Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień Otwarty w ZSZiO

Dodał: red Data: 2016-03-21 13:37:04 (czytane: 2654)

21 marca 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zorganizowany został Dzień Otwarty. Szkołę odwiedzili przyszli absolwenci gimnazjów, którzy tłumnie przybyli by zobaczyć bazę dydaktyczną szkoły.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajGimnazjalistów i ich opiekunów przywitała dyrektor Barbara Obszańska przedstawiając szeroką ofertę edukacyjną szkoły. Program dla zwiedzających był bardzo bogaty, na młodzież gimnazjalną czekało wiele atrakcji. Specjalnie na tę okazję przygotowano: wystawy sprzętu wykorzystywanego w nowoczesnej pracowni gastronomicznej, wystawę potraw i dekoracji wielkanocnych. Można było wziąć udział w zajęciach z carvingu, których efekty podziwiano podczas spotkania. Młodzi goście pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych, mieli okazję spróbować swoich sił w rzeźbieniu w owocach i warzywach, tworząc własne kompozycje. Każdy mógł również sprawdzić swój kulinarny talent, samodzielnie przygotowując  między innymi naleśniki. Na wszystkich zaproszonych czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez uczniów Technikum Gastronomicznego w postaci słodkich mafinek i rolady jabłkowej, a przy obsłudze gości pomagali uczniowie Technikum Kelnerskiego.

zszio_dzien_otwarty_szkoly__1_.JPG


Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy fryzjerskie, w trakcie których uczniowie Technikum Fryzjerskiego zaprezentowali swoje umiejętności przygotowując pokaz fryzur ślubnych
i wieczorowych. Uczennice Działu Odzieżowego na specjalistycznym sprzęcie wykonywały i prezentowały różnorodne wzory haftów. Chętni mogli samodzielnie wykonać pamiątkowy haft. Natomiast zainteresowani kształceniem w Technikum Hotelarskim mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć,  w jaki sposób odbywa się profesjonalna obsługa gościa hotelowego. W rolę recepcjonistów wcielili się uczniowie kształcący się w tym zawodzie. Gimnazjalistom uchylono rąbka tajemnicy w kwestii profesjonalnego i fantazyjnego składania ręczników i serwetek w pokojach hotelowych.

zszio_dzien_otwarty_szkoly__5_.JPG


Spośród prezentowanych zawodów dużą popularnością cieszył się modny i nowoczesny kierunek Technik Organizacji Reklamy. Nauczyciele kształcący w tym zawodzie korzystając z najnowocześniejszych programów komputerowych, prezentowali tajniki technologii informacyjnej, kluczowej w świecie reklamy. Zachwyt uczniów wzbudził pokaz: retusz i obróbka zdjęcia cyfrowego.

zszio_dzien_otwarty_szkoly__3_.JPG


Obsługę kas fiskalnych i pracę w branży handlowej przybliżyli przybyłym uczniowie Technikum Handlowego. Na Dzień Otwarty Technikum Obsługi Turystycznej przygotowało wystawę sportowo - turystyczną. Prezentowane były zdjęcia relacjonujące wyprawę rowerową  „Manali Leh Highway, czyli… rowerem wśród chmur”, naszego nauczyciela Pana Piotra Palucha, który podróżował po Azji.  Dodatkową atrakcją był quiz o tematyce turystycznej. Nauczyciele geografii, wychowania fizycznego i przedmiotów branży turystycznej  przedstawili ofertę imprez turystycznych, między innymi wyjazd na Białą Szkołę, rajdy piesze i rowerowe, spływy kajakowe, wycieczki szkolne, wyjścia na lodowisko, zawody sportowe.

Reklama.

W pracowni mechanicznej prezentowane były programy komputerowe wspomagające projektowanie i wytwarzanie wyrobów. Młodzieży zaprezentowano produkty wykonane przez uczniów Technikum Mechanicznego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, między innymi przęsła, balustrady, kola zębate itp. Każdej wystawie towarzyszyła prezentacja multimedialna.

zszio_dzien_otwarty_szkoly__4_.JPG


Zwiedzający mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, pracowni: gastronomicznych, hotelarskich, fryzjerskich, krawieckich, mechanicznych, warsztatów szkolnych, pracowni komputerowych, centrum multimedialnego, biblioteki, internatu.

zszio_dzien_otwarty_szkoly__2_.JPG


Dzień Otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem. Gimnazjaliści podczas pobytu w szkole przekonali się, że ZSZiO w Biłgoraju dysponuje nie tylko bogatą ofertą kształcenia w zawodach, na które jest duże zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy, ale także daje możliwość rozwoju zainteresowań, pasji i aktywności w innych dziedzinach.

/ZSZiO/

Tagi: dzień otwarty   zszio w biłgoraju   pierwszy dzień wiosny   oświata biłgoraj

Zobacz także

Paleta Wyobraźni

Dodane: 2019-10-15 11:50 - Komentarze  (0)  czytane (339)

TAGI: tęczowa malarnia, mdk, biłgoraj, anna świcaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.249.234

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia