Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień kultury japońskiej w klubie seniora Raj w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2021-07-21 14:00:50 (czytane: 1265)

Wakacje są czasem odpoczynku, ale muszą być czasem mądrego i kreatywnego odpoczynku, który rozwija i pozwala poszerzyć horyzonty. Z tego odpoczynku korzystają seniorzy, skupieni w klubie seniora Raj, działającym przy Polskim Czerwonym Krzyżu w Biłgoraju. Zorganizowano dzień kultury japońskiej.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajOpiekunowie i członkowie klubu seniora działającego przy biłgorajskim PCK, na każde spotkanie członków planują kolejne nowości i ciekawe atrakcje, by wszyscy uczestnicy mogli znaleźć coś dla siebie i wynieść ze spotkań jak najwięcej. Wczoraj zorganizowano dzień z kulturą japońską.

dzien_kultury_japonskiej_bilgoraj__1_.JPG

-Chcemy by uczestnicy naszych zajęć miło, aktywnie i pożytecznie spędzali czas. Proponujemy różną tematykę i różne atrakcje, które maja służyć osiągnięciu tych celów. Stąd w ostatnim czasie zorganizowany został dzień z kulturą japońską. Przybliży on nie tyko historię i kulturę kraju kwitnącej wiśni ale poznać można było ciekawostki z Japonią związane, w tym ciekawostki związane z życiem codziennym, kuchnią czy słynnymi sztukami walki. Szczegółowo informacje te przedstawili nam państwo Szcząchor - informuje Elżbieta Szpara z Wolontariatu PCK w Biłgoraju.

dzien_kultury_japonskiej_bilgoraj__3_.JPG

-Co ciekawe z kultura japońską spotkałem się ponad 40 lat temu właśnie w Biłgoraju - mówi Jerzy Szcząchor. Jak dodaje wszystko zaczęło się od ćwiczenia karate. -To był impuls do tego by japońskimi sztukami walki zainteresować się na poważnie. W ślad za tym przyszła fascynacja kultura japońską i samą Japonią oraz przejawami życia Japończyków - dodaje.

dzien_kultury_japonskiej_bilgoraj__4_.JPG

Jak podkreśla Jerzy Szcząchor, mimo ogromnej różnicy jaka dzieli Polskę i Japonię oba narody mają wiele sobą wspólnego. -Mamy nieco podobne charaktery, jesteśmy waleczni, honorowi, pracowici, wytrwali, kultywujemy tradycję przodków. Oczywiście kultury i zachowań nie da się przenieść 1 do 1, jednak odległość i uwarunkowania powoduje że oba narody żyją w różnych rzeczywistościach - podkreśla.

dzien_kultury_japonskiej_bilgoraj__2_.JPG

Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć przedmioty codziennego użytku z Japonii oraz obejrzeć pokaz karate.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: klub seniora raj   pck biłgoraj   kultura japońska   kultura biłgoraj

Zobacz także

Znany stand-uper z występem w Biłgoraju

Dodane: 2021-09-27 22:53 - Komentarze  (0)  czytane (445)

TAGI: kacper rucińśki, stand-uper, komik, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.2.4

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Zmarł ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk

Dziś, w wieku 85 lat, ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk. Kapłan zasłużony dla Biłgoraja, wieloletni dziekan Dekanatu Biłgoraj Północ i proboszcz w parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju. Urodził się 7 czerwca 1936 roku w Podwysokiem, parafia Lipsko koło Zamościa. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa Piotra Kałwy w katedrze lubelskiej - 18 kwietnia 1960 roku. więcej»

Konkursy

Polecamy

20. rocznica Intronizacji Chrystusa Króla w Biłgoraju (FOTO)

W niedzielę 26 września br., na Placu Wolności w Biłgoraju odbyły...

82. rocznica wydarzeń w Bramie Korchowskiej (FOTO)

Dziś - w 82. rocznicę wydarzeń w Bramie Korchowskiej - mieszkańcy...

Puszcza Solska była dla nich drugim domem. Uczczono partyzantów spod Józefowa (FOTO)

Blisko 500 żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych...

Wykopki. Ziemniaki kopały poseł Beata Strzałka, kierownika ARMiR Dorota Wójtowicz - Gmiterek i zastępca kierownik KRUS Elżbieta Hadacz (FOTO, VIDEO)

Koło Gospodyń Wiejskich w Lipinach Górnych Borowinie, miejscowa...

Wystawa dzieł sztuki Stefan Knapp 1921 - 2021 już otwarta

By uczcić 100. rocznicę urodzin artysty Stefana Knappa dział...

Gdzie jest telefon? Jak namierzyć urządzenie?

Z telefonów komórkowych korzystają dziś niemal wszyscy - rozwój...

Ogłoszenia