Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2013-05-08 14:08:18 (czytane: 8593)

W obecności zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej, przedstawicieli bratnich służb mundurowych oraz władz Powiatu i Miasta, w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka. Były awanse, odznaczenia i życzenia.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgorajkomenda_strazy_pozarnej_bilgoraj.JPG

-Panie Brygadierze, zastępca Komendanta Powiatowego PSP melduje funkcjonariuszy, pracowników cywilnych oraz emerytów i rencistów Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju do uroczystego spotkania z okazji Dnia Strażaka
- rozpoczął część oficjalną uroczystości, która odbyła się po Mszy św. bryg. Sławomir Zygmunt. Po wprowadzeniu sztandaru Komendy i odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrał Krzysztof Michoński. Komendant PSP w Biłgoraju strażakom działającym na Ziemi Biłgorajskiej i ich rodzinom złożył z okazji strażackiego święta najlepsze życzenia: -Za dobra współprace i pomoc w działania ratowniczych dziękuje braciom strażakom. Swe życzenia kieruję także do seniorów naszej służby, życząc zdrowia i zadowolenia z życia.

krzysztof_michonski_komendant_kp_psp_bilgoraj.JPG

-Unowocześnianie naszej służby musi być procesem stałym, abyśmy mogli sprostać postępowi technicznemu, cywilizacyjnemu i idącym za tym zagrożeniom. Aby ciągle doskonalić nasze wyposażenie w roku ubiegłym zakupiliśmy średni samochód ratowniczo - gaśniczy z napędem 6x6 i wiele innego sprzętu. W roku bieżącym Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie realizuje zakupy z udziałem środków unijnych i w ramach tych zakupów przewidziany jest dla naszej komendy długo oczekiwany nowoczesny podnośnik o wysięgu 25 m - poinformował bryg. Michoński.

Główną częścią dzisiejszych uroczystości było wręczenie odznaczeń i awansów. Srebrna odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej odznaczony został st. kpt. Jan Jargieło, Brązową odznaką odznaczeni zostali: st. ogn. Krzysztof Popko, st. ogn. Waldemar Surmacz, st. asp. Kazimiera Szaganiec.

dzien_strazaka_bilgoraj.JPG

Awanse w stopniu otrzymali:
stopień młodszego brygadiera - st. kpt. Paweł Rawski;
stopień starszego kapitana - kpt. Albert Kloc;
stopień kapitana - mł. kpt. Bartłomiej Jaskuła;
stopień starszego aspiranta - aspirant Adam czerwonka i aspirant Przemysław Kanty;
stopień młodszego ogniomistrza - st. sekcyjny Marek Mazurek i st. sekcyjny Paweł Zygmunt;
stopień starszego sekcyjnego - sekcyjni: Daniel Bartosik, Grzegorz Grzyb i Albert Podolak.
Z dniem 4 maja br. awans w stopniu, do stopnia starszego brygadiera otrzymał brygadier Krzysztof Michoński, Komendant PSP w Biłgoraju.

Wyróżnieni zostali także strażacy medalami przyznanymi przez Zarząd Główny OSP RP, Zarząd Wojewódki OSP RP oraz Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

Reklama.

O tym, że bycie strażakiem to nie tylko zawód ale sposób na życie mówił brygadier Gustaw Włodarczyk. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie, z okazji Dnia Strażaka, życzył pracownikom Komendy powiatowej PSP w Biłgoraju, satysfakcji z wykonywanej służby, wdzięczności mieszkańców powiatu oraz bezpieczeństwa podczas spieszenia z ratunkiem ludziom i ich dobytkowi.

dzien_strazaka_kp_psp_bilgoraj.JPG

Zebrani goście, w tym Starosta Biłgorajski Marian Tokarski, etatowy Członek Zarządu Powiatu Józef Czarny, Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju Andrzej Deryło oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Biłgoraj i Józefów dziękowali strażakom za ich ofiarna pracę, a z okazji ich święta i wspomnienia św. Floriana, życzyli, by w służbie kierowali się dewizą: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 37

Tagi: dzień strażaka   komenda powiatowa psp   straż pożarna biłgoraj   awanse

Zobacz także

Znaleźli w lesie niewybuch

Dodane: 2020-04-03 21:03 - Komentarze  (0)  czytane (297)

TAGI: niewybuch, lasy państwowe, nadleśnictwo biłgoraj, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.202.44

-Kumpel (2013-05-12 14:07:49)

No i Mirek jest. Wprost nie do uwierzenia jak to wino marki ,,Patykiem pisane" potrafi człowieka zakonserwować. Osiemdziesiątka na karku a wygląd jak u pięćdziesięciolatka. I ciągle gdzieś się udziela, szczególnie tam gdzie są jubileusze, rocznice i wiwaty. Chętnie też popił bym tego ,, Patykiem pisanego" bo to było lepsze niż dzisiejszy Amol i inne cudowne mikstury. No to cyk!!

-steażak (2013-05-09 09:11:04)

jeszcze ktos dostał chomicza i żloto

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Monika Pawłowska o wyborach prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Rewitalizacja Placu Wolności i termomodernizacja Urzędu Miasta

Przemysław Czarnek o wyborach prezydenckie zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Gorzkie żale - część I

Wiceminister finansów Leszek Skiba o tarczy antykryzysowej

Wiceminister sprawiedliwości o ograniczeniach w związku ze stanem epidemii

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Złóż życzenia świąteczne za pośrednictwem bilgoraj.com.pl

2020-03-31 - 2020-04-13

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego Kościoła. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej...