Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-05-17 14:24:16 (czytane: 3134)

Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju był organizatorem Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który w Biłgoraju odbył się 17 maja 2017 roku. Ulicami Miasta przeszedł marsz, którego zadaniem było zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne, a przy BCK odbył się majowy piknik.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolObchody rozpoczęły się w godzinach przedpołudniowych na placu Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju, gdzie po powitaniu gości, na ulice Biłgoraja ruszył przemarsz, który zakończył się przy Biłgorajskim Centrum Kultury. Podczas przemarszu niesiono transparenty z hasłami i informowano o prawach osób niepełnosprawnych.

niepelnosprawni_bilgoraj.JPG


Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone corocznie w maju, zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku, jako dzień godności osób niepełnosprawnych. Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest dniem manifestowania tolerancji i równouprawnienia.

marzena_kopacz.JPG


-Pochodem godności chcieliśmy zamanifestować, że osoby niepełnosprawne są wśród nas choć może na codzień ich nie widać lub nie wyróżniają się spośród pełnosprawnego społeczeństwa. Chcieliśmy wyrazić swój sprzeciw wobec wszelkiej dyskryminacji tych osób w życiu codziennym oraz zwrócić uwagę mieszkańców Miasta na fakt, że osoby niepełnosprawnej mają prawo do nauki, pracy, szczęścia, realizacji pasji i celów, czyli do normalnego życia i że potrzebują naszej pomocy. Mam nadzieję, że nasze coroczne obchody - a to już 10. edycja imprezy - sprawią, że zintegrujemy społeczeństwo - podkreśla Marzena Kopacz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju.

piknik_majowy_bilgoraj.JPG


Przy BCK uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor ZSS w Biłgoraju Marzena Kopacz oraz przedstawiciele władz samorządów Powiatu, Gminy i Miasta Biłgoraj. Następnie rozpoczął integracyjny piknik pod hasłem „Z muzyką przez świat” na który złożyły się konkursy z nagrodami „Otwarty mikrofon”, prezentacja artystyczna przedstawicieli środowisk osób niepełnosprawnych, zabawy muzyczne i mini koncert „Z muzyką przez świat”, fotobudka – pamiątkowe zdjęcia z przyjaciółmi, kącik plastyczny „Świat w barwy malowany”, konkurencje sportowe i zabawy sensoryczne, poczęstunek oraz wystawa prac osób niepełnosprawnych.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 82

Tagi: osoby niepełnosprawne biłgoraj   zespół szkół specjalnych w biłgoraju   dzień godności osób z niepełnosprawnością intelekt   oświata biłgoraj

Zobacz także

Udaremnili próbę samobójczą

Dodane: 2018-04-19 10:12 - Komentarze  (3)  czytane (1973)

TAGI: próba samobójcza, policja biłgoraj, gmina frampol, powiat biłgorajskiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.87.250

ania (2017-05-19 08:30:38)

Hrabio tyle dzieci niepełnosprawnych można adoptować ewentualnie pomoc w wolontariacie i zamiast filozofować na łamach gazety zrób coś i zobaczysz jak wygląda rzeczywistośc wychowania i utrzymania takiego dziecka

Hrabia Konkret (2017-05-18 14:44:54)

Dziękuję bardzo za zaproszenie, ale Pani Dyrektor publicznie "wyraziła sprzeciw przeciwko dyskryminacji" i "zwróciła uwagę MIESZKANCÓW BIŁGORAJA" an prawo osób niepełnosprawnych do nauki...", itd. Poprosiłem więc o publiczne wytknięcie KTO KONKRETNIE nie pozwala tym dzieciom uczyć się, pracować, itd, bo ja uważam że w Biłgoraju organizuje się bardzo dużo akcji charytatywnych i nie ma co wypominać biłgorajakom. A z tym kościołem, to też proszę konkretnie: gdzie, kto i kiedy osobom niepełnosprawnym przeszkadzał w celebrowaniu mszy, czy nie pozwalał wejść do kościoła. KONKRETNIE proszę, a nie ogólnikami.

xxx (2017-05-18 13:13:56)

Panie Hrabio moje dziecko uczęsżcza do tej szkoły i jest super, tak oddanych sprawie ludzi nie spotkałam a w mieście,w kościele spotykam się niestety z bardzo negatywnymi zachowaniami mieszkańców naszego miasta wobec dzieci niepełnosprawnychMarzena Kopacz (2017-05-18 10:29:59)

Panie Hrabio, zapraszam Pana serdecznie do szkoły. Z przyjemnością wytłumaczę Panu na czym polega Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, a także z jakich środków finansowana jest szkoła.

(2017-05-18 10:26:00)

pajacyk (2017-05-17 22:23:11)

a pan poseł Olszówka gdzie??

A ja proponuję też (2017-05-17 18:20:11)

jakiś Dzień Walki z dyskryminacją Płci ... Męskiej. Trzeba zwrócić tez uwagę mieszkańców Miasta, że hucznie świętowany (również z pieniędzy publicznych) Powiatowy Dzień Kobiet (na hali Budowlanki), Sportowy Dzień Kobiet (na hali OSIRu), Dzień Matki Na Sportowo (też na OSIR), itp. A gdzie konstytucyjnie gwarantowane równouprawnienie!

Hrabia Konkret (2017-05-17 15:21:45)

Cyt. "Chcieliśmy wyrazić swój sprzeciw wobec wszelkiej dyskryminacji tych osób w życiu codziennym oraz zwrócić uwagę mieszkańców Miasta na fakt, że osoby niepełnosprawnej mają prawo do nauki, pracy, szczęścia, realizacji pasji i celów, czyli do normalnego życia..." Proszę Panią Dyrektor Kopacz o wskazanie KTO KONKRETNIE (z imienia i nazwiska) dyskryminuje te osoby. Bo tak oskarżać wszystkich mieszkańców Biłgoraja to trochę nie chyba nie w porządku! Np. Zespół Szkół Specjalnych to z prywatnych pieniędzy jest finansowany, czy z publicznych?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Recital fortepianowy Markijana Popila /fragmenty/

'Wykonało się...' - Misterium Męki Pańskiej w Biłgoraju

Koncert na ludowo dla Niepodległej

Membra Jesu Nostri Patientis Sanctissima

XI Makroregionalny Konkurs Instrumentów Dętych Uczniów Szkół Muzycznych I st.

Dzień otwarty w SP Nr 5 w Biłgoraju

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Działalność DPS w Teodorówce w 2016 roku

Publikujemy informacje odnośnie funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce w 2016 roku. Znajdą w nich Państwo dane dotyczące...