Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień bez samochodu (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-09-23 09:10:58 (czytane: 1968)

W Biłgoraju zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, był "dzień bez samochodu". W związku z tym Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju oraz biłgorajskie środowiska rowerowe przygotowały szereg atrakcji zachęcających do aktywności fizycznej i wybrania ekologicznych środków podróżowania.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj



Organizatorzy zachęcali do chodzenia pieszo czy jazdy na rowerze. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zainicjowany został przez Komisję Europejską w 2002 roku. Od tego czasu odbywa się regularnie w dniach od 16 do 22 września. By pokazać, że można podróżować nie koniecznie autem i zachęcać do takiej podróży przygotowaliśmy szereg atrakcji i zabaw z wykorzystaniem ludzkich mięśni. Tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, to "Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy", nastawiliśmy się głownie na konkurencje związane z rowerem, spacerami czy biegiem - podkreśla współorganizator wydarzenia, Mieczysław Jamroz.

dzien_bez_samochodu__1_.JPG

Organizatorzy przygotowali rowerowy tor przeszkód, rekreacyjny marsz dookoła Zalewu, zabawy rekreacyjne dla dzieci i rodziców oraz wspólny przejazd rowerzystów ulicami Biłgoraja. Nowością były także I Biłgorajskie Zawody MTB, ze startem i metą nad Zalewem Bojary. -Uwielbiamy Roztocze, jeździmy tutaj gdy tylko mamy chwilę wolnego. Tutaj jest po prostu pięknie. Do tej pory sami wybieramy szlaki i szukamy ciekawych przejazdów. Dziś poprzez Zawody MTB możemy nie tylko sprawdzić swą kondycję i podziwiać piękno przyrody ale także poznać nowe szlaki. To wszystko traktujemy jako trening i spotkanie z ludźmi, którzy tak jak my kochają jazdę na rowerze - przyznaje Wiktor Peret z Podkarpacia.

Reklama.

W zawodach MTB udział wzięło około 120 osób. Zawodnicy rywalizowali w poszczególnych kategoriach. -Ci, którzy trasę widzieli tylko na monitorze komputera myśleli, że będzie łatwa. W terenie okazało się całkiem inaczej. Dużo piachu, sporo - jak na biłgorajskie warunki - podjazdów, sporo dróg szutrowych. To wszystko zweryfikowało siły i umiejętności zawodników, do tego doszła presja stawiana przez czołówkę zawodów. To wszystko spowodowało że można się było zmęczyć, a cały wyścig był dynamiczny - zaznacza jeden z uczestników, Artur Kozak.

dzien_bez_samochodu__2_.JPG

Dla najlepszych czekały puchary i medale. Wydarzenie zwieńczył wspólny posiłek.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 56

Tagi: dzień bez samochodu   europejski tydzień zrównoważonego transportu   osir biłgoraj   zawody mtb

Zobacz także

VII Bieg Sitarski (FOTO)

Dodane: 2020-06-20 17:34 - Komentarze  (0)  czytane (1324)

TAGI: bieg sitarski, biłgoraj biega, osir biłgoraj, zawody biegowe



Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.97.214

(2019-09-23 12:34:52)

Fajna imprezka, piękna pogoda, ale ... gdzie aktywność - wychowanie fizyczne i proekologiczne - biłgorajskich szkół? Czy już nie ma PEDAGOGÓW? Zostali nam tylko NAUCZYCIELE co to odbębnić 18 godzin w szkole i ... aby do zimy i następnej "białej szkoły" ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Dokumenty dotyczące historii „Szóstki” trafiły do Biblioteki Miejskiej w Biłgoraju

Zbiory regionalne Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju, powiększyły się o materiały dotyczące działalności Biłgorajskiego Klubu Sportowego „Szóstka”. Dary w imieniu założyciela i prezesa Klubu przekazał Andrzej Miazga, dziennikarz sportowy, piszący artykuły o Klubie i relacje z meczów „Szóstki” w latach 2000 - 2013. więcej»

Ogłoszenia