Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień sołtysa w Powiecie Biłgorajskim (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2019-03-19 16:17:15 (czytane: 4349)

Starosta Biłgorajski zaprosił sołtysów z terenu Powiatu Biłgorajskiego na spotkanie z okazji dnia sołtysa. Odbyło się ono 19 marca br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Wzięło w nim udział blisko 100 sołtysek i sołtysów. Wydarzeniu towarzyszyły prelekcje i wystawy.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajOd 1990 roku w Polsce, sołtys jest organem wykonawczym sołectwa. Wybierany jest przez zebranie wiejskie i korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym. -W Powiecie Biłgorajskim jest ponad 180 sołectw. Dziś spotykamy się z sołtysami, by usłyszeć o ich problemach, o kwestach dotyczących lokalnych społeczności. Tak naprawdę to sołtys jest najbliżej ludzi i ludzkich spraw. On wie jakie mieszkańcy mają oczekiwania, w związku z tym chcemy się wsłuchiwać w ten głos, ale także chcieliśmy dać szansę by na forum o problemach, które się powtarzają rozmawiać - przyznaje Starosta Andrzej Szarlip.

-Sołtys na wsi to zajmuje się wszystkimi sprawami, ludzie przychodzą z wieloma problemami. Nawet jak z danej miejscowości jest radny gminny, to i tak wszyscy idą do sołtysa. Najwięcej problemów oczywiście mamy z drogami i dojazdami do pól. Każdy rolnik chce by móc bezpiecznie dojechać do pól - przyznaje Piotr Marczak, sołtys Woli Różanieckiej. Jak dodaje sołtys Różańca Drugiego, Czesław Larwa do kwestii dróg dochodzą jeszcze kwestie chodników i ciągów rowerowych. -Przez Różaniec biegnie droga powiatowa, która obecnie jest bardzo uczęszczana, od czasu jak została otwarta autostrada w Przeworsku, wszystko na Roztocze jedzie przez naszą miejscowość. Chodniki mają być wykonywane, bo jest ich bardzo mało i to jest duży problem - dodaje. Sołtysi bardzo często z funduszu sołeckiego wspierają finansowo szkoły, uczestniczą w organizacji wydarzeń kulturalnych oraz zwołują zebrania wiejskie.

dzien_soltysa__2_.JPG

Zabiegi sołtysów o inwestycje drogowe przywołuje także członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Zdzisław Szwed. -Tak samo jak wójtowie, burmistrzowie, starostowie, również i sołtysi pojawiają się w Urzędzie Marszałkowskim z konkretnymi problemami. Są to kwestie związane z drogownictwem, funkcjonowaniem straży pożarnej, oświatą czy dostępnością do służby zdrowia - informuje Szwed. -Bardzo się cieszę, że w kolejnej miejscowości obchodzony jest dzień sołtysa. Tak naprawdę tym ludziom, którzy są najbliższej mieszkańców należy się podziękowanie za to co robią, a ich rola jest bardzo ważna. Oni są łącznikiem pomiędzy mieszkańcami, a władzą czy to tą reprezentowaną w osobie wójta, czy też starosty, wojewody czy parlamentarzystów. trzeba tę rolę docenić. Oni pierwsi sygnalizują o potrzebach lokalnej społeczności, bez ich pracy te potrzeby mogłyby być niezauważone - uważa Wicemarszałek Sejmu, Beata Mazurek.

Reklama.

Podczas prelekcji i wykładów rozmawiano o aktualnej sytuacji związanej z systemem ubezpieczeń rolniczych, warunkach i założeniach rządowego programu „Czyste powietrze”, bezpieczeństwie w rolnictwie oraz o obowiązkach producentów rolnych w zakresie rejestracji upraw oraz omówiono zmiany prawnych w zakresie bezpieczeństwa sanitarnego.

dzien_soltysa__1_.JPG

-Ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim sołtysom za ich pracę. Jest to praca niełatwa, pełniona całkowicie społecznie. Są to osoby zaangażowane, mające na uwadze dobro swych miejscowości i mające zaufanie mieszkańców. Życzę im by ta praca dawała satysfakcję - dodaje Szarlip.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 24

Tagi: dzień sołtysa   biłgoraj   powiat biłgorajski   sołtysipowiatu biłgorajskiego

Komentarze (18)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.216.134.176

(2019-03-21 19:38:57)

Paska to był w czasie pracy na spotkaniu służbowo czy brał urlop bezpłatny w tym dniu?

do do do (2019-03-21 17:55:12)

Dorwałeś się do władzy i myślisz, że wszyscy się boją twojego zastraszania tylko to potrafisz. Spadaj

(2019-03-21 14:28:11)

A po co tam soi ten na czarno ubrany.A nie ma teraz co do roboty w kościele?

do do poniżej poniżej (2019-03-21 08:13:02) (2019-03-21 08:54:56)

Nie starasz nie strasz bo się ze.....sz

do poniżej poniżej (2019-03-21 08:13:02)

pisząc "wy pisowcy" oceniasz innych komentujących nie mając pojęcia, dodatkowo używając zwrotów "prowincjonalny", "domorosły" itd. obrażasz i stawiasz się wyżej. Chętnie przeczytam Twoje przeprosiny i posłucham spowiedzi w organach ścigania.

do poniżej (2019-03-21 07:13:08)

Czy ktoś trzymał za nich długopis w ręku przy podpisywaniu umowy z ARION-em. Od myślenia nikt nikogo nie zwalnia. Wy pisowcy, prowincjonalni domorośli politykierzy rzucacie w przestrzeń publiczną tylko podejrzenia i konfabulacje w tym jesteście mistrzami!

Z innej beczolki (2019-03-20 13:10:06)

Bardzo ciekawe kto pilnował by umowę szybko podpisać

Daro (2019-03-20 09:37:16)

tylko PIS koniec z PSL i Rosłanowymi. Teraz tylko komentarze lewych bo źle się im dzieje RODZINA NA SWOIM...

Marek Józefów (2019-03-20 09:05:56)

Paska od Borowców. Czy on dalej taki bezm.....wiec

z innej beczki (2019-03-20 07:51:56)

Na stronie konkurencyjnego portalu internetowego w artykule"Powiatowy Dzień Sołtysa" w komentarzach niejaki blondyn napisał cyt."blondyn A gdzie byłeś jak handlowali szpitalem ?? Dlaczego wtedy u Tokarskiego, Schodzińskiego nie interweniowałeś???/"
Kłamstwo jest powtarzane przez pisowców jak mantra od wielu lat. Przypominam:
W czerwcu 2010 Zarząd Powiatu na czele ze Starostą z PiS śp. Markiem Onyszkiewiczem podpisał ze spółką ARION Szpitale umowę na dzierżawę biłgorajskiego szpitala, za zgodą Rady Powiatu na czele z Przewodniczącym Rady Januszem Różańskim z PiS. Do dzisiaj czołowi działacze biłgorajskiego PiS bezczelnie pomijają ten fakt, przerzucając odpowiedzialność na innych. Taka jest Wasza towarzysze pisowcy wiarygodność !

CzAd (2019-03-19 21:50:29)

(2019-03-19 20:58:50)

Janusz, porownywanie rzadow PIS do rzadow Nikolasa Maduro to karkolomne nieporozumienie, dyletantctwo, ignorancja, pospolite klamstwo badz cynizm ...
Maduro zostal prezydentem Wenezueli jako kandydat Zjednoczonej Partii Socjalistycznej, a obecnie ma poparcie jedynie Rosji, Chin, Syrii, Iranu I Kuby.
Jest wiec politycznym pobratymcem panow Millera, Cimoszewicza, Belki, Rosatiego I innych komuchow.
Maduro I wyzej wymienieni niczego nie rozdawali, to ich utopijne, komunistyczne poglady doprowadzily, doprowadzaja, badz moga doprowadzic do gospodarczej I nie tylko, katastrofy.
Ci, ktorych wymienilem sa na listach wyborczych Koalicji Europejskiej, nie PISu.
Glosujemy wiec na PIS I zadna katastrofa nam nie grozi. Glowa do gory, Janusz!:)

bida (2019-03-19 19:45:41)

to do kampanii wyborczej tej mazurek ,szarlip został powołany , już kilka razy była w biłgoraju,taka popelina i taki pijar robią,a powiatem nie ma czasu interesować,ludzie cierpią chorzy , bo szpital ledwie dyszy a tu nie ma działań , tylko tiu tiu zdjęcia z mazurkową i tą syłtyską z zastawie koło goraja, no pomieszało sie im w głowie?

Janusz (2019-03-19 19:31:52)

Nie bądźcie naiwni i nie głosujcie na PiS. Patrzcie co się dzieje w Wenezueli. Bogaty kraj i rządy socjalistów doprowadziły do ruiny. Rozdawnictwo to nic dobrego. Ci ludzie z PiS patrzą tylko na stanowiska. Do czego oni nadają się i gdzie pracowali bez posad politycznych. Kim i gdzie byli taki Paska , Strzałkowa ? Co robili w życiu? Do czego ich rządy doprowadzą?

(2019-03-19 17:42:35)

No skład bombowy!

Jan (2019-03-19 17:24:59)

PiS niech schowa tego Paske. Przez takich przegracie wybory. Bierzcie ludzi mądrych na stanowiska kierownicze.

(2019-03-19 17:09:47)

Szacunek dla Waszej pracy. Działajcie tak, jak Wasz kolega w Suszku, który po tragedii na obozie harcerskim zrobił więcej niż wszyscy pozostali. Nie zważał na lekceważące wypowiedzi, a dążył do pomocy, bo widział co się stało.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgorajanie ruszyli na pątniczy szlak do Jasnogórskiej Matki (FOTO, AUDIO)

Dziś na pielgrzymi szlak XXXVIII Pieszej Pielgrzymka Zamojsko...

265. rocznica urodzin generała Dąbrowskiego i 200-lecie wystawienia mu w Biłgoraju pamiętnikowej tablicy (FOTO)

Mieszkańcy Biłgoraja oddali cześć generałowi Janowi Henrykowi...

Biłgorajski Cross Duathlon 2020 (FOTO, WYNIKI)

64 zawodników z Polski wystartowało dziś w Biłgorajskim Cross...

Zmiany we władzach biłgorajskiego Sanepidu. Jest nowy Powiatowy Inspektor Sanitarny

Mariusz Gut został dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia