Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień Języków Obcych w biłgorajskim "Katoliku"

Dodał: red Data: 2020-03-06 14:41:19 (czytane: 924)

4 marca w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Biłgoraju odbył się Dzień Języków Obcych, w ramach którego przygotowano dla uczniów wiele ciekawych inicjatyw m. in.: konkurs na plakat zachęcający do zwiedzania innych krajów oraz konkurs szkolnych gier kulturowych Culture Games, w których zostały wykorzystane nowoczesne technologie.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajUczniowie korzystali m. in. z wirtualnej rzeczywistość okularów VR, aplikacji rozszerzonej rzeczywistości, technologii Przetwarzania Języka Naturalnego oraz zadań na monitorze interaktywnym.

Przedstawiciele poszczególnych klas wzięli również udział w quizie „Milionerzy”, podczas którego mogli sprawdzić swoją znajomość języków obcych, a także zweryfikować wiedzę na temat kultury różnych krajów. Ponadto uczniowie przygotowali stół kulinarny z przysmakami w stylu bawarskim oraz krótki skecz, w który zaangażowali się szkolni aktorzy.

katolik_bilgoraj.JPG

Tego dnia młodzież Katolika miała okazję przekonać się jak efektywnie i w nietypowy sposób  można poszerzyć swoje kompetencje językowe. Jeden z organizatorów Witold Pluta - nauczyciel języka angielskiego - wyjaśnia: -Języki obce nowożytne są obecnie chyba najbardziej praktycznymi przedmiotami nauczanymi w liceum ogólnokształcącym, ponieważ uczeń ma pewność, że prędzej czy później wykorzysta wiedzę nabytą na lekcji podczas wyjazdu na wakacje czy pracując za granicą.

katolik_bilgoraj_2.JPG

Katarzyna Kalwat - Hyz, dodaje zaś: -Biorąc pod uwagę obecny rynek pracy, znajomość języków obcych jest wręcz niezbędna. Jest to furtka, która otwiera wiele możliwości zawodowych. Uważam, że uczenie się z perspektywą, że ta wiedza przyda się tylko na maturze, jest nieporozumieniem. Stąd tak ważne jest, aby mieć pozytywne nastawienie i motywację do zdobywania tych umiejętności.

katolik_bilgoraj_1.JPG

Starania nauczycieli docenili również uczniowie. Jak podkreśliła jedna z uczennic, takie wydarzenie jak Dzień Języków Obcych pomaga zrozumieć wartość nauki języków i poznawania innych kultur. -Języki obce otwierają dużo ścieżek, dlatego fajnie jest je znać, sprawnie się nimi posługiwać, a taki dzień jest fajna okazją by przełamywać własne bariery - podkreśla Emilia Gałka.

/KLO/

Reklama.

Tagi: dzień języków obych   katolickie liceum ogólnokształcące   katolik biłgoraj   oświata biłgoraj

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.154.129

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia