codziennie wracali zdrowi do swoich rodzin. Niech Wam zawsze towarzyszy opieka św. Floriana - mówił Małysza. Życzenia składali także m. in. przedstawiciele Policji i Lasów Państwowych.

dzien_strazaka_2.JPG

Z kolie Komendant Powiatowy dziękował posłom na Sejm RP Piotrowi Olszówce i Agacie Borowiec za wsparcie przy pozyskiwaniu sprzętu i samochodów dla OSP i KP PSP w Biłgoraju. Dziękował także Komendantowi Wojewódzkiemu, władzom samorządowym oraz instytucjom i organizacjom z którymi biłgorajska Straż współpracuje. Słowa podziękowania skierował także do druhów strażaków z OSP i strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Mówił: -Szczególne słowa podziękowania składam na ręce druhów strażaków z OSP. To oni swoją bezinteresowną i ofiarną postawą, dają poczucie bezpieczeństwa oraz budują społeczne zaufanie do naszej formacji. To często oni jako pierwsi przybywają na miejsce zdarzenia i dzięki ich zaangażowano i profesjonalizmowi nie dochodzi do eskalacji zagrożeń. Serdecznie dziękuję wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym naszej Komendy za rzetelna służbę i pracę przez cały rok. To dzięki Wam, wraz z ochotnikami, możliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa ponad 100 tys. mieszkańcom naszego Powiatu. Dziękuję za zaangażowanie oraz osobisty wkład. Wasza ofiarność jest najlepszym świadectwem pozwalającym z dumą nosić strażacki mundur.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 85

Tagi: dzień strażaka   kp psp biłgoraj   państwowa straż pożarna w biłgoraju   święto strażaka w biłgoraju

Zobacz także

Burmistrz Janusz Rosłan o Henryku Wujcu (AUDIO)

Dodane: 2020-08-15 14:44 - Komentarze  (1)  czytane (269)

TAGI:Komentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.160.19.155

Bezczelny ! (2019-05-11 08:46:55)

(2019-05-10 23:15:23)

Jakby był z PO to Ziobro by expresem dobrał do d....y.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Stracił prawo jazdy w miejscu wskazanym na KMZB

Wczoraj na trzy miesiące stracił prawo jazdy 40-latek, który przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 67 km/h. Mężczyzna wpadł...