Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień Aktywnego Seniora w Woli Obszańskiej

Dodał: red Data: 2019-10-30 12:32:45 (czytane: 1021)

Grupa inicjatywna seniorów z Woli Obszańskiej przygotowała i zorganizowała inicjatywę pt. „Dzień Aktywnego Seniora w Woli Obszańskiej!”. Prace na pomysłem rozpoczęły się w trakcie warsztatów, wtedy to pojawił się pomysł aby zorganizować atrakcyjne działanie dzięki któremu zachęcimy do wyjścia z domów osoby starsze, które nie są aktywne i dotychczas nie integrowały się z innymi seniorami we wspólnych działaniach.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolPomysł zrealizowania inicjatywy w formie dnia seniora zrodził się w wyniku tzw. „burzy mózgów”. Efektem tej pracy była konkluzja, że takie otwarte spotkanie dla wszystkich seniorów, w pierwszej kolejności pozwoli na integrację środowiska seniorów, co będzie pierwszym krokiem do dalszej aktywizacji społecznej  seniorów. Po fazie koncepcyjnej grupa rozpoczęła przygotowania do inicjatyw, takie jak: ułożenie programu wydarzenia, zaproszenie gości i seniorów, promocja inicjatywy w środowisku lokalnym, zakupy, przygotowanie sali, współpraca z lokalnymi podmiotami i instytucjami. Efektem działań przygotowawczych było zrealizowanie wydarzenia. 27 października, w piękne niedzielne popołudnie, Dnia Aktywnego Seniora w Woli Obszańskiej!

seniorzy_gmina_obsza__2_.JPG

W pierwszej kolejności była tzw. część artystyczna. Były i występy zaproszonych grup jak: zespół śpiewaczy seniorów „Wolanki” i pokazy skeczy przygotowane przez seniorów jak również  wspólny śpiew, ale tez rozmowy o tym jak seniorzy mogą być aktywni w środowisku lokalnym. Na spotkanie przybyło wielu seniorów, również takich, którzy na co dzień nie są zbyt aktywni społecznie. Po części artystycznej był mały poczęstunek i wspólna integracja.

Wszyscy seniorzy byli bardzo zadowoleni, a my poprzez realizację takich inicjatyw  widzimy  jak ważne są takie działania, ponieważ działalność społeczna daje wiele satysfakcji, szczególnie jeśli widzimy efekty czyli to jak inni dołączają do działalności w środowisku lokalnym.

seniorzy_gmina_obsza__1_.JPG

Inicjatywa odbyła się w ramach projektu „Wiek nie odbiera odpowiedzialności” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

/red./

Reklama.

Tagi: wola obszańska   seniorzy   gmina obsza   wiek nie odbiera odpowiedzialności

Zobacz także

Dużo lewicowej ideologii na tablicach historycznych Biłgoraja!

Dodane: 2020-04-02 10:04 - Komentarze  (9)  czytane (830)

TAGI: akademia myśli chrześcijańskiej, najważniejsze wydarzenia z historii bilgoraja, rewitalizacja placu wolności, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.76.196

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

Konkursy

Polecamy

Pomoc dla Ekwadoru. Siostra z Biłgoraja prosi o wsparcie (VIDEO)

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II angażuje...

BRW planuje zwolnienia grupowe. W dwóch firmach 1 900 osób

Odpowiednie pisma wpłynęły już do Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju,...

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?

Z prezesem BRW Dariuszem Formelą rozmawiamy o tarczy antykryzysowej,...

Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia