Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień Aktywnego Seniora w Woli Obszańskiej

Dodał: red Data: 2019-10-30 12:32:45 (czytane: 725)

Grupa inicjatywna seniorów z Woli Obszańskiej przygotowała i zorganizowała inicjatywę pt. „Dzień Aktywnego Seniora w Woli Obszańskiej!”. Prace na pomysłem rozpoczęły się w trakcie warsztatów, wtedy to pojawił się pomysł aby zorganizować atrakcyjne działanie dzięki któremu zachęcimy do wyjścia z domów osoby starsze, które nie są aktywne i dotychczas nie integrowały się z innymi seniorami we wspólnych działaniach.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPomysł zrealizowania inicjatywy w formie dnia seniora zrodził się w wyniku tzw. „burzy mózgów”. Efektem tej pracy była konkluzja, że takie otwarte spotkanie dla wszystkich seniorów, w pierwszej kolejności pozwoli na integrację środowiska seniorów, co będzie pierwszym krokiem do dalszej aktywizacji społecznej  seniorów. Po fazie koncepcyjnej grupa rozpoczęła przygotowania do inicjatyw, takie jak: ułożenie programu wydarzenia, zaproszenie gości i seniorów, promocja inicjatywy w środowisku lokalnym, zakupy, przygotowanie sali, współpraca z lokalnymi podmiotami i instytucjami. Efektem działań przygotowawczych było zrealizowanie wydarzenia. 27 października, w piękne niedzielne popołudnie, Dnia Aktywnego Seniora w Woli Obszańskiej!

seniorzy_gmina_obsza__2_.JPG

W pierwszej kolejności była tzw. część artystyczna. Były i występy zaproszonych grup jak: zespół śpiewaczy seniorów „Wolanki” i pokazy skeczy przygotowane przez seniorów jak również  wspólny śpiew, ale tez rozmowy o tym jak seniorzy mogą być aktywni w środowisku lokalnym. Na spotkanie przybyło wielu seniorów, również takich, którzy na co dzień nie są zbyt aktywni społecznie. Po części artystycznej był mały poczęstunek i wspólna integracja.

Wszyscy seniorzy byli bardzo zadowoleni, a my poprzez realizację takich inicjatyw  widzimy  jak ważne są takie działania, ponieważ działalność społeczna daje wiele satysfakcji, szczególnie jeśli widzimy efekty czyli to jak inni dołączają do działalności w środowisku lokalnym.

seniorzy_gmina_obsza__1_.JPG

Inicjatywa odbyła się w ramach projektu „Wiek nie odbiera odpowiedzialności” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

/red./

Reklama.

Tagi: wola obszańska   seniorzy   gmina obsza   wiek nie odbiera odpowiedzialności

Zobacz także

Senioralna akcja w Bukowej

Dodane: 2019-11-18 14:05 - Komentarze  (1)  czytane (164)

TAGI: stowarzyszenie dąb w ciosmach, w seniorach siła, projekt dla seniorów, seniorzyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.210.89

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Krew polała się w Majdanie Starym. W tym roku zebrano już ponad 100 litrów

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy parafii św. Apostołów...

Podsumowanie ligi strzeleckiej i mały jubileusz Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni

Dziś w Nadrzeczu koło Biłgoraja odbyło się podsumowanie ligi...

20 lat Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Biłgorajska Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej świętuje...

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Nowa ścieżka dydaktyczna oddana do użytku

Nadleśnictwo Biłgoraj korzystając ze środków PO Infrastruktura...

Ogłoszenia